Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Ceļš bez laipām

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
nira01
n
un tā ir spēcīga un patiesa, Viņa vārds ir Baba Wale Wiseman, viņš palīdzēja es nesen atkal apvienoju savas attiecības ar manu vīru, kurš mani izgāja, kad es sazinājos ar Vissemanu, viņš man un manam vīram nodeva mīlestības burvestību, kurš teica, ka viņam nav nekāda sakara ar mani, kas mani sauc, un sāka mani lūgt. Ikvienam, kas lasa šo rakstu un kam nepieciešama palīdzība, Wiseman var piedāvāt arī jebkāda veida palīdzību, piemēram, laulības un attiecību atjaunošana, visu veidu slimību ārstēšana, tiesas lietas, grūtniecības burvestība, tagad mēs esam ļoti apmierināti ar mūsu pašu. Wiseman liek viņam saprast, cik daudz mēs mīlam un vajag viens otru. Šis cilvēks ir īsts un labs. Man bija vīrs atpakaļ! Tas bija kā brīnums! Nav mīlestības laulībā un mēs ļoti labi darām, mūsu mīlestības dzīvē. Sazinieties ar šo lielo cilvēku, ja jums ir kādas problēmas ar ilgstošu risinājumu izmantojot e-pastu: [email protected] WhatsApp: 2348129806153
Ashwin
A
Oh my goodness! Amazing arltice dude! Thank you so much, However I am experiencing difficulties with your RSS. I don’t know the reason why I can't join it. Is there anyone else having identical RSS issues? Anyone who knows the solution will you kindly respond? Thanks!!
Senais>Skaislei
S
Ja n u gadījumā Jums tomēr ienāk prātā šeit ieskatīties, tad , iespējams, izlasīsiet, ka Jums nav ko lolot veltas cerības. Vispirms tāpēc, ka sāpinājāt kādu, kas godīgi atzīst, ka grēkojis un vēl par to, ka apsūdziet to pašu subjekt melos, kaut viņš jau sen šo bērnības netikumu nepiekopj.. Protams, vēl jau šo to varēsiet atrast, ja godīgi paurķēsiet savu bilanci un palūgsiet kādu konsultāciju Skrūvšņores kungam, kas Jūsu prātu apskaidrotu. Taču vienalga, es pēc Jums ilgojos.
Vārds
V
Jātaļniece, tu nemaz neesi tik primitīva kā izliecies.
 • 6
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
vecs vai sens, alga viena, ko te galvu grozi. Mani spēcīgi un seksīgi vīrieši interesē, nevis sirmi onkuļi, kuri par sievieti spēj vien pateikt, tev jauka seja. Kārtējais interneta krāpnieks. Ne dzerot, ne pīpējot, nemelojot, bet redz - pārsimts gadus vecs esot. Labi, skrieniet nu reiz atkal visi, es eju peldēties.
 • 3
 • 0
Senais
S
Es neesmu vecs, es esmu sens :))
 • 3
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
Es dzīvoju vismaz pāris gadsimtus, bet tā arī to neesmu sapratis. nu ja ,Tu jau tik ilgi dzīvo,tad ko Tu man tik vecs par savām ilgām te raksties. Viens dullāks par otru. Kaut kāds trako salidojums. Un es lasu - es ilgojos pēc tevis un saprotu to tradicionāli -kā miesisku un garīgu savienošanos, bet tu kāds vampīrs, vai kāds trakais, ja jau tie daudzie gadu simti.
 • 3
 • 0
Senais>zvirbulēnam
S
Vai tad viņi arī no tā koka baudījuši? Var būt liksim Aivaram mieru, jo viņš jau reiz satraucās par viņaprāt stulbiem komentāriem, kas patiesībā ir pasmelti no gudrības avota, vai atrasti gudrības lādē :))
 • 2
 • 0
zvirbulēns
z
Ko gribēs, ko gribēs...sexu gribēs, ko gan citu? :)
 • 0
 • 0
Senais>zvirbulēnam
S
Un ko tie eņģeļi gribēs?
 • 1
 • 0
zvirbulēns
z
Skaisle, es esmu gatavs nolikt tās vieglās dienas, te un tagad, un vispār es nesaprotu, ko Tu ar to Seno lieki laiku tērē, nafig viņš tev tai paradīzē būs vajadzīgs, ja tur enģeļi lidos manā izskata! :)
 • 6
 • 0
Senais
S
Ak, tā - Ko nozīmē vieglās dienas? Es dzīvoju vismaz pāris gadsimtus, bet tā arī to neesmu sapratis.
 • 2
 • 0
Senais
S
Man tīk Jūsu atklātā valoda, kas līdzīga manējai. Man tīk arī viss pārējais, jauko Jūsu vaigu, pie kura skatienam aizkavēties, ieskaitot. Vienīgi mulsina dīvainais jautājums par smēķēšanu un dzeršanu(laikam domāts alkohols), kas rosina domāt, ka Jūs apšaubāt mana prāta veselību. Protams, ka man piemīt vīrišķīgie tikumi un netikumi, tomēr savu smadzeņu un uzticētās miesas maitāšana apšaubāmu baudu dēļ, es nevaru pieskaitīt ne pie tikumiem, ne netikumiem, jo tā ir primitīva muļķība, bet naudas man vienmēr ir bijis tieši tik cik vajag, ne vairāk, ne mazāk un tā allaž. Vēl - Jums nav pēc manis jāilgojas, jo tad kopā ar manām alkām tas būs par daudz., bet, kad satiksimies tur, kur, ignorējot Jūsu cerības arī Skaislei nāksies nokļūt, tās "Zemiskās" vērtības būs tik devalvējušās, ka smiekli vien sanāks(abiem).
 • 2
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
Senais,padomā labi. Vai esi gatavs kā Blaumaņa Kristīne nolikt savas vieglās dienas ? Vai esi gatavs,ka pēc kopābūšanas ar mani būsi izbaudījis visus elles lokus un liktensstundā pats raudādams uz paradīzi prasīsies? Nu un tad vēl mazie jautājumini -vai tu pīpē, vai dzer, vai pelni vairāk kā apēd utt. Dzīvē visādi mēdz būt - īstenība gan nobāl,gan pārspēj iztēloto, izilgoto. Un būs tikai godīgi,ka teikšu,ka es gan pēc tevis neilgojos, jo tu neko neesi uzrakstījis,lai es savās ilgās no debesīm nolaistos uz zemes. Redz kā te viens - bezgalīgu pateicību solīja, bet pēc tam tik pliku vannu un peldmēteli tik gatavs dot - un skaidra lieta -arī tikai, lai manu kailumu baudītu. Tā kā - varbūt tu cilvēks visu to kaut kā smalki - poētiski domāji, bet tas sausais atlkums tāds - kā proza - es teiktu.
