Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Nāve krastmalā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Daina
D
Cik es atceros,tas kuģītis bija divos stāvos.Dzīvoju Vecmīlgrāvī pie pašas Daugavas un bieži redzēju,ka tas dodas uz Mežaparku.Man tad bija 10 gadi.
bija tādi laiki...
b
Toreiz neviena avīze par to nerakstīja, televīzijas vēl nebija, bet no radio tikai "Amerikas balss" par to stāstīja dažas dienas vēlāk.
bija tādi laiki...
b
Toreiz neviena avīze par to nerakstīja, televīzijas vēl nebija, bet no radio tikai "Amerikas balss" par to stāstīja dažas dienas vēlāk.
bija tādi laiki...
b
Toreiz neviena avīze par to nerakstīja, televīzijas vēl nebija, bet no radio tikai "Amerikas balss" par to stāstīja dažas dienas vēlāk.
bija tādi laiki...
b
Toreiz neviena avīze par to nerakstīja, televīzijas vēl nebija, bet no radio tikai "Amerikas balss" par to stāstīja dažas dienas vēlāk.
80
8
Tie,laikam ,ir pusaudži bez vecmāmiņām un vectētiņiem,kuri tik ļoti netic aculiecinieku stāstiem( nav,kas pastāstītu). Bet tomēr mēs -tie vecie- gan labi atceramies pirms gadu desmitiem notikušo,gan protam rīkoties ar jaunākajām tehnoloģijām, gan protam sakarīgi izteikties un pareizi uzrakstīt.Man - 80. Un es to skatu,kas fotouzņēmumā, redzēju savām acīm.
Dzintra
D
Šodien parunāju ar savu vecmāmiņu, kurai tolaik bija 18 gadi, un viņa teica, ka arī ar draudzeni esot devušās uz to braucienu, taču aizkavējušās: "Kad braucām pāri tiltam, no Daugavas jau vilka ārā līķus." Tie bija viņas vārdi. Vēl viņa teica: "Kāpēc vajadzēja visiem tieši tajā dienā skriet uz turieni? Ej, nu sazin. Mēs arī bjām dzirdējušas reklāmu un arī gribējām doties izbraukumā ar kuģīti. Labi, ka nokavējām." Es arī esmu savā vecmāmiņā atsitusies, vienmēr visur kavēju. Bet varbūt labi vien ir! Ne vienmēr ir labi būt punktuālam!
Rita
R
Visās katastrofās apakšā ir kas neizskaidrojams.Kad skatījos kadrus par Talsu nelaimi,kad pacēlājā nogāzās,es biju šausmās.No malas bija redzama kliedzoša drošības tehnikas pārkāpšana,jo nedrīkst celt ,nezinot kravas smagumu.Un tā drūzmēšanās,lai tiktu iekšā...vai tā nav līdzīga tam,kas notika uz "Majakovskis"? Kkāda nolemtība,vai?
Rita
R
Tad kas tā ir par masu psihozi,ka ir jātiek iekšā nāves karuselī?Par Talsu traģēdiju runājot,vai tur visi bija tik lieli neprašas,ka aizmirsa par drošības tehniku?Pirmkārt jau pats pacēlājs pilnīgi ignorēja savus tiešos darba pienākumus un šitā histēriskā iekšā kāpt gribēšana? Vai tiešām nebija NEVIENA,kam tobrīd būtu skaidra domāšana? Par to nolemtību nesmaidiet vis ! Esmu pieredzējusi,ka cilvēks atnāk pie slima drauga un lūdzas viņu aizvest uz vietu,kur tam ir jābūt.Draugs bija apslimis,bet brauktgribētājs neatstājās,līdz viņi brauca...Pa ceļam vēl mašīnā uzņēma svešu sievieti .Sadursmē ar vilcienu šoferim un svešajai sievietei nebija ne skrambiņas,bet tas,kuram tik ļoti vajadzēja braukt,gāja bojā. :(
 • 3
 • 1
Ita.
I
Kā var būt Ritai taisnība, ja jau tieši Rita par NOLEMTĪBU runā?
 • 1
 • 1
Vita
V
Ritai taisnība, Talsos tas pilnīgi bija mammu nopelns ne mazāk kā to ugunsdzēsēju nolaidība. Par nolemtību lai runā analfabētiskās būtnes.
 • 3
 • 2
Visa dzīve ir nolemtība, jo zārkam
V
Ne Daugavā, ne Talsos, ne Černobiļā, ne citur. Skaties no malas, vai tieši - alga viena.
 • 0
 • 4
Nesaprotu
N
Kaa vareja nosliikt tik daudzi? novelc drebes un peldi uz krastu, ja nav laika tupeles vismaz novelc kaut vai udeni jau esot.
no malas
n
Kad grimst kāds lielāks priekšmets, veidojas straumes, kuras velk līdzi apkārtējos objektus. tie, kas uzreiz nelaidās tālu prom no kuģa, tika pavilkti grimstošajam līdzi. proti peldēt vai nē, vienkārši paņem un novelk. pret straumi nevar cīnīties.
 • 9
 • 0
to Nesaprotis
t
Kad slīksi, TAD sapratīsi. Neba jau TĪŠĀM noslīka.
 • 5
 • 0
Vārds peldēja.
V
Komentārs
 • 1
 • 2
Vārds
V
Bija tādi, kuri peldēja uz otru krastu. Tie izglābās.
 • 2
 • 1
Smaida
S
Es atceros,ka mana mamma par to stastija man,pirms 40 gadiem.Ta patiesam bija un joprojam ir tragedija tam gimenem,kas zaudeja savus tuvakos...un liek mums aizdomaties par to,vai mes esam sanemusi pietiekamu macibu sodien....
vēsture
v
Smaida, vai tu smaidot atceries Latvijas un Krievijas izsūtītos "kulakus"? Latvijā viņus vismaz atceras, bet Krievijas 1930-to gadu kulaku likteni tagadējā Krievijas valdība liek aizmirst, arhīvus neatver. Nekādu izsūtītu kulaku Krievijā nebija. Latvija arī nebija, jo bija tikai "huntas" atbalstītāji, tātad "pelnījuši". Par to kuģīti arī nedrīkst taisnību stāstīt, kāda vecmāmiņa vai viņas bērni kaut ko atceras un šeit komentāros pastāsta, bet vai raksta autors faktus nevarēja uzzināt un uzrakstīt kaut ko sakarīgu? Nevarēja, jo arī tad, kad noslīkst elitāras pionieru nometnes bērni, tāpat viss ir slepens, kā slepena ir visa PSRS vēsture?
 • 4
 • 2
Tiešām nevarēja?
T
Bet es nesaprotu - Nu KĀPĒC nevarēja tomēr izglābt tik daudz cilvēkus? Kādi blakus kuģīši, laivas, dēļi, riņķi, striķu gali - vai vienalga ko pasviest??
Vārds
V
Tie, kas bija krasta pusē, noslīcināja viens otru. Izdzīvoja tie, kuri peldēja uz otro Daugavas pusi. Uz kuģīša bija diezgan liela bērnu grupa no speciālas, padomju virsnieku bēŗniem domātās elitāras pionieru nometnes. Bērnus veda uz Mežaparku izklaidēties. Dažiem mātes bija atnākušas viņus pavadīt, visi saskrēja uz vienu pusi atvadīties, pamāt ar roku, un kuģītis apgāzās. Varbūt, arī pieaugušie tā darīja, un kuģītis sasvērās uz krasta pusi.
 • 5
 • 1
Dace
D
No mammas brāļa stāstītā-liela daļa bērnu bijuši pionieri no Ļeņingradas.
tantuks
t
Kugiti izvilka-paremonteja osutija uz Venspili iedeva vardu Riga un ta pati nelaime -kuga smaguma centrs nebija ista vieta un atkal bija augspedus. Luk klasisks piemers,kadas nelaimes notiek,ja nezin matematiku un parbuvejot izdara to ko nedrikst. Veikala Maksimu ari katrs kaut ko neizdarija lidz gala,vainigo nav un amen.
matrozis
m
Es bez augstākās izglītības arī to pašu saku, kuģim ne vārds ir galvenais, bet centram jābūt stingri.
 • 4
 • 0
Anna
A
Genofond! Nav nekāda idiotisma, ir tikai lietas, ko neprotam saprast.
genofonds
g
Par Majakovski runājot - viņam ir viend dzejolis, veltīts lstviešu čekistam Teodors Nete - cilvēks kuģis. Idiotisms, protams.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Iebāz roku, līdz satausti(3)

Pirms meklēt un iegādāties atskaņotāju, lai sāktu klausīties vinila plates, katram jāizvērtē, vai viņš ir gatavs, ka tās kļūst par viņa ģimeni un atkarību. Kāpēc? Jo tās prasa vairāk uzmanības, nek...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata