Laika ziņas
Šodien
Migla

Svētkos neizliekamies labāki

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
izlikties?!
i
Manuprāt, dumjš virsraksts. Svētkos nevajag izlikties, bet gan rādīt visu labāko, cik vien spējam, tapēc jau tie ir svētki, nevis bojāt svētkus ur nejēdzīgām Daņiļeviča dejām, sliktām Maskata, Zilvera, Prauliņa, Tigula, Karlsona u.c. kompozīcijām.
Par
P
"Radio Klasika" runājot - man liekas, ka tā darbinieku visatļautība jau sāk negatīvi ietekmēt Latvijas kultūras dzīves nozīmīgus notikumus, ne tikai Dziesmu svētkus vien. Pa šo Radio skan ļoti daudz nejēdzīgas nemūzikas vai arī ļoti vuduvējas un neinteresantas, šie darbinieki pat programmu nevīžo pieteikt - ir bijuši gadījumi, kad visu stundu skan dažāda mūzika, bet ne stundas sākumā, ne beigās netiek pateikts ne tas, kāda mūzika skanējusi (autors, skaņdarba nosaukums), ne tas, kas to izpildījis. Ko šie kungi un kundzes dara darba laikā? Un Dziesmu svētkus nav jāizmanto, lai skanētu viņu čomu vai priekšnieku mūzika - tā tromēr nav "Radio Klasikas" privāta bodīte...
arī
a
Dziesmu svētki bija organizēti labi, tomēr ir nopietni iebildumi pret vokāli simfoniskā un sevišķi pret noslēguma koncerta programmu, jo tajos tika iekļauti mākslinieciski mazvērtīgas vai pat atklāti sliktas kompozīcijas (autori - maskats zilvers, tiguls, karlsons, prauliņš), kā arī klasikai sekoja estrādiskas dziesmiņas (pauls, brauns u. c.). Varbūt (ebreju?) nacionālajai apvienībai liekas, ka blakus sliktām dziesmāma labāk var saprast mūsu klasikas vērtību? Man atkal liekas, ka "vājrades skaņdarbi" programmā nav iekļaujami vispār:)))
Zane
Z
Piekrītu Mārim Bērziņam par "Māras zemi" - pirmajā daļā tā puišu sišanās ar mietiem bija vienkārši nožēlojama. Vispār sākums svētkiem godu nedarīja, varbūt Daņiļeviču vajadzētu sūtīt pensijā?
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Jāpiekrīt iepriekšējam komentāram - divi, (veseli divi!) Karlsona gabali pašā koncerta sākumā "bez iedvesmas, bez mākslinieciskās jaunrades", nemelodiski, neinteresanti - uzcepti, lai dabūtu kādu kumosu no dziesmu svētku (finansiālā) pīrāga... Tāds pats iedvesmas avots bijis arī Zilveram, Tigulam, arī Prauliņam, kura "es bij' puika" apdare nu diezgan samākslota kaut daudzmaz jestra kontrastējot ar gausajiem, minorīgajiem gaudu gabaliem.
viedoklis
v
Domāju, ka noslēguma koncertu sabojāja dažādas muz. kvalitātes dziesmu nekritiskais samaisījums. Zilvera dziesma bija, mans uzskats, ļoti slikta, Karlsona divas - tikai profesionāli uzrakstītas, bez iedvesmas un mākslinieciskās jaunrades. Tiguls vai nu nespēj , vai arī negrib attīstīt melodiju, tikai to atkārto, tādēļ kļūst garlaicīgi, Prauliņam gan pietiktu ar vienu dziesmu, tāpat Braunam. Koncertam uzpiesta koncepcija bez mākslinieciskā seguma, manuprāt, izgāzās.
??
?
Laikam programmu veidoja tie paši, kas darbojas arī "Radio Klasikā". Diemžēl arī "Radio Klasika" (manas un manu paziņu domas) ir briesmīgi degradējusies, skan ļoti daudz viduvējīas vai pat slikjtās mūzikas (piem., "diženā latviešu klasiķa" oresta silabrieža solodziesmele), ka ļoti reti var atrast kvalitatīvu mūziku (kuras tomēr pasaules klasikā ir pārpārēm), vēl jo retāk - izcilā izpildījumā. Varbūt orestam & Co nepatīk laba mūzika?
 • 9
 • 0
Koncerta programmas
K
sastādītāji diemžēl bija ignorēju;ši gido kokara teikto, ka "sū...us nevajag jaukt kop;a ar zapti". Nezin kāpēc svinīgakā noslēgumā bija iekļautas, manuprāt, sliktas (Zilveris) vai neinteresantas (Tiguls - manuprāt, tikai monotons vienas frāzes atkārtojums,, 2 Prauliņa - atskaitot Es bij'puika"") vai stilistiski neiederīgas dziesmas (gandrīz uzreiz pēc Garūtas "Mūsu Tēvs" nāca Paula šlāgeris ar pretenciozo nosaukumu "Manai dzimtenei". Varēja atsevišķi taisīt estrādiskas silistikas koncertu ar Paulu, Braunu un Z. Liepiņu. Un - vai LNOB vairs solistu nav, ka noslēguma koncertā, atvainojiet, manuprāt, jāķērc donam?
Vēl
V
koncertu bojāja arī programmas pieteicēju komandas, kam jāuzgavilē un savējo organizēšana, kam dziedāt "bis". Vienīgi "Lauztajām priedēm" (Sirmā izcila interpretācija!) tas iznāca dabiski.
 • 12
 • 1
Dziesmu
D
svētku noslēguma koncerts bija kās no dažādām drānām un diemžēl arī lupatām austs un salāpīts deķis - Em. Dārziņš u. c klasiķi neder kopā ar Paulu vai (vēl trakāk) Zilveri.
hsmiekli nāk
h
šipka lēja cukurūdeni pēc lūsiņas sliktākajiem paraugiem!
 • 9
 • 0
mjāa
m
Latvija ir maza, cits citu pazīst, vien no otra ir atkarīgi, bet čomu, paziņu, priekšnieku, orientācijas un etniskās izcelsmes biedru skaņdarbu masveida iekļaušana Dzioesmu svētku noslēguma koncertā jūtami pasliktina tā kvalitāti.
jatājums
j
Varbūt bija domāts - jauna skaņdarba? Vjag uzmanīgāk pārlasīt uzrakstīto, pirms pievienot komentāriem. arī labai domai ar neuzmanību var kaitēt.. Starp citu, nekvalitatīvu skaņdarbu iekļaušana kaitēja arī vokāli simfoniskajam koncertam. Kādēļ bija jāieliek Maskata, pēc manām domām, kārtējā haltūra? Žagars vairs nav operas direktors, un Maskats tur nav viņa labā roka...
 • 8
 • 1
Un kamdēļ
U
"Radio klasika" pārraides vadītāji koncerta beigās pļāpāja un plātījās, ka esot dziedājuši līdz, tā ka pat kauna skaņdarba pieteikumu nevarēja saklausīt? "Radio Klasika" cilvēku uzpūtība un sevis demonstrēšana sāk jau, atvainojiet par žargonu, piegriezties...
 • 8
 • 0
Vai šis
V
nebija vissliktākais noslēguma koncets svētku vēsturē?
mīnusotājiem
m
Kas iebilstams? kurs noslēguma koncerts, pēc jūsu domām, bija vēl sliktaks par šo? Iznāk, ka jums nav ko iebilst :)))
 • 5
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai jūsu spēkrats ir cietis bedraino Rīgas ielu dēļ?

Kopā nobalsojuši: 267

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja