Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Juceklis dabā un cilvēkos

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Par "Uzvaras laukuma" nosaukuma vēsturi - vienreiz par visām reizēm iesaku uzklikšķināt periodika.lv un meklātājā ierakstīt "Uzvaras laukums". Lūk, kas atklāsies: [tikai 3 piemēri, ja atvērsit attiecīgo avižrakstu, iespējams, ka ziedotāju sarakstos ieraudzīsit arī savu tuvinieku vārdus. Es ieraudz'ju.] 1936.07.09 Jaunākās Ziņas Uzvaras laukuma talcenieki. Valsts prezidenta Dr. K. Ulmaņa aicinājums Uzvaras laukuma celšanai ir aizskanējis no galvaspilsētas līdz pat attālākām valsts nomalēm. Un no turienes ir nākusi visjaukākā atbalss. Mēs dzirdam, mēs piekrītam, mēs strādājam līdzi! Ņemiet mūsu roku darbu, mūsu naudas.... 1936.08.05 Jaunākās Ziņas Uzvaras laukuma talcinieki. Publicējot 32. kvitējumu, Uzvaras laukuma izbūves komitejas priekšsēdis valsts prezidents Dr. K. Ulmanis sirsnīgi pateicas par plašo atsaucību lielajam tautas un tēvzemes mīlestības darbam un apstiprina sekojošus ziedojumus Uzvaras laukuma izbūvei:........ 1936.08.11 Jaunākās Ziņas Uzvaras laukuma talcinieki. Sirsnīgi pateikdamies par plašo atsaucību lielajam tautas un tēvzemes mīlestības darbam, apstiprinu sekojošus ziedojumus Uzvaras laukuma izbūvei: Ziedojumi naudā. Rīgas savienoto metallurģisko lokomotīvju, vagonu un mašīnu fabriku a.-s. „Penikss" — 5000 ls, bet strādnieki..............
spoks
s
Lielākā problēma, ko pamanīju, Eipura rakstā bija Uzvaras !!! laukums. Patiesi, kāpēc Uzvaras. Tas taču tā vella Ulmaņa izdomājums. Steidzīgi jāpārdēvē par BOĻŠEVIKU laukumu! Citādi esi "iedvesmojis" vien fanātiķu un romantiķu savstarpēju sarakstīšanos.
neprāta prese
n
savrīgi ir nevis kas dabā , bet kā labā
Apukšas Čakrs
A
Nea, nea, nevajag baznīcas!!! Kam vajadzīgi starpnieki līdz Radītājam? Kristus miesa ir visapkārt - puķes, koki, klintis. Kristus asinis ir visapkārt - ezeri, upes, jūras. Kristus elpa ir visapkārt - vējš, ziedu smarža. Tas viss ir te, pa tiešo un bez desmitās tiesas.
Apukšas Čakrs
A
nu jau - man kā rupjam tēviņam drusku klibo tēlainība. Bija domāts tēlaini, sanāca kā vienmēr. Taču sakāmais ir vienkāršs - starpniekus nevajaga. Turklāt labāk jau pašiem pie sava Dieviņa ...
 • 0
 • 0
nu jau
n
Nu jau nu jau. Neaptraipiet mūsu jūru.!!! Negribu peldēties Kristus asinīs. Vismaz to atstājiet tīru!
 • 2
 • 0
Atkal jautri-
A
paniski histēriskā zvirbulēna un neno(ap)mierinātās didaktiķes Skaisles dialogs uzjautrina. Eipurs paliek nomaļus. Skaislei lērums komatu kļūdu,diezgan netipiski viņai.Kas noticis?
ko?
k
Netipiski? Kad tad viņai nav pieturzīmju kļūdas bijušas? :) Lielā kultūras aizstāve.. :) Vēl nesen viņa pat konsekventi lika atstarpes pirms komatiem. Tagad, kā skatos, būs beidzot iezubrījusi, ka tā nevajag. Ui nē, nupat paskatījos uzmanīgāk - ir gan vēl šur tur viņai tās atstarpes.
 • 3
 • 2
Nika
N
Šito vajaga nokopēt. T.i., Skaisles un zvirbulēna dialogus. Un iestudēt JRT. :)
Skaisle
S
īstenībā es rakstu arī citos forumos un ar dažādiem nikiem. Šobrīd mani tomēr visvairāk ir satriekusi britu karavīra slepkavība Londonā. Par puisīti es ierakstīju tādu komentāru, ka nelietības varētu novērst , ja mums būtu sakārtota bērnu aizsardzības sistēma. Rieksta -Riekstiņa saka, ka skolotāji vainīgi , ka negriezās pēc palīdzības ne policijā, ne bērnu aizstāvības instancēs. Es iekopēju ziņu, par citu bērniņu, kur VBTAI nereāģēja uz ārstu ziņojumu,ka bērns tiek smagi sists 3 mēnešu garumā. Ka tās sasodītās, mafiozās, noziedzīgās bērnu tiesību ne -aizstāvības institūcijas to vien dara , kā omulīgi attaisno savu bezdarbību. Ar kādu niku rakstīju - atrodi pati. Man tavā priekšā nav jātaisnojās.
 • 5
 • 4
Tā viš i
T
Ka tikai pad*st kaut ko par savām erotiskajām fantāzijām, ka tikai patēlot bērnu tiesību aizstāvi. Kur ir kaut viens Skaisles teksts par Jaunjelgavā saspārdīto puisīti? Tas jau nav svarīgi un uzmanibas cienīgi, vai ne? Ilgi gaidīju, domāju - Skaisle jau nu šoreiz malā nepaliks. Te nu ir. Lūdzu. Lasiet visi.
 • 5
 • 6
Skaisle
S
Jā, es varētu ar kādu vai nu zvirbuli, vai pašu Hermani, dejot kizombu, protams, ar kāju mīdīšanu, kur nu bez tā, un nemitīgi runāt. Un stāstīt un stāstīt , līdz es pārvērstos par savu kolēģi no blakus nodaļas. Kundzi gados , kura jebkurā brīdī sāk stāstīt cik viņai izcili interesanta dzīve ir bijusi , neatkarīgi no tā vai kāds klausās vai nē. Reizēm es domāju - es nebrīnīšos , ja kādā jaukā brīdī es viņu , to kundzi satikšu kaut kur parkā sēžam uz soliņu un stāstām - jā, par to kas viss piedzīvots un cik skaisti bijis.
 • 6
 • 2
pilnīgi
p
Točan. Tā būs 2.reize, kad es gribētu aiziet uz Jauno teātri. Pirmā bija - Ziedonis un Visums. Hermaņa kungs, lūdzu iestudējiet!
 • 8
 • 1
Lūk,lūk-
L
Bībelē par baznīcu,patiesi, nav nekas. Un šodienas baznīca ir šausmās,ja to sāks izprast cilvēki.
Skaisle
S
Lienīt, iesaku izlasīt Klarissas Pinkolas Estesas Sievietes, kuras skrien ar vilkiem. Tu nomierināsies. Kaut gan man bija tieši otrādi. Manī grāmatas vārdi uzjundīja mežonīgu dzīvotgribu. Mīlēties man gribējās trakāk kā marta runčiem un dzemdēt izdomāju vispirms vienu dēlu , tad labāk tomēr divus dēlus. Nu labi, tas jau debesu spēku ziņā, bet īstenībā - ģeniāla grāmata gan tādai kā es, gan tādai , kā Tu! Izlasi. Un ej ar mieru, bērns:)))
 • 4
 • 1
Vārds
V
kaut gan skaisle tiešām ir apvītusi šiziķe..
 • 4
 • 17
Vārds
V
Kāpēc Tev tas skauž,Lienīt?
 • 19
 • 1
Lienīte
L
skaisle ir noželojama bāba, savītusi šiziķe.
 • 9
 • 18
Skaisle
S
Jā, netā var kārtīgi izceļoties,taisnība. Tomēr būt uz vietas un redzēt un piedzīvot dzīvajā - tas tomēr ir kaut kas cits. Grieķijā biju divreiz.Atēnās, Patrā, Delfos un Olimpijā biju martā. Kā viss smaržoja,kā ziedēja! Tieši smaržas ir viena no spēcīgākajām atmiņām no tā brauciena. Savukārt Krētā man tiešām bija arī gadījums ar dibenu. Viesnīciņa mums bija pie pašas jūras. Var teikt, rokas stiepiena attālumā. Esmu cīrulis, no rītiem agri modos un gāju peldēties viena. Parasti tur gandrīz neviena nebija,tāpēc vienu rītu izdomāju iet jūrā pa pliko. Man vispār patiktos dzīvot pa pliko. Jā, lūk, ieeju jūrā kaila un peldos un jūtos kā sengrieķu dieviete, skaista un pielūgta un pilnībā saplūdusi ar jūru. Kādā brīdī ievēroju,ka uzrodās arvien vairāk peldētāju. Bet neko. Turpinu airēties tādiem plašiem lokiem - turpu atpakaļ. Nākamajā brīdī ievēroju,ka tas bariņš,kas arvien ciešāk peld ap mani sastāv tikai no vīriešiem. Kad paskatos atpakaļ, redzu,ka mans plikais dibens, kā liels mēness spīd visā savā baltajā krāšņumā. Saprotu, ka jāiet malā. Tālāku peldēšanu jau vairs neizbaudīšu. Bet nevaru vairs tikt, kā divi aizgriežās, tā trīs pagriežās un skatās virsū. Es jau vairs nepeldu, bet dusmīga tupu uz ceļiem, pretī savam krastā nomestam dvielim. Varētu jau uzkliegt,lai beidz lūrēt, lai ļauj man iziet krastā, bet tad domāju, ka tā nepiesaistu vēl vairāk skatītājus. Tupēju tupēju tur nīgra un nikna, kamēr vienā brīdī piecēlos, izslējos cik stalta vien varu un mierīgi un cēli bridu krastā . Ko citu man bija darīt. Tā nākamos rītus atkal ģērbu peldkostīmu. Bet vispār tur bija brīnišķīgi daudzi tukši līcīši , kur izvērsties. Latvijā katrai pludmalei ir savs šarms. Romantiskākā un putainākā, ar zemākajām debesīm un kuģu nakts ugunīm pie apvāršņa priekš manis ir Vakarbuļļu pludmale. Daudz saldu un kaislu brīžu par šo vietu būs ko atcerēties.
 • 18
 • 11
buks
b
īsi - cilvēku pazinējs ir muļķis; Vārdam taisnība - svētais gars kaut kur lidinās, bet Skaisle te reāli izsakās, Skaislei - bravo!
 • 6
 • 7
Vārds
V
Apbrīnojami cik daudzus interesē Skaisle, nevis Svētais Gars.
 • 9
 • 1
cilvēku pazinējs
c
skaisle sakusi īpasi aktīvi netā ceļot kopš atzīmēju, ka šī braucienu uz zviedriju piemineja 3 reizes pēc kartas:)) Vel nianse, - visur ir baigi jaukie cilveki un lieliskākie dabas skati; tikai Latvijā - te gan nekas nav sakāms....:)) Un to grieķu Atonas klosteri tu redzeji ceļojuma prospekta vai tepat neta... Tu zini kas tas ir bovuarisms, resnīt? tas ir mozaīkveida šizofrenijas aizmetnis:))
 • 10
 • 6
Skaisle
S
Savulaik braukājot pa Eiropu, mani sajūsmināja , ka katrā ielejiņā ir ciematiņš un katrā ciematiņā - baznīca. Vai Grieķijā - klints - viena, apkārt aizas , bet klints galā - baznīciņa, vai vienkārši lūgšanu namiņš. Fantastiski. Vai tagad - tikko pa Maroku braukājos - atkal kalni un ielejas, un atkal - ciematiņš un ciematiņa visaugstāk pret debesīm tiecas minareti. Man baznīcas šķiet viena no skaistākajām lietām virs zemes - cilvēka mūžīgā tiekšanās pretī debesīm, pretī debešķīgajam apliecinājums. Jā un patvērums, kā tāds liels Tā Kunga augums, kurā tu nabaga grēcinieks vari ieiet un atgūties, kad esi apmaldījies un visu pamests šai pasaulē.
 • 8
 • 5
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
1) Vai Latvijā pavasaris šogad kavējās dēļ prezidenta Bērziņa iegribām vai slinkuma? 2) Varenākā hiperziedēšana? - Vai "hiper" jau nenozīmē "varenākā"? 3) oficiālākās konfesijas – luterāņi, katoļi, pareizticīgie un baptisti? Un kuras tad ir tās neoficiālākās vai mazāk oficiālās konfesijas? 4) endogēnais, iekšēji piemītošais alkohols ar vēlamāko iedarbību - KAS TAS TĀDS?
Skaisle
S
Nerri, hiper tikai paspilgtina vareno. Un ar prezidenta pieminēšanu ir izteikta politiska metafora. Un beidz būt tik kašķīgs , kā tāds utu lasītājs.
 • 6
 • 7
daiļā dārzniece
d
mēs pārvietojamies starp kalniem un jūru
 • 2
 • 0
>neko
&
Tāds ar tādu sasatika.....
priekš "smieklīgi gan"
p
Kur tu esi redzējis zvirbuli pie lembja pakaļas?. Pie lembja sūdiem tikai tādi kā tu turas. Liec zvirbuli, mūsu tautas mākslenieku , mierā! Lai raksta!
 • 6
 • 10
smieklīgi gan
s
zvirbulēns piekusis pielūgt zaglīgo kompartijas instruktoru un nolēmis rīkoties kā viņa zelta teļš - piezīsties pie citu miesas un patēlot pseidointelektuāli. Tad nu mēģina rotāties ar hūti,kas krīt uz acīm un šļūkāt panēsātās laķenēs, kas dažus izmērus par lielām. Kā saka krievi - pārāk sekli peldi,jo pakaļu var redzēt. Tā arī tev,lembja sulaini,pakaļa rēgojas,lai kā te mēģini izlikties par to,kas neesi.
 • 12
 • 8
Skaisle
S
Jā, tad izrādās, ka tu te visu laiku rakstīji , lai līgavu atrastu. Nu zvirbuli! Bet ko es teicu - meklē tik ravētājas un zemeņu lasītājas. Kad man nav taisnība izrādījusies?! Gaišu taku!
 • 5
 • 1
zvirbulēns
z
Grūti, grūti, mazām kājām, Aizstaigāt līdz rūķu mājām Egles zars aiz svārkiem tur, Skujas papēdītī dur! ------------ :) Uz redzēšanos, es ar Tevi vairs nerunāšu, man nav laika tukši muldēt, jāiet strādāt, kalnus gāzt, meklēšu citu, jā, čaklāku un smukāku! :) :)
 • 5
 • 1
Skaisle
S
Ek, zvirbuli, tu kā līgava, kas ilgi gaidījusi,ka precinieks viņu uzrunās un varēs savu pūru izrādīt. Nu labi, var just, ka esi lepns par savu saimniecību, bet teikšu kā ir - man tie lauku papiņi tādi baigi iecirtīgie šķiet. Man labāk tādi pilsētu sapņotāji, tādi ar kuriem aiz gara laika var sēdēt parkos un bučoties zem liepām, vai pa putainu jūru padauzīties. Viss ko tu tur stāsti, tas viss izskatās pēc nemitīgām rūpēm un raizēm. Bites spieto, zemenes stīgo, un tad vēl zivis .... Mani bērnībā mamma pa visiem lauku darbiem tā ir iztrenkājusi ...Es labāk par kādu lopu meitu kādā Argentīnā vai Austrālijā pieteiktos. Sēdi zirgā, drusku pajādelē - rikšos, aulekšos, pagulšņā. Vakarā guli zem klajas debess. Gan jau kāds draugs man tur uzrastos - govju zēns.
 • 5
 • 1
zvirbulēns
z
Beidzot! Ašs neticas! :) Ieienteresēju, ko? Viens jautājums manā virzienā, nu tipa, ko Tu dari! Ilgi gan bija jānomocās, lai raisītos kāda interese! :) Tai augstienē es neko dižu nedaru, ko tur liels izdarīsi, vieni kalni, un tie paši nemelorēti, turu bites, jā, tās man nes medu, čaklas... nu vēl man tur dīķītis, blakus tai eglei, tur audzēju foreles, jā, un sīgas, ja Tu nojaut, kas tās tādas...vēl man tur ir zemenes, lauciņš neliels...un aplokā man balta ķēvīte ar kumeliņu ņemās...kazas nav, tie velna radījumi...vistiņas ir, gailītis...nu, tā, rušinos šajos mēra laikos! :)
 • 7
 • 0
Skaisle
S
Nē. Bet smukums rodās,kad mīlējās. Es sen esmu domājusi,ka pēc mīlēšanās gan es varētu fotogrāfēties. Tad viss mirdz -acis, lūpas, āda,mati. ai, nu labi. Mainām tēmu. Tad ko tu tur dari tai ausgtienē. Viens skaidrs, gulšņā pa šūpuļkrēslu un tramdi kādu vientuļu sievieti. Pa laikam izraksties komentāros. Zini, mēs zemi tur pārdevām kaimiņiem,jo neviens tur negribēja saimniekot,bet to daudzo pakalnu dēļ tur ir maz meliorētu vietu un tik skaista ziedu pļavas kā tur - neesmu redzējusi ne Kurzemē , ne Latgalē, ne jebkur citur pasaulē. Bijām ciemos pie viena radu onkuļa. Kā Dieva ausī viņš tur dzīvo - tik skaisti.
 • 8
 • 1
zvirbulēns
z
:) :) A, ja es teiktu: rīdziniece mana! :) Jā, man Rīgā dzīvoklis, liels un gaišs, tik kāpņu telpa piečurāta! :) :) Kad Tu dusmojies, Tev paliek vaigi sārti...smukums duboltojās?
 • 6
 • 1
Skaisle
S
Ātri gan tev tas mana lauciniece sanāca, bet es saku nē. Nekāda ne tava. Es šito nevaru ciest. Domā, ja pasmaida, vai parunājās, ka uzreiz atdoties vai rpecēt grib. Atavists.
 • 8
 • 1
zvirbulēns
z
Kas Tev nāk prātā...lai es kādu izauru turētu pieķēdētu pagrābā...te, tak, nav demokātijas citadelle ASV,...nu, ir man viena mājkalpotāja, putekļu patrenkātāja, čība izklapētāja, tējiņu uzlējēja, gultiņas iesildītāja...vienreiz šī man gribēja sēnītes iebarot, esot varen feinas atradusi, knapi atsitos un izdzīvoju... un tas arī viss, nāk viņa kad grib, iet kad grib, staigā kā Dieva nepieņemta, tā vien lūdzās ņem mani un pieķēdē sev kaklā.. :) Ak tad bērnībā zāle bija tomēr zaļāka, Vestienes pusē...ak, Tu mana lauciniece...! :) :)
 • 6
 • 1
Skaisle
S
Zvirbuli, nu ko tu tur raksti, nu kāda iemīlēšanās. Raksti zvirbulis, bet varbūt esi bubulis. Šitās saldmēlītes, lai es tādiem ticētu. Nekad vairs. Un no tevis rakstītā iznāk, ka esi vīrietis un viens, ar diviem suņiem vai vilkiem pat. Tādi gadījumi ir īpaši aizdomīgi. Vai nu kādu izauru turi ieslēgtu , vai meklē kādu, kuru par tādu padarīt. Uz mani neceri. Es par gudru un pieredzējušu. Bet vispār - vasaras līdz 16 gadiem pavadīju Bērzaunē, vairāk uz Vestienas pusi. Tas gan tiesa - maza paradīzīte zemes virsū.
 • 8
 • 0
zvirbulēns
z
Sveiki, Skaisle! Kā iet pa dzīvi? :) Fazandistu pazinēja, nē, nu kronis...Tu visu laiku mani smīdinu, kutini...ko...iemīlējusies vēl būsi...vecā, riebiegā, smirdīgā zvirbulī...nē, nu vispār man jau patīk, es nesūdzos...un ko gan šajos trakajos pagrimuma laikos darī, ja ne kutināties? Fazanda man ir Vidzemes augstienē, tā teikt, tuvāk pie Dieva...zem egles es sēžu uz koka padirseni, ja tā maz te drīkst runāt, šūpuļkrēslā, latviju meistaru darinātā, ziemā, tiesa, neko dižu nepašūposies, bet vasarā oi, oi, oi, feini...un tēju es dzeru, ne tādēļ, ka pūslis apsaldēts, vai māga beigta, aknas pa galam, nieres atteikušas, nē, tējiņu es dzeru tādēļ, ka nekā cita prātīgāka, izņemot ūdeni, i nav ko dzert...dzīve visiem nav rožu lauks, ne katram tā laime džinu ar toniku pasūkt, vai paniekoties ar kakao! Par baznīcām smuki esi uzrakstījusi, es uz tām eju, kad noriebusies tēja un sakarojas vīniņš...tur to dod pa velti - beri, ņehaču! :) Paklau, a to skolas naudu Tu man nevari atlaist, nu vienu labu darbu izdarīt,...a, tā, dzīve teju pagājusi, a neviena Dievam tīkam darba pūriņā ! :)
 • 7
 • 1
Skaisle Jātaļniece
S
Nu jau gan zvirbuli. Varētu padomāt, ka tava fazenda kaut kur Brazīlijā, vai Antālijas augstienēs. Gan jau , ka tepat kaut kur leišmalītes mūžamežos mīti. Dauka, gan tu varētu būt. Ziemas laikā sēdēt uz zemes, pat ja zem egles un pat ja kažokā, tas ir puiciski un bērnišķīgi. Skaidrs, ka to tējiņu dzeri tāpēc,ka pūsli esi apaukstējis un neko stingrāku, kā reiz ziemas laikam piemērotu,gan jau, ka nemaz nedrīksti. Zinu šos fazendistus, ak debess, arī tos es zinu, jā.
 • 4
 • 1
zvirbulēns
z
zināšanai: Mani no Skaisles šķir bezdibeņi, dziļas aizas, nepārbrienamas jūras, es nekad neesmu sapratis, ko viņa īsti grib, reizēm man šķiet, ka viņa labprāt pārgulētu pat ar Dievu tā Kungu, i tad vēl šļuku viskija ierautu, tā teikt pilnai laimei! :) Es, esmu kas diametrāli pretējs, mans draugs ir profesors Volands, mani pavada pieticīgas velmes, teju ne kādas, nu pasēžu naktīs mēnesnīcā, palūru kā Dauka horizontā (zvaigznēs), i viss, man ir labi, un vairāk neko i nealkstu! :) Nu nezinu, teikt, ka tāds ar tādu sasasatikās, ir tas pats, kas norādīt, ka Svētais Gars ir pazudis no baznīcas un ļaužu prātiem!
 • 7
 • 2
neko
n
Neko nezinu par svēto garu, bet zvirbuļa un Skaisles dialogi iedvesmo :)
nātre
n
Ēipura kungs, tik primitīvi uzrakstīt par lietām no kurām stāvat tik tālu var tikai tālu stāvošs no garīguma cilvēks, vēl dzejnieks skaitās. Ja gribat zināt, tad šī dzejas dāvana ir no Svētā Gara Jums dota. Tad lūdzu, nezaimojiet to, ko Dievs Jums devis. Svēto Garu cilvēks saņem Kristībās. Ko viņš tālāk dara, tā ir viņa darīšana, bet Dieva bērni esam visi, jo Dievs mūs ir radījis visus pēc savas līdzības. Atšķirība ir starp kristieti un neticīgo tikai tāda, ka pirmais atzīst Dievu, bet otrais noliedz. Neatkarīgi no tā, Dievs vada katru ar savu Svēto Garu, tikai vai mēs ļaujamies Viņa vadībai, vai to darām pēc sava prāta.
abats Dibuā
a
velnam maisā visas miesas un asinis, - nekas labāks par šnabi plus rupjmaize ar ceptu heka fileju nav izdomāts.
 • 2
 • 0
st.
s
šis nu tiešām ir stulbs ieraksts. cilvēks nejēdz nekā ne no tēva, ne no dēla, ne no svētā gara. bet runā. ja kas, pareizticīgajiem vasarsvētki vēl nav bijuši. tie ir piesaisti lieldienām un nāk 50 dienā pēc tām. tas viens. tā ka nevajag te pareizticīgos saistīt iekšā. otrkārt, svētais gars ir tas, kas ar priestera veiktu rituālu palīdzību un caur svētvārdiem iesvēta sakramentus, padara parastu maizi un parastu vīnu par kristus miesu un asinīm un ir tajos klātesošs. turklāt, kā teikts sv. rakstos - bez svētā gara palīdzības neviens nevar pateikt, ka jēzus kristus ir kungs. tātad sv. gars ikreiz ir klāt, kad tas tiek izrunāts, tā ir kā garantija. autors laikam ir iedomājies, ka sv. gars ir tā gaisā pasistība, muļķību vervelēšana psihiski slimo garā, kas notiek sektās.
Skaisle
S
Nezinu gan. Man bija fantastisks Vasarsvētku rīts. Kādreiz mācītāja Dace mums teica,ka Svētais gars dabā izpaužās kā viegla vēsma,dvesma. Un es visur tai brīdī jutu Svētā gara klātbūtni - savos matos, drauga garājā bizē, bērziņos ( lielais pušķis man kalst un smaržo istabā tagad) un cilvēku sejās. Vienīgi jūrā neiegāju. Nobijos. Pagājušo gadu apaukstēju ausi, šogad jāsaudzē. Jūs, jau dzejniek arī tai rītā baznīcā nesēdējāt. Bet par tiem apgalvojumiem. Vai Svētā gara pieminēšana katrā intervijā un pieredzē ir apliecinājums tā darbībai? Liturģija taču nav mainīta, vismaz kristīgajā baznīcā noteikti nē un tur taču garu godā visā pilnībā. Es šobrīd neeju uz baznīcu, bet vajadzētu, jo es ļoti ļoti ticu uz kopīgo domu, kopīgo gara spēku. Jā, bet skaisti gan bija.
Skaisle
S
Tu daudzko nesaproti , zvirbuli. Gandrīz vai skolā pie manis būs jānāk. Iekrāj naudu,uz rudeni izsludināšu radošās klases tādiem kā Tu.
 • 4
 • 0
Parīzes lielā auss
P
paskat, dipad-dappadnieces čalis ir mandžūrs !....
 • 3
 • 0
zvirbulēns
z
Nu skaidra lieta, ka intīmi, pat ļoti....ņam, ņam,šņak, šņak, zobiņi vien kustas, un tad to visu noskalo, jā, ar vīnu, kas Dieva ta Kunga asinis! :) :) :) Paklau, es jau nemaz i nestrīdos pretīm, kad kāds man saka - tu garā pavājš, bet notici man, es nesēžu sniegā ar pliku dibenu, pat tad, kad skatos kosmosa dzīlēs - nē, un mani suņi arī nē, šiem baisi kažoki, nav bijusi reize, kad kāds no mums būtu saslimis, lūrot zvaigznēs! Un šito ar es nesaprotu, nu kā var tādā naktī, tādā vietā, kopā ar to tēviņu gribēt vēl mazliet noreibt, un lakt to viskiju...? :)
 • 3
 • 2
Skaisle
S
Par to savienošanos - tas ir sarežģīti un spekulatīvi un ļoti ļoti ļoti intīmi. Lūk, sēdēt es negribētu, bet staigāt gan - zvaigžņotā naktī. Man bija draugs un mēs nakšņojām pie jūras, bet sanāca man šķiet pat tikai septemebra otrā nedēļa. Kādas tad bija debesis! Un silts ļoti bija un vējs - tika maigs un uzmanīgs. Un es drusciņ drusciņ iedzēru viņa viskiju, jo man ļoti ļoti gribējās noreibt. Es vasaras bieži pavadu Asaru jūmalā. Bet zini - tur nav tā plašuma. Tur gan ir citi jaukumi, un tomēr. Bet tu tās bildes paskatījies? World at the night. Paskaties. Jā un kā tad ar veselību. Nu labi, pats dulls un dibenu atsaldēji,bet ko tos suņus mocīji? Eh, zvirbuli,zvirbuli. Kur tava pūcīte, kas tevi pieskatītu un pasaudzētu.
 • 5
 • 2
zvirbulēns
z
Es kultūrdāma no Akadēmijas? :) Nu moins! :) Mani pat pamaskolā neielaistu, jo es dikti dumjš esot! :) Un zini, ko es Tev teikšu, manuprāt, cilvēka darbības virzienā, lai savienotos ar Dievu, ir totāla tumsa! Nu debīlisms kvadrātā, ja ne kubā! Tā tik mums vēl pietrūka, lai katra uts savienotos ar Dievu tā Kungu! :) Es zvaigznēs gan lūkojos, teju katru nakti, man ir fazenda, fazendā aug liela egle, es zem tās apsēžos un vēroju zvaigžņoto debesjumu, feini. Es to daru pat ziemā, ietiņos kažokā, paņemu rokā liepziedu tējas krūzi, sēžu un balģēju, un suņi guļ man līdzās, šie ar lūr it kā no tā visa kaut ko sajēgtu! Vienreiz, šogad redzēju arī ziemeļblāzmu, kaut kad marta beigās, tāda feina gaisma! Tad es sēdēju būdiņā, nu tipa tualetē, durvis bija atvērtas, un tad tā gaisma nāca! Man mute pavērās, jā, smuki bija! :)
 • 5
 • 3
Skaisle
S
Negribās man par šīm lietām nenopietni runāt. Svētais vakarēdiens ir savienošanās ar to Kungu. Un nekas netiek tiesāts, vai notiesāts. Tikko skatījos , bet te jau dzēš laukā. Ieej - the world at night. Tā pasaule ir tāds brīnums. Man pilsētā dzīvojot tik reti iznāk pa zvaigžņotām naktīm dauzīties apkārt, bet kā man patīk. Un man tagad Norvēģijā strādā brālis. Viņš jau mani gan " pasūtīja" tālāk, kad teicu, kad gribu redzēt īstas polārgaismas, bet goda vārds - ļoti gribu. Tam jābūt kaut kam patiešām satriecošam. Es nezin kāpēc pēķšņi iedomājos, ka Tu esi viena dāma no Kultūras Akadēmijas. Pat vārdā gribētu nosaukt, bet nezinu vai īsti drīkstu. Bet to world at night gan paskaties. Tas ir kaut kas:)))
 • 3
 • 1
zvirbulēns
z
Es tik nesaprotu vienu, nu pasaki man, kas tas ir - baznīcā tovien darīt kā ēst Dieva tā Kunga miesu, un dzert Viņa asinis...nu kā šito vispār var dabūt gatavu...kaut kāds barbarisms, nē? Man tirpas caur kauliem iet, kad es redzu kā tiek notiesāts Dievs! Kur skatās Svētais Gars, to ar es nesaprotu?
 • 4
 • 4
zvirbulēns
z
Kas šitas bija? :) Spļāviens Baznīcai acīs? :) Garu šis grib, laikam, Vasarsvētkos!
Vārds
V
Komentārs
 • 0
 • 0
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Pārfrazējot seno tautas dziesmu par neaicināto pūcīti un zvirbuli: mūsu zvirbulēns un Skaisle visur klāt pirmie ne saukti, ne aicināti, un abi tad savā nodabā cenšas nomīt viens otram kāju.
 • 11
 • 0
Skaisle
S
Debess, zvirbuli,mēs tā kā ciema nabagi - kā svinības , tā ne saukti, ne aicināti pirmie klāt un pirmiem viedoklis. Jau neērti paliek.
 • 10
 • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja