Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Komentētājs pie apaļā galda

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Trollis JT
T
Vosa galma dzīve noteikti bija gana interesanta, bet noteikti mazāk uzkrītoša. Kad Augusts Eduardovičs atbrauca pusdienās uz restorānu "Jūrmala" Majoros, Jomas ielā, tad to bija grūti pamanīt - viena mašīna, viens miesassargs. Ne tā, kā Zatlera vizīte vienā no provinces pilsētām - sirēnas skanēja pa visu pilsētu 40 minūtes. Šķita, ka sācies milzīgs ugunsgrēks.
Such Fun!
S
Šad tad uzdodu sev jautājumu, kāpēc normālie cilvēki - tādi kā Andrejs Cīrulis, Inga Jēruma - neņemas rakstīt par dzīvi LPSR presē, procesu vispār, cenzūru, robežu apjausmu, Čekas, Vosa ietekmi, LKP CK galma dzīvi. Būtu gan interesanti, gan noderīgi, izzinoši ...
Trollis JT
T
Atsevišķu personu tiesāšanas kaleidoskops tā sažilbina acis, ka paliek nepamanīts ... komunisma rēgs, kas lidinās pār Eiropu. Mēs taču Eiropa, vai ne?
Ozoljānis
O
Izlasīju, un kļuva pretīgi. Nu joprojām gribas pagozēties publikas priekšā, bet neko citu, kā atkārtot savulaik J.Vagra 1988.g. teikto: "Es neko sliktu latviešu tautai neesmu darījis", šie kolaboranti nav spējīgi. Kādas idejas vārdā viņu bildes jāliek uz žurnāla vāka? Lai cilvēki pirktu grāmatu, kurā patiesību velti meklēt?
Pārliecība
P
Lustrācijas literatūras vilnis - tā ir iespēja vēl pasrocīgi izteikt, atstāt liecību. Katrs to izmanto atbilstosi savai izpratnei un nolūkiem. Ņemot kopumā, gribas ticēt, ka attīrīsanās ir ceļs kā atveseļot, saglabāt nāciju. Meli un varmācība nepazūd, neaiziet kopā ar tās veicējiem.
Edge
E
<lustīgais nerris uz tirgus plača ======================================== Nepūt pīlītes, nav vairs 1990.g., kad Tečeres un Reigana citāti gāja uz urrā. Pārlasi labāk K.Skalbes "Pasaka par vērdiņu" - pēc tam izvērtē 4.maija repubļikas ceļa virzienu. Laiks tā kā būtu 25 gadu tendenci reāli novērtēt - par nākotnes perspektīvām padomāt:" Šobrīd apmēram 31% jeb 606 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai." Juris Jansons: Satversmē ierakstītie principi un ideāli ir piesmieti (LVportāls).
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
edge: Fromma "to have or to be" ir ar mazliet citādāku konotāciju. To ir gandrīz neiespējami pārcelt latviski. Respektīvi, tas ir valodas nianses jeb tautas mentalitātes jautājums: proti: "MAN IR [pieder] nauda" vai "ES ESMU pārticis [turīgs, bagāts]". Latvietim līdz šādai filozofiskai dilemmai vēl tāls ceļš ejams... Man labāk patīk un latviski arī tīri labi tulkojas Mārgaretas Tečeres kādreiz teiktais: "Kādreiz centās kaut ko paveikt; tagad - cenšas par kaut ko kļūt." - Citēju: “It used to be about trying to do something. Now it's about trying to be someone.”
kas ir delfi?
k
portals delfi ir krievijas teroristu NLP ierocis ,taa darbinieki ir aizturami kaa teroristi?krieivjas teroristi ptofesionali pielieto NLP,kas vismazakaas detaljas un akcenti ietekmee lastiaja/upura apzinju..?par ASV tiek katru dienu rakstiti negativi raksti,par rkeiivju p"pozitivisms",ja raksts ir daudzmaz neintrals,tad tiek profesionali piemekleta bilde,kas pashu texta jegu pilnibaa izvaro...> http://www.delfi.lv/news/arzemes/obama-reigans-kapa-apgrieztos-uzzinot-par-republikanu-simpatijam-pret-putinu.d?id=48315279
Edge
E
<Justas ========================================= Arī 4.maija repubļikas propagandisti vēlas pagozēties, lai vismaz nenoripotu lejup pa karjeras kāpnēm. Kurš zanders, meļņiks vai ottovičs jūtas lepns par sasniegto brīvajā Latvijā, lai tad met akmeni pirmais uz "kolaborantiem": " Milzīgās ekonomiskās emigrācijas un zemās dzimstības dēļ Latvija jau ir zaudējusi apmēram pusmiljonu iedzīvotāju. Pēdējos divdesmit gados mirušo skaits jaundzimušo skaitu pārsniedzis par apmēram 270 tūkstošiem, bet no valsts aizceļojuši vismaz tikpat daudz. Nomācošā daudzumā tieši jaunie cilvēki." Otto Ozols: Latviskās tuvredzības pazudinošie korķi (Delfi.lv)
Justas
J
Arī kolaboracionisti vēlas kaut vai uz mirkli pagpozēties spozmes gaismā. Prātīgākais būtu grāmatu nosaukt "Kolaboracionista piezīmes".
Edge
E
"Sistēma ievelk nemanāmi, par ķēpīgām lietām sākumā nemaz nedomā. Jo augstāk esi ticis, jo vairāk tev ir ko zaudēt." ======================================== Ikviens, kas vēlas kāpt pa karjeras kāpnēm uz augšu - tas hermaņu atklāsmes labi saprot. Ja tava dzīves filozofija ir "piederēt", nevis "būt" ( Erich Fromm "To have or to be"), tad nav jēgas vainot ne padomju, ne rietumkrātiņa iekārtu.
p/s
p
čeka to mudiigi noraka pielkiimeejot savu dibinaato teevzemi un briiviibu , vecie komunisti ar čekistiem ved valsti postaa , cilveekus vuņi cenšas iedziit totaalaa nabadziibaa , lai saaktos breekšana peec vecajiem labajiem boļševiku laikiem , jau tgad meedekļos iet žeelabas par to ka sankcijas vainiigas , ka mums nav ar ko taisiit bazaru , bizness put aaraa , taakaa balsojiet par komunistiem kalabracionistiem , lai aatraak juus tiktu sadziiti atpakaļ kolkozos un zavodos kas straadaas uz krieviju, lembe ar brigmani iemaaciis juus no jauna miileet lielo braali.
Schuzman
S
ja vecais buutu taii romaana publiceejis visu peec patiesiibas , tad buutu veerts to graamatu iegaadaasties , bet taakaa viss veel peec padomju cenzuuras , tad tur tik taads atejamaas vietas nagliņas materiaals vien buus , kameer nav bijusi lustraacija un čekas šesķorkas no maišeļiem nav izpurinaatas , nekaadas patiesas greeksuudzes nebuus ticamas, tas gan taisniiba ka tautas fronti dibinaaja čeka , un ka pie ruļļiem stuuma uzticamas perzonas , taada bija Kalniete , D īvāns , vusi kuri aktiivi piedaliijaas dibinaašanaa un kaapa tribiinee , tajaa laikaa straadaaju uzņeemumaa , uzņeemumos visos bija kompartijas pirmorganizaacijas , taas visas mudiigi paartapa par tautas frontes šuuniņaam un saakaas priekšveeleešanu darbiiba, deputaata kandidaatu izvirziija Ķezberi , es uzsrtaaju par repši , mani izmeta no sapulces teju par nacistu nenolamaaja , es no pirmaas dienas ticeeju pilsoniskajai savienioibai bet čeka to mudiigi noraka , ticeeju LLNK bet čekisti to noraka pieliimeejot tai savu te
to juhan
t
memli, ko tu zini par dievu.
tvnet.lv un spoki.lv
t
mēs esam smirdoši vēmekļi un jūs mūs mīlat.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Homo soveticus laboratorija(15)

Multimediju projekta DAU ideologs, krievu režisors Iļja Hržanovskis (44) ir klusējis vienpadsmit gadu, veidojot līdz šim nebijušu spēles laukumu – vēstures izspēli – un ļaujot tajā iesaistīties tej...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata