Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Sasniegumi pagātnē, daudz nezināmu aspektu nākotnē © DIENA

Ikviens uzņēmējs gribētu, lai viņa biznesu nekad nepiemeklētu krīzes, taču tas nav iespējams, un gan ikvienam uzņēmējam, gan kopumā jebkuram cilvēkam ir jārēķinās ar dažādām krīzēm. Taču nenoliedzami krīze, ko radījusi Covid-19 globālā izplatība, pēdējo nedēļu laikā ir ļoti strauji mainījusi daudzus uzņēmējiem svarīgus aspektus. Šādas atziņas Turības Biznesa indeksa prezentācijā šonedēļ izteica sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Pašvaldības strādā attālināti, domā par atbalstu uzņēmējiem un skolēniem © DIENA(16)

Situācija, kad ar katru dienu pieaug ar Covid-19 saslimušo skaits, rada jaunus apstākļus arī pašvaldībām, kuru rūpju lokā ir gan iedzīvotāju informēšana, gan palīdzība kā riska grupām, tā skolēniem attālinātās apmācības nodrošināšanai. Tāpat jādomā par atbalstu uzņēmējiem, no kuriem daudzi klientu skaita straujā krituma dēļ slēguši savas durvis, īpaši apkalpojošajā sfērā un sabiedriskajā ēdināšanā iesaistītie.

Deflācija Latvijas rūpniecībā var ieilgt © DIENA

Lēnīgo globālo ekonomiku vēl vairāk nobremzējis Covid-19 straujais uzliesmojums, un Latvijas ražošanā deflācija ir turpinājusies jau septiņus mēnešus pēc kārtas. Februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada otro mēnesi Latvijas apstrādes rūpniecība ir samazinājusies par 1,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Samērā līdzīgs vai pat lielāks cenu samazināšanās temps ir novērojams jau četrus mēnešus.

No fordiņa pārsēžas Audi © DIENA(1)

Jaunus karjeras līkločus uzņēmis Latvijas vadošais rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis. Viņš pievienojies pasaules čempionāta prestižās SuperCar klases debitantei KYB Team JC, kas latvieti nodrošinās ar jaunākās specifikācijas Audi S1 spēkratu.

Vīruss sācis ceļot no rokas rokā © DIENA(9)

Tas, vai jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija līdz ar infekcijas transmisiju sabiedrībā attīstīsies strauji un plaši, ir atkarīgs ne tikai no valdības pieņemtajiem ierobežojošajiem pasākumiem, bet arī no ikviena cilvēka atbildīgas rīcības. Galvenais šajā situācijā ir mainīt savus ieradumus un fiziski distancēties.

Koronavīruss izaicina arī demokrātiju © DIENA(15)

Jaunā koronavīrusa (SARS-Cov-2) uzliesmojuma izraisītā slimība Covid-19, kas konstatēta arī pasaules valstu politiķiem un līderiem, mudina meklēt jaunus veidus, kā parlamentiem un ministru kabinetiem strādāt attālināti. Tiek veidotas videokonferences, un reģistrēti tiešsaistes balsojumi, nereti tādēļ arī pārrakstot likumus, lai nodrošinātu ātrāku procesu norisi.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.