Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Gada apogejs. Ieskaņa

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Skaisle
S
ak, tautas brāļi - ka tik iedzert,uzēst un jautras ziņģes ... Un tad vēl vaino visus citus savās nelaimēs. Bet nu jā, korumpantiem labi, kā saka, tautas prasības viegli apmierināmas.
Skaisle
S
Kā tad, kas tad no dzeršanas var atturēt. Nesen bija rakstīts kā viens traks igaunis izlecis pa 8.stāva loga,lai tik tiktu uz iedzeršanu. Sieva šo bija ieslēgusi.
 • 1
 • 1
jautājums
j
Tie ir Svētki! Dziesmu svētki! Ar visu, kas svētkiem piederas. Gribi raudāt pie ābeles, kas Tev liedz, bet...Liec nu tautas brāļiem mieru.
 • 2
 • 0
interesanti
i
ka vakar dikti ātri no ziņu portāliem izgaisa raksti par satiksmes ministrijas dzejnieka amatu.
kroko
k
Pie šādas klanīšanās ārzemju tikumiem, ka mākslas festivāls ir arī rīšanas - kulinārijas svētki, nav brīnums, ka kinoteātrī tikai nošauts cilvēks, kurš aizrādīja popkorna rijējam. Varu garantēt, ka tieši lielajiem rijējēm un dzērējiem tas kamols kaklā no saviļņojuma un asaras acīs nerodas. Ja nu vienīgi izlaktā alus dēļ kāds spiediens pūslī.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
kroko - ar savu nicīgo attieksmi pret "rijējiem un dzērējiem mākslas festivālā" nodemonstrē tā dēvēto muižas kalpa izpratni par smalku iznešanos. Dziesmu svētki ir tautas svētki brīvā dabā. Gan dalībnieki, gan skatītāji/klausītāji sabrauc no malu malām. Daudzi dalībnieki droši atbrauc kopā ar savām ģimenēm un radiem, kuriem tad kaut kur jānosit laiks līdz koncerta sākumam. Neviens jau nebrauc izrīties un izdzerties - brauc taču piedalīties dziesmu svētkos, vai ne?
 • 2
 • 0
jautājums
j
Tas nav mākslas, tas ir tautas festivāls. Un ja kāds, kā Sirmais, to nesaprot, tad viņam labāk tur nelīst. Jo tad viņš vienkārši ir Svešais latviešu Dziesmu svētkos. Lai paliek akadēmiskajos pasākumos.
 • 1
 • 2
notikums
n
Varbūt, ka arī nevajag neko mainīt.Kā ir , tāir.Vēl pielikt izjādi ar zirgiem,momentfoto,žonglierus, fokusņikus ēdamzonā, lai jau tauta brīvdabas svētkos par visu latu priecājas.Sīkie būs sajūsmā un nepīkstēs kāda gaudena kormūzikas darba laikā,vecākiem jau laicīgi atstājot klausāmo zonu.Galu galā diriģenti ļoti labi zina no galvas visas dziesmas un dzird to, ko ir iemācījušies.Bez tam - viņi taču sēdēs ar muguru pret klausītājiem un, notikuma pacilāti, to visu i neredzēs, atšķirībā no koristiem, kas arī visu jau zina, bet, alus dvingas pacilāti, radīs mākslu. Tikai nez kāpēc drusciņ kauns.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Kāpēc KAUNS? - Kauns ir melot un zagt. Jūs tā kā uzvilkāt mani uz zoba, un es pat apsmējos. Nu, tad - jārestaurē tie svētki tieši tā, kā bija pirmajos 1873.-ajā gadā.
 • 3
 • 0
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Dziesmu svētki ir SVĒTKI! Un svētkos pieklājas i pamieloties, i atspirdzināties. Svarīgi, kā to noorganizē. Uz Mežaparka estrādi jau neiet tikai tie, kuri dzīvo Mežaparkā, var paēst mājās vakariņas un tad aizčāpot uz koncertu. Tur brauc no tālienes skatītāji, kuriem jāierodas savlaicīgi, lai novietotu spēkratu, lai pirms koncerta aizvestu bērnus uz zvēru dārzu, vārdu sakot, lai pavadītu jauku dienu ģimenes lokā. Brauc arī ārzemnieki no zemēm, kur kulinārija ir daļa no svētku svinēšanas kultūras. Nav jau dziesmu svētkiem vairs tā svētsvinīgā aura, kāda bija padomju laikos. Tas jāsaprot, ar to jāsamierinās un jāmeklē jaunas šķautnes šajā tradīcijā, ko ik pa pieciem gadiem uzmirdzināt. Ne?
jautājums
j
Un Pūt vējiņus šajos svētkos dziedās? Jo kā teica Ziedonis...Dzērājdziesma! Pats par savu naudu dzēru, pats skrēj savu kumeļiņ... Varbūt Sirmais arī Pūt vējiņiem ir veto uzlicis. Kā ideoliģiski neatbilstošiem.
Skaisle
S
jautājum, skaidra lieta,ka līgumi par alkohola un ēdienu piegādi Dziesmu svētku koncertos jau ir noslēgti. Skaidra lieta,ka vislatvieši neiebildīs pret tautas nodzirdināšanu un vērtību nonivelēšanu. Tā kā dzīvo vien mierīgi. Sirmā balss paliks saucēja balss tuksnesī. Diemžēl.
 • 3
 • 1
jautājums
j
Sirmais ir snobs un svētulis. Viņa vieta pie kamerkoriem...Līdz Lielajam korim vēl nav izaudzis. Jo Dziesmu svētkos galvenais nav prāts un reakcija, bet jūtas. Jums arī iebildumi pret Ziedoni? Bet manā ieskatā, lai latvieši labāk ēd šasliku un strēbj alu, kas dabiskas mantas, nevis stūķē iekšā hamburgerus ar energydrinkiem. Un, ja kāds drusku alus sareibis arī samīlēs meiteni baltās zeķēs, tad tas nāks tikai latviešu demogrāfisko problēmu risinājumam. Kāpēc Jūs domājat latviešu jaunā paaudze vispār iet koros? Lai Sirmā vadībā perfekti nodziedātu? Naivais. Lai izbaudītu to brīnišķīgo festivālu...Dziesmu svētkus! p.s. Un Jūs pat protat uzrakstīt vārdu-ideoloģiski...Ar pēdiņām...Cik smalki! Varbūt vajadzētu Sirmo ar Skaisli uz Brazīliju aizsūtīt? Lai ievieš kārtību Riodeženeiro karnevālā ! Tur arī noteikti pieiet pasākumam bez vajadzīgās nopietnības
 • 2
 • 3
polovcietis
p
Alu Dziesmu svētkos atļaus strebt tikai tiem, kuri varēs izrunāt un uzrakstīt "ideoloģiski." Piekrītu Sirmajam un Skaislei. Pašus zemākos instinktus var uz dažām stundām aizmirst, visu izdarot mājās pēc tam. Vai tiešām jūs nesaprotat, ka Sirmais salīdzina perfektu izpildījumu ar auto vadīšanu skaidrā prātā, kad ir pavisam cita reakcija. Mani arī kaitina tie mūžam neēdušie un nedzērušie, kuri jebkuru svētvietu pārvērš par trulām rīšanas sacensībām.
 • 2
 • 0
Skaisle
S
Pūt vējiņi ir viena no skaistākajām latviešu tautas dziesmām. Patīk sievietēm tie bravurīgie, tie iznesīgie, ar stāju , ar lepnumu, ar savu gribu un zināšanu ... tā ir bijis un tā tas būs. Uldis, Edgars - ko darīt - ko māca mūsu literatūras klasika par viņiem ... Gan jau,ka būs , ja nebūs oficiāli programmā, būs neoficiāli ..
 • 6
 • 0
jautājums
j
Tev adresēju komentu, bet piesaucu Tevi kā autoru. Atvaino! Tas iepriekšējais koments no manis.
Ķecerīgais
Ķ
Pateikšu pavisam ķecerīgu domu.Ja tie ir brīvdabas svētki, tad nav ko klasisko kora mūziku tādos klausītis.Tas vienkārši pašos pamatos neatbilst klasiskās mūzikas klausīšanās veidam. Bet ja nu tādu "monstru "esam uzražojuši, tad attiecīgi jārod kompromiss. Skaidrs, Ka Vītola Gaismas pils nu nekādi nevar smaržot pēc desiņām un alus, tāpat kā visi citi nopietnie mūasdienu klasisās kormūzikas paraugi, būsim godīgi, neliekuļosim. Tāpat tie eksaltētie biļešu skrējēji ikdienā noteikti seko kormūzikas jaunākajām tendencēm un pārzina klasiskās kormūzikas. Zinu, zinu, tautiskā identitāte, gars..u.t.t..Neiebilstu,svarīgi. Tomēr kaut kas tajā visā Dz.sv .būšanā ir ačgārns, es pat teiktu liekulīgs.
daļēji jāpiekrīt
d
nemaz tik ķecerīga tā doma nav.Nu kāda tur kvalitāte daudzu tūkstošu balsu izpildījumā?Skaņa nu tā....Reizēm kopā ritms neiet.Fīlings ir, to nenoliegsi, taču kvalitāte ne visai. te ir diskusijas vērts jautājums.Nevaram arī par ziņģi pārvērst, taču nopietnāko repertuāru tomēr atstāt koru kariem.Noslēgumā skaistas, tautai zināmas dziesmas.Tad arī uzēst var.
 • 3
 • 1
Skaisle
S
Ak,debess. Es saprotu,ka ir no ēšanas atkarīgie un ka īstenībā tā ir nopietna problēma, bet ka tik traki ... nu nezinu, pie ārstavajag iet un problēmu risināt,nevis visus svētkus par publisku uzēšanu un iedzeršanu pataisīt.
 • 3
 • 0
jautājums
j
>Ziedonis pret Ziedoni ? Ja ņem Jūsu citēto Ziedoņa teksta burtisko, tā saucamo gramatisko interpretāciju, tad tur alus nav piesaukts, pēc Jūsu koncepta iznāk, ka arī ūdeni nedrīkst dzert un maizi ēst Dziesmu svētku laikā. Izturēs Dziesmu svētku dalībnieki? Kājas neatstieps pie tik drastiskām prasībām?
Skaisle
S
Alles klar Komissar... Nekā nebij, tautas svētki nav jāpārvērš par izēšanos un iedzeršanu. Āme un basta !
 • 5
 • 0
jautājums
j
Vēderproblēmas ir neatņema latviešu svētku sastāvdaļa. Tas pieder pie svētku programmas. Nu kāpēc tautas vitalitātes un spēka svētki ir jāpataisa par sērdienīgu raudāšanu skābiem ģīmjiem vai sabiedrības krējuma glamūrīgu pasākumu. Ar ko tieši cīsiņi labāki par šašliku. Ar to, ka tajos vispār gaļas nav? Bet ar Dziesmu svētkiem, tāpat kā ar Jāņiem....ir skaidri zināms, būs sukas tākātā...
 • 1
 • 1
Skaisle
S
Elle un Indija! Kāpēc Tu mani kaitini?!! Vai tiem koristiem šašļiks un alus vajadzīgs? Kāpēc nevar bezalkoholiskus dzērienus un vienkāršas uzkodas? Sievieškārta notiekti tīri labi iztiks ar augļiem un saldumiem, nu ja vīriešiem akkurāti vajag gaļu - labāk vienkārši cīsiņi, nevis sašļiku ugunis un dūmi - gandrīz kā upuru darīšana. Un vispār - neviens vēl badā svētkos nav nomiris, bet visādas vēderproblēmas gana daudzi dabūjuši. Būtu mana teikšana- es to ēšanu diezgan stingri ierobežotu.
 • 4
 • 0
Skaisle
S
Skaisle, Tu saproti atšķirību starp vārdiem svētki un koncerts? Nu nav koncerta laikā jāēd ne tiem, kas sēž solos, ne tiem, kuri stāv estrādē. Bet tiem , kas ārpus skatuves un auditorijas, būtu'jābūt iespējai kaut ko ēdamu un dzeramu nopirkt. Īpaši koristiem un dancotājiem, jo mēģinājumi un koncerti vienkārši fiziski ir nogurdinoši. Zinu. Tu putojies, ka Tev bērnu ēdināja slikti, būtu bijis labāk, ja nebūtu ēdinājuši nemaz? Nevarēja Tavs bērns bez ēšanas paciesties? Tā kulturāli.
 • 3
 • 0
Skaisle
S
Iepriekšējos Dziesmu svētkos mans bērns sūdzējās par ēšanu. Nekvalitatīva pārtika un izcili mazas porcijas. Sabiedriskā ēdināšana " uzvārījās" uz tautiešu svētku rēķina ne pa jokam. Es uzreiz zvanīju skolotājai, uzreiz solīju bērnam,ka ieradīšos pati un ar savu "mīlestības viesuli" " nolīdzināšu līdz ar zemi" visus viņas pāridarītājus. Bet bērns teica,atslābsti, es tāpat esmu laimīga. Un man bija bezbērnu brīdis,kuru arī izmantoju savā labā. Tomēr fakts paliek - tā bija. Vajadzētu pacelt augšā iepriekšējo Dziesmu svētku atsauces par "ēdinātājiem" un paskatīties, vai ar tiem pašiem arī šogad ir slēgti līgumi. Tikai kas to darīs. Piedod jautājum, negribu aizvainot, bet vai Tu bez ēšanas un dzeršanas svinēt neproti? Paņem sev un ģimenei līdzi kādus augļus vai saldumus, ja jau tik bieži un tik daudz gribās ēst.
 • 3
 • 1
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Dziesmu svētki patiesībā ir BRĪVDABAS svētki. Cilvēki sabrauc no malu malām, ēst jāēd, dzert jādzer - nekā tur tik neparasta nav. Nevajag būt tādiem svētuļiem. Arī ēdienu tirgošanu var jauki un sakarīgi noorganizēt. Kaut vai slavenie restorāni un slavenie pavāri un dažādi etniskie restorāni uztaisa savus stendiņus - katrs ar savas firmas sviestmaizi vai kaut ko rokā turot apēdamu. Kāpēc ne? Paskat' tik' - otrs slavenais Sirmais tagad zina kā uztaisīt foršu hamburgeri - būs taču piekrišana. Ne? Re' - es pat iedevu mārketinga padomu - un pilnīgi par brīvu!
jautājums
j
Nu jā...Esmu pārdomās...Jo Sirmais dikti kategorisks par to alu. Drusu pēc brāļa Teodora... Bet Ziedonis atkal... Mūžu mūžos būs dziesma, Un mūžu mūžos alus smēķēs Un mūžam Dziesmu svētkos Nāks meitene baltās zeķēs. Un man kaut kā vairāk ticības Ziedonim...Dziesmu svētki-dziesmas, alus un meitenes baltās zeķēs. Tāds pareizs komplekts un lietu kārtība. Šitā Sirmais drīz arī Jāņos alu aizliegs. Nav čalim drusku galvā slava sakāpusi?
jautājums
j
Nav pretrunas starp Ziedoņa tekstiem. Jo neviens neaogalvo, ka dziesmdāšanas laikā koristiem jādzer vai jāēd, bet pa dziesmu starplaikiem, gaidot uznācienus uz skatuves, nekas nenotiks, ja koristi čipsu paku apēdīs vai alu iedzers. Koristi arī ir dzīvi cilvēki, un mēģinājumi un koncerti prasa daudz laiku. p.s. kaut kā tos Sirmā kaismīgos pretalus tekstus klausoties man krievu filma Suņa sirds , kas pēc Bulgakova, nāca prātā, kur Šandarovičš, ādas jakā , pa vakariem to kora dziedājumus rīkoja...
 • 0
 • 1
Ziedonis pret Ziedoni ?
Z
“Bērniņ, neēd, kad dziesmu dzied! Bērniņ, nekad neēd, kad dziesmu dzied, bērniņ mans! Tur dziesmā maza dvēselīte lūdzas, varbūt viņa ir izsalkusi šai brīdī. Bērniņ, neēd, kad dziesmu dzied. Bērniņ, nedzer, kad dziesmu dzied. Tur vālodze dzied, lūdzas lietu, nabago rasu no lapām. Tur vālodze lūdzas, neēdusi dzied, nedzērusi. Bērniņ, mēs esam ēdēju tauta, bet noliec karoti bļodiņā, kad dziesmu dzied, bērniņ mans. Neskaties, bērniņ, ka tas onkulis ēd, no viņa nemācies. Viņš ir apēdis visas savas dziesmas, viņš neatšķir dziesmas no salātiem. Vienas ir durvis karotei un dziesmai. Vai karote apstājas mutes priekšā, kad dziesma nāk dziedādama? Bērniņ, paņem karoti pie rokas un paved malā, palaid dziesmu pirmo, bērniņ mans…” /I.Ziedonis/
 • 2
 • 0
atbilde
a
Pilnīgi piekrītu "jautājuma" viedoklim. Sirmais kaut kā velk uz brāli Teodoru, neraugoties tiešām uz neapšaubāmu diriģenta talantu. Bet pie tā cimperlīguma viņam vajadzētu piestrādāt - te viņam šnabja smaka degunā lien, te viņam šaslika dūmi virs galvas griežas. Es esmu piedalījusies vairākos dziesmu svētkos gan kā dalībniece, gan klausītāji. Man nekas netraucēja nedz ar atdevi dziedāt, ne klausīties, ja gribēju klausīties.
 • 1
 • 0
Skaisle
S
Mans antivaronis visticamāk visu nakti bija dzēris un galvenais,ka viena sieviete visu laiku skaļi smējās par viņa muldēšanu un gan jau,ka tas viņu ļoti iedvesmoja. Man kļuva skumji,ka viņi ir latvieši. Bet es esmu par to,ka uz skatuves nekāds alkohols, pat alus nē un tad jau zālē tas pats. Pēc tam - ja jau tik slims kāds ir,ka bez alkohola nespēj un nevar svinēt, tad - lai būtu. Vai tad Jāņu alus nav simboliskais, rituālais svētku dzēriens? Ir!! Bet vai senlatvieši to alu masveidā piedzērās un tad šlupstoši un nestabili, ne īsti padejot,neko darīt nespēja? Ko saka dziesma - alutiņi stiprais vīrs, tu par mani stiprākais. Domāju,ka Ziedonis tieši tā bija piesaucis alu - dūšas uztaisīšanai, nevis pļēgurošanai. Ne visai veiksmīgi es teiktu. Vēl es tā esmu domājusi. Es meitai saku -Tu esi jauna un skaista un brīva un paēdusi un apģērbta. Svētkos, ballītēs, reibsti no domas par to, nevis meklē vēl kaut ko reibinošu. Var jau būt,ka to ir kāds jau skaidrojis,bet - kāpēc ir tā,ka kopumā mūsu dzīve ir labu labā( Es tagad lasu Vladislava Grossmana grāmatu - labs atgādinājums - arī tāda ir dzīve),bet tik daudzi nodzerās un nonarkojās un pie tam tik daudzi tik jaunos gados. Stress? Bet kad tas nav bijis? Kam tas nav bijis? Tāpēc es esmu pret alkoholu publiskos svētkos. Esmu strādājusi 3.skolās un tikai vienā - Rīgas valsts 1.ģimnāzijā bija konkrēts uzstādījums - skolā nekad, nekāds alkohols. Ceru,ka tā tagad ir visās skolās, bet savulaik piedzīvoju to,ka kā jaunākā gāju uz veikalu pēc šampaniešiem,jo direktorei gribējās skolā iedzert. Alkoholam nav ne vainas, tieši otrādi, tas ir labi,ka ir, vaina ir mūsu attieksmē pret to. Un dziesmu svētkos - kā gribās noticēt,ka tie dziedošie un laimīgie ir nevis alkohola reibumā, bet dziesmas un tās enerģijas , savas jaunības un tautiskās kopības noreibināti.
 • 5
 • 0
jautājums
j
>Miedziņš Nu bet to vienu soli līdz lopiskumam mēs tomēr nekad Dziesmu svētkos neaizejam. Vismaz ne koncertu laikā un ne lielajā estrādē. Vismaz es neesmu redzējis. Tie tomēr vairāk ir tautas svētki, kur galvenais ir tautas kopības gars, un tikai pēc tam muzicēšanas kvalitāte.
 • 1
 • 0
jautājums
j
Un Tu, Skaisle, esi pārliecināta, ka tas iedzērušais tikai alu bija brūķējis? Es piekrītu, ka stiprajam alkoholam Dziesmu svētkos nav vieta, bet to alus aizliegšanu apšaubu. Nu cik neesmu bijis Dziesmu svētkos, bet nu nekādas dzeršanas orģijās gan neesmu manījis. Ne jau dzert tauta tur iet, visi lieliski saprot ko, kā un kāpēc. Nu tāpat koristi to alu dzers. Citur nopirks. Nu tā ir bijis un tā būs. Lai nu ko Tu , Skaisle, ar Sirmo par to lietu domātu. p.s. Skaisle, Tu ko, uzskati, ka Ziedonis muļķības rakstīja?
 • 1
 • 0
Miedziņš
M
Pilnīgs atbalsts Sirmajam. Dziesmu svētki ir baudīti gan , tā sakot , no iekšiņas, gan no āriņas.Šašliki un alkohols nevietā. Ja jau Ziedoniskais alus vien.. Bet līdz lopismam viens solis gan.Ir jau arī būts ārzemju festivālos, kur garās, skaistās , rudmatainās īrietes omulīgi planē ar puslitrīgiem alus kausiem un pēc tam tikpat omulīgi folkloriski dejo un dzied savos daiļajos ņieburos.Laikam jau arī tā ir kultūra - saglabāt pašcieņu.Vai mēs to protam, cits jautājums.
 • 6
 • 0
Skaisle
S
Man nesen bija tāda sajūta, ka gribēju pieiet pie viena iedzēruša latviešu vīrieša un pateikt, vai nevariet izdarīt pakalpojumu un aizvērties. Bet sapratu, ka tad viņs nākošos runas plūdus var veltīt man,ko es nepavisam negribēju - tā kā turpināju sēdēt zobus sakodusi un domāt ... domāju es - cik drausmīgi tomēr ir dzerot zaudēt sajēgu un kļūt par nelgu, un cik drausmīgi ir redzēt to piedzērušā tautieša prastumu,vulgaritāti. Es aizdomājos līdz tam,ka mana vaina ir,ka es savulaik pametu darbu izglītības sistēmā un pārtraucu tautas apgaismošanu,pašcieņas un cēluma stiprināšanu tautiešos. Tad es tālāk domāju,ka tā jau dara visi - katrs tik par sevi un tik tos naivākos,vientiesīgākos un galu galā - stulbākos atstāj vienus .... Tas vīrietis turpināja muldēt un mani tracināt u n es domāju, bet ko man darīt, ko darīt ne savā , bet vispārības labā. Kā celt tautas pašapziņu, intelektu, pašcieņu, cēlumu utt. Nezinu, vēl jādomā, bet viens ir skaidrs , ja gribi lepoties, ka esi latviete - jābūt solidārai un kaut kas ir jādara. Iesākumam es pievienojos Sirmā viedoklim. Par visiem 101 %.
 • 5
 • 1
jumors
j
Interesanti ļautiņi- kad tik kādu nolamāt un pasapņot par zemjostas tēmām. Katrs jau par to, kas viņam aktuāls, vai ne? Man - tie procesi ap biļetēm. Jo zinu, ka gājiens un līdz ar to satikšanās ar Latviju Rīgā man būs par velti, ja vien līdz jūlijam kāds nebūs izdomājis uz ielu stūriem izlikt maksas vietas, par kurām būs jābleķo. Vērmanītis arī nav nekāda "zona", kurā nevar mūziku sadzirdēt. Un par to pēdējā brīža "pakaļmešanu" vispār arī vēl var padomāt- kaut gan man arī patiktu, ja tos neizpirktos brīnumus tiešām piešķirtu dalībniekiem- vismaz viņu ģimenēm, lai bērni redz ne tikai TV, kā viņu mātes un nedaudzie tēvi prot svinēt.
vīlos
v
Pieteikums tik varens un ... kā man gāja ar biļetēm - tas viss stāsts . Dziesmu svētki tomēr nav tikai daži koncerti Rīgā . Lielākā nozīme ir tam , ka cilvēki no maza līdz vecam visā Latvijā dzied un dejo , un uztur tautastērpus . Tāpat kā olimpiskās spēles ir augstākais punkts visiem sportistiem . Biļetes ir tikai organizatoriska detaļa .
Skaisle Jātaļniece
S
Debess, Eipur, nu gan no manis miljons bucu par šo ierakstu!!! Biju Stokholmā, burtiski tikko un vajadzēja tā sagadīties, ka vakar dzerot kafiju,ar mani uzsāka sarunu blakus sēdošā kundze. Kad viņa uzzināja,ka esmu no Rīgas, viņa pastāstija,ka viņas vīrs ir latvietis,kara laiku bērns. Esot ļoti sabēdājies,jo neesot dabūjis savai gimenei biļetes uz Dziesmu svētku noslēguma koncertu. Abi ar dēlu esot "sēdējuši" internetā, kamēr māsīca Rīgā jau no plkst. 08:00 esot stāvejusi rindā. Un arī nekā. Kundze man prasa , kāpēc tā. Kas par problēmām? Es saku - ir tāds vārds kā korupcija, vēl ir tādi vārdi kā- postpadomju sabiedrība. Tālāk viņa prasa, vai es pati biļetes nopirku, es saku,ka ne,ka pat nemēģināju,jo pilnīgi nojautu,ka nav vērts. Un ka katru gadu tieku uz to nobeiguma koncertu tik un tā,jo pie varas esošie draugiem un radiem ir sataisījuši bezmaksas ielūgumus - kādi 30 -40% no kopējā biļešu skaita. Un kad tuvojas koncerts, tad tie 30% tiek vēl dalīti pa labi un pa kreisi,jo tik daudz vara pati "aprīt" arī nespēj. Man ir viens klients no TB/LNNK. Saņemšos un uzrakstīšu viņam vēstuli,ko es īsti domāju par tiem sūda patriotiem. Ka es saku - viņi ir nevis tautas patrioti un bet galvenie tautas kapracēji. Viss , ko vini dara - izmanto tautas patriotisma jūtas savam pašlabumam. Jā - tā es uzrakstīšu. Un būtu labi,ja katrs latvieties pats izvērtētu vislatviešu darbus, precīzāk nedarbus un vairs par viņiem nebalsotu. Es nezinu, bet manuprāt, latviešiem nav tiesību būt naiviem, tas ir mūsu dzīvības un nāves jautājums. Bet pats galvenais - inteliģencei ir jāsaloidarizējās ar tautu. Par to jārunā, par to jāraksta tai sasodītajai grendei jaunzemei un visiem par šo kārtējo likumīgo nelietību atbildīgajiem. "Galvas nost" tiem korumpantiem un lai vini netiku ievelēti ne Rīgas Domē , ne Saeimā. Bet Eipuram miljonīgs paldies, beidzot vārds vietā un svētīgu svētdienu! Nu labi -seksīgu arī!
vienmēr
v
Vienmēr patīkami palasīt patiesi inteliģentu latviešu tautas pārstāvju saturīgos dialogus. It īpaši man, jo sen nav būts ne Maskavā, me Stokholmā... ha
 • 5
 • 0
Skaisle
S
Viedokli, man vienalga - melnā vai sarkanā avs, bet to taču visi redzam un saprotam, kam bērniņi amatos tiek iekārtoti un kuri mēģina iekārtoties paši. Kuriem izdodās - labi, kuriem nē - darbs ārzemēs. Man mammas kaimiņiene raud. Kā neraudās - bērnus izskoloja, bet tagad abi ārzemēs un atgriezties nevar - nav jau kur. Visur šofera dēlu būšanas. Labi, viss. Mani gaida saldi sapņi un miers. Tā kā arī Tev , maigu naksniņu!
 • 4
 • 0
arī viedoklis
a
Par "izcilo inteliģenta " ģimeni. Melnā avs???
 • 0
 • 0
Skaisle
S
Man martā bija plānots komandējums uz Maskavu. Sāku interesēties,ko vakaros tur darīt un tad uzzināju,kāds milzīgs monkey business ir biļešu tirdzniecība Maskavā uz pieprasītiem pasākumiem. Un tad es domāju - cik vien nežēlīgi skumji,ka tā rāvāmies prom no visa krieviskā un padomiskā, bet tie lielākie patrioti tie lielākie bremzes, ceļā uz taisnīgu sabiedrību. Tas arī ir apdomas vērti. Jā - uz Maskavu neaizbraucu, bet nenožēloju. Pat īpaši neraujos.
 • 2
 • 0
Skaisle
S
arī viedokli, velti būsi stāvējis pie tā šūpuļa .... Un velti tagad lepojies ar to, redz kā tagad ir pašam , lai nopirktu biļetes uz tautas svētkiem jāplāno un jāshēmo, kur doties, kur mesties. Nav kā pie baltajiem cilvēkiem 21.gs. - nopērc mierīgi un eleganti. Kam ne tādas iespējas, ne idejas jāpaliek bešā, toties tavi vislatvieši svinēs ar visiem draugu draugiem un radu radiem un no tiesas stāstīs,ka nevajag būt slinkiem pacelt pakaļas ... Tavs grēks ir tas,ka Tu aizstāvi korupciju. Ka Tu šo situāciju pieņem kā normālu. Krimināltiesībās,manuprāt, ir sods par līdzzināšanu un neziņošanu. Lūk, pārnestā nozīmē tā ir Tava neziņošana un Tava atbildība. Un skumji,ka tā. Visnelietīgākie politiķi vienmēr ir bijuši nacionāļi, jo visrupjāk zaguši, un visdziļāk cilvēku dvēselēs spļāvuši. Bet tas,ka visi zagļi - tam piekrītu. Tikko lasīju,ka Vienotībai arī savs šofera dēls - Buiķa dēls. Man tam Buiķim gribētos ieskatīties acīs un pajautāt - kauns ir? Ja to dara Šlesers ,kurš vēl to skaidri un gaiši pasaka - savējie man būs apkārt tik un tā. Tad man ir skaidrs,kriminālists, ko citu no tāda sagaidīt, bet kad tādas lietas notiek ļoti izcila inteliģenta ģimenē ... nē tas jau ir dubultamorāli.
 • 5
 • 0
arī viedoklis>Skaislei
a
Ļoti grūti būs atspēkot Jūsu apgalvojumu par manu it kā grēka esamību.Ļaudis , kas strādājuši izglītības druvā( pati atzināties!) parasti ir ļoti paštaisni.Tā sacīt, skolmeistara pārliecība! Vienīgais, ko varu 100% atspēkot ir tas, ka pie latviešu iznīcības gan neesmu savu roku pielicis.Pat otrādi - esmu savulaik stāvējis pie nacionālās atmodas šūpuļa(tas tā, starp citu). Un ja par politiskajām simpātijām, tad šobrīd jau nav nevienas partijas , kura būtu bez grēka.Kritērijs ir tikai, kas kuram grēks.....Vismazak ļaunuma latviešiem tomēr izdarījuši nacionāļi. Bet, tā jau cita tēma!
 • 3
 • 0
Skaisle
S
arī viedokli, es Tev nepiekrītu. Runa tomēr ir par zemisku,nepārejošu, latviešu tautu iznīcinošu korupciju. Man ir tā,ja es gribu - es daru visu lai dabūtu. Tikko uz JRT jauno Hermaņa izrādi, ar grūtībām, bet biļeti dabūju. Līdzīgi būtu bijis ar šīm biļetēm,ja gribētu - ļoti iespējams arī es dabūtu, bet tas nav tas stāsts, kas man ir pieņemams. Un tu beidz šito pielīšanas divkosību !!! Es nevainoju visu pasauli! Es vainoju LR KM darbiniekus, vislatviešu kontrolētu ministriju - sasodītus korumpantus! Padomjlaika morāles nāvīgās paliekas ar patriotisma vārdu katrā uzrunā tautai ! Vai iespējams uzrakstīt vēl skaidrāk un konkrētāk? Visiem tāpat nebūtu iespējams izstāvēt Rīgas nomales tirgotavas, pats,pati to labi saproti, bet tāpat kā vislatviešiem - ka tik kūkot kā gailim laktā, nevis pēc būtības spriest. Nožēlojami ! Dotajā brīdi man nav politisku simpātiju. Esmu Vienotības vēlētāja, bet zaķis ar savu nodokļu optimizēšanu manu vēlētājis dvēseli ir piespļāvis un tikai bargs paškontroles princips - par viņiem nekad vairs nevēlēt, manu dvēseli no zaķa atttīrīs. 6. gs. sīriešu kristietis ir izteicis domu,kas ir mūžam jauna - nosodi grēku un tad piedod. Es turos pie pārliecības,ka tā ir pareizi dzīvot. Bet kamēr tādi kā Tu grēku atzīsi un pat slavēsi vai aizstāvēsi,tikmēr latviešu tauta būs pakļauta iznīcībai. Tā kā - viss tavās rokās.
 • 5
 • 1
Skaisle
S
Liec mieru zviedriem. Man riebj šitā verdziskā bezatbildība, tad vācieši bargi kungi, tad krievi, tagad zviedri vainīgi ...un ko Tu pats, pati? Tik nīdi. Labi, netraucēšu turpini.
 • 5
 • 1
arī viedoklis>Jātalīgajai Skaisl
a
Kundzīt, kurš dikti gribēja, tas ari to biļetīti dabūja pavisam godīgi izstāvot rindiņā, tikai pirms tam vajadzēja veikt zināmu "izpētes darbiņu". Sev un savējiem nopirku stāvot 4 stundu( un tas šajā gadījumā ir pilnīgi normāli) rindā rajonā ārpus centra, kur latviešu maz . Nevajag vainot visu pasauli pie tā, ka slinkums pašiem dibenu no beņķa atraut! Un nav ko apsaukāt TBLNNK, ja pati tiekat pie biļetītes uz postpadomju korupcijas rēķina. Interesanti, tad kura partija būtu izpelnījusies Jūsu simpātijas??????
 • 3
 • 3
kauns zviedreļiem !
k
melo , sievišķi, tava liecība ir pilns ar prakoliem, rediska tāda.Un lai reklametu zviedreļu resnes - biļesu pirktgribētājas(varētu padomāt, ka jaukāk nav aiziet uz estrādi,nekontaktējoties ar merkantīlajiem naudas mijējiem templī, vnk. zalītē uzklat nelielas uzkodas un atspirdzinājumus un piedziedāt Stentora tonalitātes balsī, nevis pakalpīgā verga smalkaja diskantā, - kā tie tur iežogojumā. Un zviedreļu augļotaji-atkritumi pie sevis dungojot Mocarta "bēgšanu no seraja"arvien apzog Latvijas tautu, kas izmirst visstraujāk pasaulē jau 5. gadu, šoziem nosala aptuveni 260 personas(tik daudz nosala LPSR laikos 10-12 gados). un uz spļaut uz tiem taviem tbnnlk klientiem, - ja būtu kartīgs sievišķs , spētu apkalpot veselu duci no 12 bodītēm.
 • 4
 • 4
grāmatvedis
g
3. un 4. vaiga rajonā (jeb "pie ...") man jūsu nacionālā identitāte. Valsts jums nebija un nebūs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja