Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Publikācijas

Galvenais izaicinājums ir klimata pārmaiņas © DIENA(17)

"Klimata pārmaiņas ir globāls izaicinājums, kas ietekmē visu pasauli, šo pārmaiņu sekas ir redzamas visur: tie ir plūdi, mežu ugunsgrēki, viesuļvētras. Visi saprot, ka, ja netiks sperti aktīvi soļi klimata pārmaiņu mazināšanai un ilgtspējības nodrošināšanai, situācija kļūs tikai sliktāka," uzskata degvielas nozares uzņēmuma Neste viceprezidente ilgtspējas jautājumos Salla Ahonena.

Pasaules ekonomikas bremzēšanās būtiski ietekmē rūpniecības rādītājus © DIENA(2)

Janvāris Latvijas apstrādes rūpniecībā nav nesis pozitīvas korekcijas, bet gan tieši pretēji. Mūsu valsts apstrādes rūpniecības uzņēmumi turpinājuši uzrādīt produkcijas izlaides samazināšanās tendenci. Iespējams, nākamajos mēnešos situācija varētu pasliktināties, ja būs vērojams koronavīrusa Covid-19 skarto valstu skaita pieaugums.

Caur ērkšķiem. Intervija ar kādreizējo Latvijas futbola zvaigzni Andreju Rubinu © DIENA

No spožas karjeras līdz cīņai par izdzīvošanu pēc tās beigām – šādu ceļu veikusi kādreizējā Latvijas futbola zvaigzne Andrejs Rubins. Šī gadsimta sākumā viņš līdzjutējus priecēja ar skaistiem vārtiem pret Liverpool un Leicester City, kā arī sniegumu Eiropas čempionāta finālturnīrā, bet pērnā gada beigās publiski izskanēja aicinājums viņam ziedot, jo kādreiz lieliskais futbolists esot palicis bez iztikas līdzekļiem.

Tuvojoties ārkārtas vēlēšanām, atklāj kandidātu sarakstus un programmas © DIENA(38)

Ar apņemšanos izskaust korupciju Rīgas domē Jaunā Vienotība (JV), kā arī apvienības Attīstībai/Par! (A/P) un partijas Progresīvie kopīgais saraksts pirms aprīļa beigās gaidāmajām ārkārtas vēlēšanām prezentējuši savus piedāvājumus, kā veicināt galvaspilsētas izaugsmi. Gan JV ietilpstošā Vienotība, gan arī A/P un Progresīvo sarakstu pārstāvošā Latvijas attīstībai strādāja arī nu jau atlaistās domes opozīcijā, bet tagad ir apņēmības pilnas nokļūt koalīcijā.

Saeimas debatēs par novadu reformu vērojama izteikta parlamentārā cīņa © DIENA(4)

Saspīlētā gaisotnē gan Saeimas sēžu zālē, gan ārpus tās pagājušajā nedēļā noritēja debates par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) "jumta likumā" iesniegtajiem priekšlikumiem. Divu dienu laikā šim darba kārtības jautājumam veltot ap 20 stundu (ieskaitot pārtraukumus), deputāti vēl nav paguvuši tikt līdz būtiskākajiem konceptuālajiem jautājumiem un novadu kartei. No iesniegtajiem 316 priekšlikumiem izskatīti tikai četrdesmit četri. Sēde turpināsies otrdien un, visticamāk, arī trešdien, ietekmējot Saeimas komisiju darbu.

Mazāk Latvijas ziņu krievu valodā © DIENA(38)

Turpmāk Pirmā Baltijas kanāla (PBK) ēterā skatītajiem vairs nebūs pieejams raidījums Latvijas laiks, kas informēja Latvijas krievvalodīgo auditoriju par valstī būtiskākajiem notikumiem. Aizvadītās nedēļas beigās Baltijas Mediju alianse (BMA), kam pieder PBK, nāca klajā ar paziņojumu, ka kanāla ēterā vairs netiks translēts vietējais saturs, tostarp ikdienas ziņu raidījumi. Šāds lēmums esot pieņemts valsts un tiesībsargājošo institūciju spiediena dēļ pret mediju grupas uzņēmumiem.

Vairāk uzmanības pusaudžu problēmām © DIENA(5)

Cilvēki kļūst mazkustīgāki, aktualizējas liekā svara problēma, un tam ir tieša ietekme arī uz psihisko veselību – intervijā Romānam Meļņikam atzīst Nils Konstantinovs, Pusaudžu resursu centra klīniskais vadītājs.

Meli par Covid-19 izraisa digitālās vides infodēmiju © DIENA(10)

Bažas par jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatību veicinājušas arī neskaitāmu viltus ziņu rašanos. Tiek melots gan par tā izcelsmi, gan profilakses veidiem, gan ārstēšanos. Pasaules veselības organizācija (PVO), runājot par šīm maldu ziņām, izmanto terminu "infodēmija", jo nepatiesā informācija sociālajos medijos izplatās kā vīruss, pārlecot no cilvēka uz cilvēku, un atsevišķos gadījumos arī apdraud viņu veselību.

Kalendārs

Marts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.