 • 7
 • 0
Senais
S
Un nav nemaz t ik t raki http://www.youtube.com/watch?v=qKggnBh2Mdw
 • 7
 • 0
zvirbulēns
z
14 līdz 30 gadiem cilvēks izaug no bērnības posma un sāk dzīvot patstāvīgi, uzturēt sevi, veidot ģimeni. Šai laikā viņam ir vajadzīgs savs ieņēmumu avots. Ja līdz 30 gadiem cilvēks nesāk par sevi rūpēties, viņš uz visu mūžu paliek par apgādājamo. Šāda situācija ir ļoti bīstama. Nedabūjis gribēto, šāds cilvēks visu mūžu meklēs vainīgos. Tā jau ir bioloģiska problēma, ko nav iespējams atrisināt,» viņš uzsvēra. «Tādu cilvēku neizlabos ne cietums, ne citi sodi. Viņš vienkārši nav ieguvis instinktu un iemaņas parūpēties par sevi - kā vilku uzaudzinātais Mauglis nemācēja sazināties ar ļaudīm. Tādi cilvēki sāks zagt, atriebties sabiedrībai, kļūs par teroristiem vai revolucionāriem.»
Skaisle Jātaļniece
S
dūšas jau nepietika uzrakstīt,ka tiek jaugatavvota nākamā miljonāru pašapdāvināšanās. Brīvostas puiši un meitenes sev izmaksā lielās prēmijas, lai Eh, zvirbuli, runātājs esi, bet dūša maza! Jā un norādi rakstu apollo, lai cilveki izlasa.
 • 2
 • 0
JoKaLeMeNe > Skaislei
J
Neliela lēna apcere pie vakara tējas. Cik Tev ir svarīgi mani vai kādu citu nolikt uz lāpstiņām? Vai līdz ar to pieaug tava vērtība savās acīs? Bet vai TAVA VĒRTĪBA līdz ar to patiešām pieaug? Un vai šāda iedomāta nolikšana uz lāpstiņām nav tikai veids, kā, plūcot šķietamās uzvarētājas laurus, atkal neredzēt upuiu sevī? Mani laikam nemaz nevar nolikt uz lāpstiņām (saku "laikam", jo - ej nu sazini, kādas var būt situācijas. Vairs nekad nesaku "nekad"). Ar mentālajām konstrukcijām to nevar izdarīt, jo runāju par to, kas stāv aiz šīm konstrukcijām Ehh, cik grūti (neiespējami!) to izteikt vārdos!.. Protams, teikto var nesaprast un palikt pie viedokļa, ka viņējās mentālās konstrukcijas ir "labākas" un "pareizākas", bet ne par to jau ir stāsts! Tā vairs nav mana darīšana. Kas tad ir mentālā konstrukcija? Kārtējā "drēbe", kārtējais aizskars priekšā realitātes logam, un tikai. "Pareizāka" mentālās konstrukcijas saveidošana nekādi nemazina ciešanas dzīvē. Prāts var uzzīmēt gleznu, bet ainava taču ir tur, ārā. Nolikt uz lāpstiņām fiziski? Vienā no iepriekšējām dzīvēm esmu dzīvs dedzināts, bet uz lāpstiņām tā arī nenolikts. Bija interesanti to atcerēties. Zini, no kā ķermenis mirst, kad to dzīvu dedzina? Nē, nevis no sāpēm! Mirst no tā, ka noslāpst, jo degošā liesma paņem uz sevi visu skābekli un nav ar ko elpot. Un ko vispār nozīmē uzvarēt? Ego rotaļa, nekas vairāk. Iemest šķēpu ego balonā, tas ir citādi. Bet tad nav runa par uzvaru, drīzāk par sadarbību. Cilvēku dzīves kvalitātei patiesībā nav nekāda sakara ar prāta iedomāto varenību. Dzīves kvalitāti nosaka apziņa. Cilvēkam paplašinot savu apziņu, mainās cilvēces kolektīvā apziņa. Zinu, ka reiz pienāks brīdis, kad kolektīvā apziņa būs tik tālu attīstījusies, ka iestāsies tas, ko pazīstam ar nosaukumu "komunisms". Kolektīvā apziņa sastāv no individuālajām. Un te ir tas, ar ko jāsāk visas pārmaiņas - ar sevi.
Skaisle Jātaļniece
S
ak tad man par sevi jādomā? Zvirbuli,Tu ar jokalemeni jau sevi iecēluši profesoru kārtā un pieczvaigžnu ordeņus savai gudrībai piešķīruši. Interneta virtuālie bezmaksas audzinātāji. No manis nekādas pateicības asaras vai roku bučošanas negaidiet. Iedomīgi , ar savu nozīmīgumu aizrāvušies vīrieši,kas domā,ka mani pie sienas piespieduši, Nekā nebūs! Sevi audziniet un par sevi domājiet.
 • 4
 • 0
JoKaLeMeNe
J
Kad ego balonā pareizā vietā tiek iedurts, sāk pūsties laukā "gaiss" - it kā aizvainojoši literāri epiteti kopā ar daudz daudz vārdiem. Cūkas un zvaigznes bija, nelga arī bija, kādi rindā pieci bez atstarpes (manas atbildes, kas galvenais!) komentāri arī. Līdz ar to katru šādu sev veltītu epitetu tiešām uztveru kā pagodinājumu - ir pareizi trāpīts. Šādi trāpījumi atstāj savus nospiedumus, kuru kvantitāte agri vai vēlu pāries kvalitātē - tos zemapziņā sasummējot, cilvēks beidzot ieraudzīs un sāks mosties. Nodurt līdz galam nozīmē noplēst ar varu = sabarot ar negatavām plūmēm - bezjēdzīga nodarbošanās, ja cilvēks tāpat pagaidām neko nesaprot. Revolūcija ir "to otru" noduršana līdz galam. Un? Tev puķes pie mājas ir? Pamēģini vardarbīgi atplēst rozes zieda pumpuru! Pasmieties - tā ir cita pieeja. Un Tev tas lieliski izdodas!
 • 0
 • 0
zvirbulēns
z
JoKaLeMeNe Pagodinājums? Tev? Ja es kādu "duru", vai pat "uzspridzinu", tad, faktiski, pagodinu sadurto, spridzināto, un ne kādā veidā otrādi! :) Ar to duršanu ir tā, vai nu duri, lai ir kāda jēga no pieliktajām pūlēm, vai arī ierēc un ej garām, citādi tāda bezjēga spīdzināšana vien sanāk, spīdzināt var nelieti, bet tad jau tai nodarbei pavisam citādi mērķi!
 • 0
 • 0
JoKaLeMeNe > Zvirbulēnam
J
"Par to jaukšanu iedomāju, jaušot, ka kaut kas man Tevī nepatīk, varbūt tieksme - sist, sist un vēlreiz sist guļošo!" Tas gan nav tiesa, tādas tieksmes man nav. Mēģinu ego balonu pārdurt. Lai guļošais beidzot pamostas! Sāls tiek bērta uz pareizām vietām (tas "nelga" man patiesībā bija kā liels pagodinājums!). Ir tādas riepas - ar jēlgumiju iekšā. Nagla iedurās, bet jēlgumija caurumu aiztaisa ciet un var braukt tālāk. Te ir līdzīgs gadījums. "Pārkāpju pāri un eju tālāk". He, he, he, bet kurš tad ir tas kāpējs, kas ir trepes un kas ir apavi :))))
 • 0
 • 0
zvirbulēns
z
Skaisle, čau! Gribu pateikt Tev vienu lietu, ap tavu personību "krāmējas" gudri ļaudis, kaut daži tikai ierēc, paspārda, daži grib Tev palīdzēt, paverot Tev tavas zilās acis pašas virzienā, mans lūgums - ieklausies, ko Tev saka, paanalizē sevi no tā, ko par Tevi saka, padomā - kādēļ tā saka, domā? :) Lasot ogas īstais brīdis padomāt par savu personību!
 • 0
 • 0
zvirbulēns
z
Un saki - kas Tev no tā, ja mani izjauksi un liksi atpakaļ? :))))) ---------------------- Es gūtu pieredzi! :) Bet no visa tā, nebūs nekā, nejaukšu un kopā nestellēšu, un te jau ir arī zināmi riski, Tevi jaucot, stellējot, pats varu sagrūt, nojukt, izregulēties, tiesa, mans cinisms, pārspēj tavējo, man spēcīgāki drošinātāji, kaut gan...ej nu zini, kādas tās tavas iekšas, cik stipra tava konstitūcija! :) :) Par to jaukšanu iedomāju, jaušot, ka kaut kas man Tevī nepatīk, varbūt tieksme - sist, sist un vēlreiz sist guļošo!
 • 0
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
pie zemes nospiests, bet vēl nerimstās, tik gulgo un gulgo - vai kāds klausās , vai nē! Es vēroju pasauli un spriežu , kas ir skaisti un pareizi un kas galīgi aplam. Mani iedvesmo skaistas sievietes. Reiz lidostā stāvēju rindā , kur netālu bija Regīna Razuma. Viņas šarms un harisma kā labas smaržas bija saožamas pa gabalu. Runāja viņa klusu, ģērbusies bija vienkārši un eleganti. Pirms laba laika,SWH runāja Lembergs. Nevarēja nepiekrist viņa vārdiem, gudrāk un pareizāk nepateiksi. Vai ko tagad sludina Repše ar draugiem - atkal -gudrāk nepateiksi, vai ne?! Bet - sausais atlikums no tādas gudrības ?! Eh, puiši, daiļmēlītes, sapņotāji. Es eju kārtīgi izpeldēties un tad ogās. Kādam arī par reālām lietām jādomā un jārīkojās.
 • 5
 • 0
JoKaLeMeNe > secinājumam
J
Malacis, puika, viedi vārdi! Pats tur biji? Cik ķerras izvedi? Bet ja tikai tukši pamuldēji, tad ej kaktiņā nokaunies un pieaudz! Man ir sava "pils", no kuras "vest mēslus". Gan pārnestā nozīmē, gan tiešā. Par pārnesto nozīmi vairs nerunāšu, daudz par to jau pasacīts. Tiešā - man ir sena klēts ar senu oriģinālu graudu kalti. Protams, tā nav būve galvaspilsētā, tā nav Glika bībele. Taču no katra šāda mazumiņa veidojas Lielais. Un man ir svarīgi šo mazumiņu saglabāt, lai arī tas, ellē ratā, nav viegli. Ar to nodarbojos paralēli citiem dauidzajiem darbiem.
 • 0
 • 0
JoKaLeMeNe
J
"Uz baltas lapas uzliktais - kā pasakā, bet viss tik mainīgs, tik nenoteikts, tik gaistošs, ja sēdi uz viena zariņa, viena aina, ja uz cita, cita, īsāki sakot, pat tad, kad visi gali saiet kopā, viss var sabrukt kā nebijis, un rasties pilnīgi kas cits." Tev ir pilnīga taisnība! Un tur jau tas kaifs - ļauties, atdoties šai nenoteiktībai, gaisībai. Ļauties, lai sabrūk, ja vajag, un atdzimt pilnīgi citā. Esmu to piedzīvojis, tur ir tā dzīve aiz loga un tas ir mans vēstījums no otras puses baltajai lapai. Vai - vēstījums, kas lasāms atstarpēs starp burtiem uz lapas. Un saki - kas Tev no tā, ja mani izjauksi un liksi atpakaļ? :))))) Bet Skaisle ... Skaisle ir maza muļķa meitene, kurai vēl nav acu, lai saskatītu, cik ļoti viņa tver pasauli caur savām projekcijām (lasi - sēž uz sava viena zariņa). Sasmējos par šo: "bet viņa ir no tām dāmām , kuras sabiedrībā briesmīgi skaļi runā, plaši žestikulē un tad skatās apkārt vai tik visi viņu ir pamanījuši. Nepatīk man tādi cilvēki" Vai nav labs? Nez, vai pati Skaisle še eksponētos, ja neviens viņas izteiksmīgos tekstus (lasi - plašos žestikulējienus) nelasītu (lasi - uz viņu neskatītos). Apkārt ir kaudze ar spoguļiem. Spoguļiem, kas mūs māca. Un atkal jau tikai tāpēc, lai paplašinātu apziņu un pasauli padarītu labāku. Vajag tikai ieraudzīt.
 • 0
 • 0
zvirbulēns
z
JoKaLeMeNe Viss ko saki teju desmitniekā, un tas apbēdina, nav kur īsti ieknābt, tiesa, ja es dikti saņemtos, es Tevi izjauktu pa skrūvītēm, un, kad atkal kopā savāktu, Tu pats par sevi pabrīnītos! Uz baltas lapas uzliktais - kā pasakā, bet viss tik mainīgs, tik nenoteikts, tik gaistošs, ja sēdi uz viena zariņa, viena aina, ja uz cita, cita, īsāki sakot, pat tad, kad visi gali saiet kopā, viss var sabrukt kā nebijis, un rasties pilnīgi kas cits. :)
 • 0
 • 1
secinājums
s
Vārdi vārdi vārdi.......... Labāk būtu gājuši palīgā izvākt drazas no nodegušās pils......
 • 0
 • 0
petrovics
p
Nabaga Eipuram, lasot komentus, vinja iemilotaa mice droshi vien pacelusies kaadu centimetru virs galvas. Pie visa vainiga ir SJ, kura ar saviem vardu pludiem un maniju atbildet dazhiem interneta trolliem pilnigi aizskalo komentaru jegu. Spriezhot pec stila, SJ pieder vardnieku cunftei. Nu tad liec savas spejas lietaa un uzraksti kaut ko tadu ka elpa aizraujas, nevis izmainies interneta siknaudaa.
Senais
S
Kungs, petrovic(pats ar mazo burtu rakstiet) , interesanti, ka "Jūs sevi pilnvarojiet noteikt kas ir pērles un kas mēsli, pavadot to ar nelūgtu padomu - ieteikumu. Nu gluži kā savulaik to darīja kādas organizācijas, ko kļūdaini par partiju dēvēja, īstenie un viltus biedri.
 • 7
 • 1
Skaisle
S
ko man ierādīs Elles vietu ierādītājs Senais, nepatīk man šitāda gaušanās. Es jau sen esmu izdomājusi,ka uz elli nelaidīšos. Kodīšu, sitīšu, skrāpēšu, ja mani ar varu, bet nē. Un pat ja jā , tad tik un tā no turienes izbēgšu un atpakaļ uz paradīzi pie savējiem. Tā kā es randiņu ar tevi tomēr labāk paradīzē norunāšu. Kaut vai tūlīt pie vārtiem - tai vietiņā,. nevis pie Tēva troņa, bet tik un tā paradīzē. Padomā, vai tad tik slikti ir, ka neceri tur ietikt. Ja , kas turies pie manis. Saku no pieredzes - ar neatlaidību daudz ko var panākt.
Skaisle Jātaļniece
S
Senais, randiņu aiz paradīzes vārtiem ar tevi es atceļu. Visus sakarus pārtraucu. Gandrīz uzķēros uz Tavu viltību. Tik cēli iesākt - manā sirdī tev ir vieta,bet pie sevis ļauni smīnot domāt - laipini lūgta manā elles kambarī. Man noteikti būs jātiek paradīzē,es noteikti Kristum un pēc tam Tēvam jautāšu - kāpēc tik liela netaisnība notiekās, kāpēc puķes apputeksnē krāšņi tauriņi,bet sievietes spiestas kopoties ar spalvainiem,elles ilgu pilniem rupekļiem. Fuj, Senais,es gandrīz noticēju,ka Tu esi labs. Un vēl stāsti , ka bāreni audzini. Kā lai tam notic? Un tad ,kad es stāstu,ka ilgojos pēc paradīzes miera un harmonijas, tīrības un gaišuma, tu man raksti - turies pie manis. Lai ellē nonāktu! Interesanti, un cik naivas būtnes tu šitā jau esi pazudnājis, no ceļa novedis? Nē, nav ineteresanti, negribu pat zināt. Un tad saka,ko tu neprecies, ko tu lepojies? Ar ko?! Tad saka,ka vīrieši esot cūkas. Nu kādas cūkas!! Velli, velli , kas ķersta sievietes eņģeļus,lai norautu savā ellē un tur mocītu. Fuj, Senais, pilnigi raudāt par Tevi gribās.
 • 5
 • 0
Senais
S
Skaisle, kad atkal tiksimies(tas noteikti jau reiz bijis), patērzēsim par viskautko :)
 • 4
 • 0
Senais
S
Man patīk Jūsu dedzība, bet - Kas liek Jums domāt , ka es gaužos? Es noteikti zinu, ka tur, nosacīti lejā, man būs krietni interesantāk kā tur, kur vientuļi, kaut ar spārniem pie muguras, dīki klaiņo tie pareizie. Ja, kas pie manis arī ir iespējams turēties. P.S. Lai būtu korekti, jo komentāru apcirknis domāts Aivaram, tad teikšu, ka viņa raksts ir domas provocējošs. Tāpēc viņam nevajadzētu raizēties, ka cilvēkiem raksturīgā veidā tās(domas) raisās un ir visai haotiskas. Kā to kāds Kurts (Vonnegūts) jauki apliecina savos rakstu darbos. Raksta tieši tā, kā domā un domā šo un to vienl;aikus.
 • 8
 • 0
JoKaLeMeNe > Skaislei
J
Ui, ui, ui, cik daudz esi pieražojusi, princesīt! Skatos gan, ka maz ko no manis teiktā esi sapratusi. "Tikai nelga var mani salīdzināt ar kultūras ministri. Ja es savam darba devējam nodarītu tādus materiālos un finansiālos zaudējumus" Neiet jau runa par "vairāk draņķis" vai "mazāk draņķis". Esamībā ar tās pieejamajiem resursiem tādiem "vairāk", "mazāk" ir pilnīgi relatīva nozīme. Runa iet par ārējo ienaidnieku, kurš norāda uz iekšējo. Šim ārējam droši vien bija jābūt lielam draņķim (vismaz Tavā skatījumā), lai Tu palēktos. Taču Tu jau to iekšējo nevēlies redzēt un, re, ja kāds Tev uz to norāda, vēl par nelgu saukā :))))) Par karmiskiem sodiem - jau atkal (atkal!!!) esi ielikusi sevi Dieva vietā. Klau, no kurienes Tev tāda iedomība un augstprātība?? Vai par maz pa pieri ir dabūts? Redz, Esamība Bērziņa folkloru nelieto, Viņa vienkārši bliež :))) Patiesībā es Tevi dikti mīlu. Un arī zvirbuli un seno (ar orientāciju man viss ir kārtībā). Jūs esat forši. Un pasaule ir brīnišķīga! Tā pasaule, aiz atvērtā loga. Tā pasaule, kurā mēs varam būt, ja paši nesēžam ierobežojošās istabās, salikuši pašveidotas gardīnes logiem priekšā. Tā pasaule IR un tai īpaši neinteresē ne vēsture (kā būtu, ja būtu), ne nākotne (kā būs, ja būs). Ja cilvēks spēj BŪT pasaulē, kura IR. tad viss notiek! P.S. Neesmu piedzēries. Tikai dzīves apreibis, man tā bieži gadās. Svētki kā nekā! P.P.S. Nesen pa SWH dzirdēju Terzena sarunu ar Ievu Adamss. Fantastiska sieviete ar superīgu iekšējo brīvību - atkal zīme, ka latviešu karogi mainās. Upuru kults lēnām noriet.
JoKaLeMeNe
J
"Bet tu pat neesi pamanījis, ka es sen tevi uz lāpstiņām esmu nolikusi, sānus izkutinājusi un ūsas izraustījusi. Pārkāpusi pāri un aizgājusi tālāk." Tad labi, ja tev tā liekas, princesīt!
 • 0
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
Ak tad mīlot dikti mani . Bet tu pat neesi pamanījis, ka es sen tevi uz lāpstiņām esmu nolikusi, sānus izkutinājusi un ūsas izraustījusi. Pārkāpusi pāri un aizgājusi tālāk. Nesēdi istabā pie kompja pašā vasaras viducī, tad nebūs visu laiku par atvērtiem logiem jārakstās. Būtu par savu dievieti apžēlojies, ko palīdzējis mājas darbos. Bezkaunīgs vecis esi,ar lielu stūrgalvības un didaktikas potenciālu. Nezinu neko daudz par ievu adamss , bet viņa ir no tām dāmām , kuras sabiedrībā briesmīgi skaļi runā, plaši žestikulē un tad skatās apkārt vai tik visi viņu ir pamanījuši. Nepatīk man tādi cilvēki. Bet par gaumi nestrīdās.
 • 6
 • 1
MISKASTE
M
Nesteidziet mani saukt vārdā ar nicinošu nokrāsu! Šais laikos daudz kas nav tāds kā izskatās. Manī ir daudz štruntu un arī daudz kā vēl derīga, ko Buldozeri pārlepnībā un plātībā, un savā tukšuma lielumā sastūmuši. IR tādas dienas, mēneši, gadi, LAIKMETI, kad,kā sacīt jāsaka, sūdi pa virsu peld. VĒSTURE ir pierādījusi, ka TAS NEVAR BŪT MŪŽĪGI. ir vērtības, kurām neviens netiek klāt, lai iznīcinātu pavisam, tā MĪLESTĪBA ir. Pirms pārsimt gadiem kāds šīs brīnišķās, visu vienojošas un kopā saturošās jūtas, no Dvēseles dziļumiem visai Zemsaules rūmei dāvājis ( piedošanu, es citur šādu formulējumu nerodu)- MĪLESTĪBA IR KRĀŠŅA SIRDS JUŠANA. Kurts Fridrihsons, atšķeļot no veseluma sevišķo, saka: Divējas jūtas ir mūžam ievērojamas- MAIGUMS un DISTANCE. Gribētos, lai šajā BLOG- mājā atgrieztos SATURS. Paldies!
Senais
S
Ir, kas domā, ka cerība ir muļķu mierinājums. Es, ka uz cerību nevajadzētu paļauties.
 • 7
 • 1
zvirbulēns
z
Gribēties nav kaitīgi, kaut gan...beigu, beigās viens gan skaidrs - cerība mirst pēdējā!
 • 3
 • 1
Skaisle Jātaļniece
S
ja mans vīrs savu atvaļinājumu pavadītu apcerot kādu citu sievieti, viņas izteikumus - es viņam tādu skandālu uzrīkotu,ka vinam trīs dienas rokas trīcētu. Vai nu vai ... - nekādas izrunāšanās un pielūgšanās nebūtu. Vecie patriarhi,gaudo par saviem zudušajiem laikiem !
Skaisle Jātaļniece
S
Un vieglāk tiešām ir runāt un spriest par vēsturi. Jo kurš rakstnieks gan uzņemsies uzrakstīt savu literāro versiju par to kāpēc Lavents vēl dabūja sēdēt par BB bankrotu, bet Kargins , Krasovickis - ne tikai nesēdēs par to, bet turpinās saņemt no bankas miljonīgas naudas summas. Vai kā tas nākās , ka vislatvieši uz krājbankas rēķina tik daudz jaunu miljonāru dzemdināja. Bulgārijā iet vaļā dumpis, tur sievietes protestē kā prot - pat kailām krūtīm ar atsauci uz franču revolūcijām. Tikai pie mums viss notiek pēc krustceļu- pēc izdzīvošanas nācijas likumiem. Un skumji, ka tā, protams.
 • 6
 • 1
Skaisle Jātaļniece
S
Un tas nu arī reiz ir jāpasaka,Jokalemene, ka Latvijā jau nu nevajadzētu piesaukt laimīgās laulības. Mūsu valsts ir vienā no pirmajām vietām pasaulē šķirto laulību ziņā. Jaunajā Santā kāda psiholoģe māca sievietes,ka esot jābūt lāču medniecēm. Ka jāpieņem psiholoģijas likumi un tie māca, ka sievietei ir jākļust par mednieci. Jāprot vīrietim pakļauties, apbrīnot vīrieti un to pielūgt. Izlasīju un nospriedu, ka katram likumam ir izņēmumi un ka man derēs tikai tie izņēmumi. Ka man vajag , lia vīrietis mani noķer savas mīlas tīklos , lai viņš ir tas, kuru es gribu mīlēt un pielūgt. Man to nevajag par katru cenu, bet ja tas nāks kā Deebsu dāvana -es to saņemšu abām rokām un vaļā vairs nelaidīšu. Latvijā un domāju,ka visā Eiropā ir nenromāli daudz vientuļu cilvēku. Un to gan izbauda, gan cieš no tā. Te nav un manuprāt, pat nevar būt viennozīmīgs vērtējums.
 • 6
 • 1
Skaisle Jātaļniece
S
Bet man ir grūti. Man bieži pietrūkst fiziska spēka. Par emocionāliem pārdzīvojumiem nemaz nerunājot. Kā mantru es skandinu Raiņa vārdus - sasmēlies es esmu sauli , pietiks manim visam mūžam. Es fiziski jūtu cik svarīga ir laimīga, saulaina bērnība. Es nenormāli mīlu sevi bērnībā, savu ģimeni - vecvecākus, māsas un brāli, mammu, pat tēti. Mani pamatskolas gadi - debess, cik tie bija laimīgi. Es biju lolota un lutināta kā maza baby princess. Man likās , ka es varu ar savu mātes mīlestību dalīties ar kādu, kam to ļoti vajag. Mana meita mani visu laiku uz to mudināja. Bet redz kā ir - dzīvē viss ir savādāk....
 • 6
 • 2
Skaisle Jātaļniece
S
Par darbalaiku. Tikai nelga var mani salīdzināt ar kultūras ministri. Ja es savam darba devējam nodarītu tādus materiālos un finansiālos zaudējumus - man ne tikai kājā iešautu, visticamāk mani vienkārši nošautu. Kultūras ministres bezatbildība ir noziedzīga. Manā vērtējumā - tur jāseko jau kaut kādiem karmiskiem sodiem. Tur vairs nav runa par naudas dalīšanu draugiem un sponsoriem, par skaļu zviegšanu un nejeēdzīgu ģērbšanos bērēs, par zemisku šaneles citēšanu - tur ir runa par tautas gara mantu liecību apzinātu vai neapzinātu iznīcināšanu.
 • 5
 • 2
Senais
S
Skaisle, grūti un slikti, tāpat kā viegli un labi nav sinonīmi. Man arī ir laimējies kādam meitēnam, dzīvu vecāku bārenītei dot iespēju izaugt un es zinu cik tas grūti, taču ceru, ka labi gan.
 • 8
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
Latviešu mentalitāte, dvēsele, kultūra ir sievietes mātes kultūra, mentalitāte, dvēsele. Tas kā Neatkarīgas Latvijas valsts latviešu sabiedrība ar stūrgalvīgu regularitāti apdāvina miljonārus un nicina un grūž nabadzībā mātes, tai skaitā vientuļās mātes - tas ir īstais 21.gs. latviešu dramatisms un traģēdija. Tā ir līdzīga narkomānu un alkoholiķu dzīšanai sevi pāragrā nāvē. Es pati vērtēju,ka tieku galā ar mātes pienākumiem. Ar audžumātes pienākumiem - kā vientuļai māmiņai man ir nenormāli, sasodīti grūti. Es mēdzu domāt,ka tas man ir sods par manu iedomību,ka es varētu palīdzēt kādam bārenim izveidot laimīgu dzīvi, ka tieši šādā aspektā es esmu iejaukusies Tā Kunga Debesīs kompetencē. Man ir ļoti ļoti grūti būt vientuļai māmiņai savam audžubērnam.
 • 7
 • 2
Senais
S
Vispār, kas būtu, ja būtu ir visai neracionāli apsvērumi, taču ir notikumi, kas konkrēti ietekmējuši attīstību un no to pieminēšanas nevajadzētu izvairīties. Tas ir vismaz godīgi un būt labi, ja godīgums vairotos.
 • 11
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
Jā un par vēsturi Tu nejēdz neko tāpat kā cūkas no zvaigznēm neko nesaprot. Nebūtu Oktobra apvērsuma, nebūtu Novembra revolūcijas - nebūtu neatkarīgas Latvijas valsts. Vilsons gan tam jēdzienam ielika citu saturu, bet tomēr nāciju pašnoteikšanās tiesības bija Ļeņina tēze. Tāpat - viltus patrioti pilnām mutēm kulsta, ka 1919.gada 11.novembris bija tikai latviešu cīnītāju uzvara, bet tā skarbā patiesība ir tā, ka bez angļu kreiseru zalvēm vācieši diez vai būtu padevušies. Un vēl tā skarbā patiesība ir tā,ka britiem kā imperiālistiskai nācijai bija sasodīti vienaldzīgas jaunas mazas nācijas pašnoteikšanās tiesības, viņiem bija vitāli svarīgi neļaut - ne par ko neļaut, nostiprināties vāciešiem. Viņi - tie briti ( tāpat kā franči) bija par cara varas atjaunošanu un cara impērijas atjaunošanu tās sākotnējā sastāvā, bet tikai apvērsumi, revolūcijas šiem plāniem neļāva īstenoties.
 • 8
 • 1
Senais
S
Skaisle, tas, ko jūtu domādams par Jums, ir tik dziļi intīms, ka nav publicējams. Publiski es spēju vienīgi atzīties, ka Jums ir droša vieta manā sirdī, tik pat droša kā man tā, ko man ierādīs Elles vietu ierādītājs.
 • 10
 • 1
JoKaLeMeNe
J
Tāpēc Tev arī nav vīra, princesīt! Ne vīrs, ne sieva nav privātīpašums. Skandālus, kā zināms, rīko "par godu" privātīpašumiem. Pat ja reizēm izskatās citādi. Turklāt es Tevi neapceru, pasarg dies'! Smieklīgā lieta - par zudušajiem laikiem, izskatās, te tomēr gaudo viens cits ... Būs labi princesīt! Un vēl labāk būs, kad Tavs lielais intelektuālā ego burbulis saplīsīs. Tad Tu no princesītes pārvērtīsies par princesi. Droši vien Tu zini, kas ir metamorfoze? Pagaidām - atā!
 • 5
 • 6
Ej nu ar mieru gulēt
E
Apsveicu, Epur' k-gs, 150 komentāru!
JoKaLeMeNe > Zvirbulēnam
J
"Es tomēr esmu tajos ieskatos, ka ne vienmēr tam otram var teikt un jāsaka visu kailo patiesību, ir lietas, kuras prātīgāk noklusēt, vai arī, ja teikt, tad baisi delikēti!" Piekrītu Tev, parasti to nevajag darīt, ja otrs neprasa. Tajā pašā laikā reizēm ir veselīgi paraut vaļā rozā gardīnes, lai otrs var beidzot palūkoties pa logu. Šajā gadījumā "tas otrs" neapzināti uzprasījās, rakstu uz rozā gardīnēm uzskatot par reālo peizāžu aiz loga.
 • 2
 • 4
zvirbulēns-JoKaLeMeNe
z
Tu esi nežēlīgs, mani tas pārsteidza, es ta domāju, tāds lāga onkulītis, gudrs pēc velna, mežā ar Dievieti! :) :) Es tomēr esmu tajos ieskatos, ka ne vienmēr tam otram var teikt un jāsaka visu kailo patiesību, ir lietas, kuras pratīgāk noklusēt, vai arī, ja teikt, tad baisi delikēti! Šo visu es saku sakarā ar tavu komentāru JoKaLeMeNe > no malas Ugunīga damīte saki?
 • 0
 • 4
>JoKaLeMeNe
&
Rīt būs jauna diena!
 • 0
 • 0
JoKaLeMeNe > secinājumam
J
Varbūt miskastē, varbūt ledusskapī, varbūt kumodē :)) Man rīt beidzas atvaļinājums. Līdz ar to es pazudīšu. Turpmāk būs mazāk.
 • 4
 • 0
secinājums
s
Komentāru jau daudz, bet 5/6 no tiem miskastei!
 • 4
 • 4
JoKaLeMeNe
J
Savulaik kristieši ļoti mēģināja mani pārliecināt, ka agresīvai rīcībai no kristiešu puses ir pamatots attaisnojums - lūk, Jēzus bībelē arī rīkojās agresīvi, gāzdams apkārt tirgotāju galdus. Ja cilvēks ir izkāpis no "drēbēm", viņa rīcība ir adekvāta situācijai un notiek bez emocionālā lādiņa, ko nes sevī nosodījums. Arī dusmoties var "bez dusmām", neiesaistoties. Ir acīmredzami, ka tie, kas savulaik izkāva un dedzināja dzīvus katariešus, kas šodien "izklaidējas" ar maziem puisīšiem, kas agresīvi sludina savu "vienīgo pareizo" ticību, no "bezdrēbju" stāvokļa stāv gana tālu. Tie sāka piesegties līdz ar pirmo vīģes lapu un lēnām no vēl biezākām "drēbēm" ir pārgājuši uz akmens cietām "bruņām". Taču tas nebūt netraucē viņiem sludināt "svēto kailumu". Galu galā, sludināšana vairumos gadījumi jau tā pati "drēbju skroderēšana" vien ir. Te jāpasvītro - vairumos gadījumu. Ir, ir arī mācītāji, kas izkāpuši no talāru ierobežojošās telpas. Tiesa, viņi ir klajā mazākumā un izskatās, ka tiek "apmētāti akmeņiem" no pašu kolēģu vidus.
JoKaLeMeNe
J
Un ir vēl divas lietas, ko dara latvietis pelēkais: 1) lamā valdību; 2) sapņo par ideālu saulaino tāli. Un pāri visam - dzīvais iekšējais upuris. Patiesībā mani ārkārtīgi iepriecināja U20 basketbolistu starts. Uztveru to kā zīmi, ka latvieša pelēkā vietā nāk cits latvietis. Tiem puišiem rokās bija citādi karogi.
 • 2
 • 0
JoKaLeMeNe > no malas
J
Ugunīga damīte saki? Ugunīgas dāmītes visur nesludina vientuļās mātes statusu. Protams, dzīvē visādi var gadīties, taču ja ne dzīvesbiedra nāve, vientuļās mātes statuss tā pa tiešo ņemot nozīmē trīs lietas: 1) Savulaik nespēju savam -iem bērnam -iem atrast normālu tēvu; 2) Pašreizējo nespēju sev atrast normālu vīrieti; 3) Nespēju sakārtot sevi, lai varētu veidot attiecības. Viss ir kartībā. Viss var gadīties. Un ir normāli raudzīties uz šādu situāciju no malas ar līdzcietību. Bet tas ir līdz reizei, kad sieviete šo savu statusu sāk nemitīgi sludināt un vicināt sev pa priekšu kā karogu. Un te nu mēs Žannas d'Arkas vietā esam ieguvuši latvieti pelēko (lai neteiktu vēl vairāk, uzvārda pirmā "A" vieta ieliekot "U"), kurš soļo pa dzīvi, sev pa priekšu cīņas zobena vietā vicinādams savu nespēju. Vārdos šis latvietis pelēkais ir darīšanas gigants. Bet ja paskatās laukā pa logu ...
 • 5
 • 2
no malas>Vārds
n
"Taupi un ceļo". Un tāpēc lai sakrātu naudu ceļojumam būtu mēnešiem ilgi jāstaiga apkārt ar spocīgi izšņakātiem matiem?Nu paldies, neviena sevi cienoša sieviete tā nedarītu! Domāju, ka Skaislei tā tikai poza.Kad jau tik ugunīga dāmīte, tad gan jau kāds no brūtganiem būs uzsaucis ceļojumu. Nez kas Eipuram par visu šo ne tēmu būtu sakāms?
 • 2
 • 0
Vārds
V
Taupi un ceļo. Tā daudzi dara.
 • 0
 • 0
no malas
n
Lasu un brīnos.Kaut kas neiet kopā - pašrocīgā matu šķērēšana un Sv.Pētera bazilika.Vai tad uz matu rēķina sakrāji naudu ceļojumam jeb tā ir atkal kārtējā plātīšanās?
 • 3
 • 0
JoKaLeMeNe
J
Viens no iemesliem, kāpēc katoļi izkāva katariešus bija viņu priesteru pieticīgā un askētiskā dzīvošana, caur ko viņi iemantoja patiesu cieņu vienkāršās tautas vidū. " Un ticu,ka šobrīd vatikāna finanšu mafija ir krietni spēcīgāka par sicīliešu cosa nostra. " Gribi pasmaidīt? Runā, ka Dievs ir Mīlestība. Pretstats Dievam ir Sātans. Mīlestība daudzās valodās ir AMOR. Izlasi so vārdu "pretstatā" - no otra gala. Iespējams, Tu ieraudzīsi, kur var atrast, iespējams, Sātanu ... :)))) Lai jauka diena un varbūt līdz kādai citai reizei! Kamēr esmu sev piešķīris atvaļinājumu, jādodos dabas ritmos pakaifot. Jā, lieli sveicieni Senajam! Prieks lasīt!
 • 6
 • 1
Skaisle
S
Nu tagad Tu sāc "kustināt " pārāk smagas tēmas. Cilvēka liekulība, negausība - tas ir prātam neaptveramais. Kad biju Sv.Pētera bazilikā, es kā noburta gar tiem pāvesta dārgumiem grozījos. Debess - kā man patīk visi tie dimanti, safīri, smaragdi un rubīni un visi tie mazākie un tikpat krāsainie un spožie akmentiņi. Tas zelts, tas viss. Un nākošajā mirklī es domāju - kāda nenormālākā netaisnība tas viss bija un ir - tās nabagu nodevas baznīcai, tā nabagu nabadzība un tā baznīcas greznība. Vienlaicīgi - viss tas krāšņums - tie griestu gleznojumi, tās vēsturiskās bagātības. Zini- man prāts par īsu, lai to visu es aptvertu. Un ticu,ka šobrīd vatikāna finanšu mafija ir krietni spēcīgāka par sicīliešu cosa nostra. Nē. Zini, atgriežamies pie Eipura. Tepat ir par ko cīnīties.
 • 7
 • 2
Skaisle
S
JoKaLeMeNe "Lūkm ko māca kristietība - nosodi grēku un piedod." Nu, bāc!!! .... Nosodi - tātad, tiesā??? Un kurš tagad būs tas "dievs", kas iztiesās, kas ir grēks??? Cilvēks nezin un nevar zinat visu stāstu! Mēs esam čakli uz tiesāšanu, nesaprotot, ko tādējādi radām! Jā, ja politiķis zog, vai ja Eipurs izmanto savu blogošanas iespēju,lai "noliktu" kolēgi, tad mans pienākums ir to nosodīt. Nevis klusēt un piekrist. Nosodīšana un tiesāšana tomēr nav viens un tas pats. Pirmajās klasītēs man bija audzinātāja , pēc būtības sirsnīgs cilvēks, bet kad viņa dusmojās, un to viņa darīja bieži , tad viņa palika sarkana. Viņa bija ļoti dušīga, pilnīga. Un reiz viņa šausmīgi kliedza par to,ka visdrausmīgākais ir nevis noziegties, bet būt vienaldzīgam. Mamma man bieži uzsita un pat pēra, ka jaucos un "bāžos", kur nevajag. Atceros kā viņa bāra tēti, kāpēc dzerstās pie draugiem,lai sēž un dzer mājās kur neviens neredz. Kā viņa kliedza uz opi, kas klausījās Amerikas balsi un žēlojās par krievu laikiem. Jā, bet audzinātāja kliedza visbriesmīgāk - visiespaidīgāk -ka lielākais noziegums ir vienaldzība. Tā kā es nesaprotu Tevi. Man tas viss - nosodīšana un piedošana un tiesāšanas funkciju uzticēšana cilvēka vai Tā Kunga tiesām - man tas viss labi un harmoniski iet kopā.
JoKaLeMeNe
J
Skaislei - nobeiguma vietā kā mana nesamierināšanās ar izlasītām jēlajām domām. Ideju vārdā ... Kas tik pasaules vēsturē nav darīts cēlu un "pareizu" ideju vārdā. Katoļi izkāva katariešus. Pasaule tādējādi ir kļuvusi "vairāk kristīga". Bet vai tāpēc labāka? Un vai kristietībai bez nosaukuma ir palicis vēl kāds patiess sakars ar Kristu? Katariešu vērtības neviens nepopularizē, jo tās būtu spļāviens sejā baznīcai. Tāpēc tie "progresa vārdā bija jāiznīcina. Oktobra revolūcija. Kā jau rakstīju - paskaties pa logu. Aizbrauc uz Ziemeļkoreju. Musulmaņi joprojām pašsadedzinās. Vai viņi tādējādi ienes pasaulē vairāk Allāha? Ideju vārdā ... Nu ja, ar labien nodomiem ceļš uz elli bruģēts. Un tagad padomā, kas ir tie, kas šīs idejas rada (jeb - kur tās rodas)? Kas ir tie, kas īsteno? Un ko vispār nozīmē ideja? Varbūt tomēr tā ir kaut kas tikpat pārejošs kā "drēbes"? Jūs ar Zvirbulēnu apspriedāt tautas impotenci (OK. Saucāt to visu citādāk, bet par nevarību vien jau runa gāja). Vai, Tavuprāt, tieši Oktobra revolūcija nebija tā, kas latviešu tautu padarīja nevarīgu? Viss mugurkauls tika apšauts un izsūtīts. Tev "kā vēsturniecei" to vajadzētu zināt. Tu domā, nespējīgai tautai var rasties spējīga valdība? Tauta saņem tādu valdību, kādu pelnījusi. Saki, Grende nestrādā? Bet Tu? Nu jā, Tu nestāvi kultūras sardzē... Vai tiešām? Kā parazīts Tu šķied darba laiku interneta vietnēs, bet - kur, kur, kur ir Tava eseja par Kļavi?? Ārējo ienaidnieku galvenā misija ir norādīt uz iekšējiem. Citādi tie ir neredzami. Un tad sākas galvenā cīņa. Cīņa ar iekšējiem ienaidniekiem. Un, jā, reizēm cīņa ar iekšējiem ienaidniekiem noved pie reālām asinīm. Arī nāves. Bet tas pieder pie lietas. Bet ideja ... Ideja lielajā vairumā gadījumu ir nekas vairāk, kā prāta triks, lai meklētu ārā, lai novirzītu no ceļa pie sevis. Jā, jā, patiesība patiešām ir "tur, ārā." Taču nevis tur, kur prāts to ir iedomājies. Patiesība ir tur, kur prāts to nespēj atrast; tā ir "tur, ārā" ārpus prāta, kas vienlaicīgi ir iekšā katrā no mums.
 • 3
 • 0
JoKaLeMeNe
J
"Un jau apniki ar savu mūžīgo samierināšanos." Tā arī neko nesaprati. Samierināšanās ir sūdīgākais, kas var būt. Tas, ka nepiekrīti manis paustajam, ir ļoti normāli. Kādreiz pie vīna glāzes padomā, ko Oktobra revolūcija ir mainījusi. Nē, nevis tā abstrakti - tipa, pirmais solis bija jāsper, utt. Bet palūkojies laukā pa logu. KAS REĀLI ir mainījies? Un tad aizceļo līdz Ziemeļkorejai. Sliktākā gadījumā izlasi Lato Lapsas gramatu par šo brīnumzemi, arī derēs. Un atkal padomā - KAS REĀLI tur ir mainījies. Viss ir nāvīgi vienkārši. No negatavju plūmju saēšanās seko caureja un tad, dod dievs, atgūt iepriekšejo veselību! Un Tu nemaz neesi Dievs, kas var pateikt, kas būtu un kas nebūtu, ja visi vīrieši būtu tādi kā es. Iespējams, revolūciju nebūtu. Iespējams, tās ne velna nebūtu vajadzīgas. Iespējams un iespējams un iespējams ... Izbļaut gatavu verdiktu nav liela māksla. Arī tad, ja runa iet par lietām, ko cilvēkam nemaz nav lemts aptvert. Tas neliecina par briedumu, princesīt!
 • 5
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
Es Tev nepiekrītu, protams. Tu esi tipisks latviešu vīrietis. Sēž un kūko savus stārķus skaitīdams. Ja tādas būtu visas tautas un visi vīrieši, tad nebūtu ne Lielās Franču revolūcijas, ne 1905.gada un Oktobra apvērsuma nebūtu un Raiņa dzejas nebūtu. Skumjas un bezcerība tad valdītu. Vārdu sakot, tu ne cīnītājs. Un jau apniki ar savu mūžīgo samierināšanos.
 • 8
 • 2
JoKaLeMeNe
J
Saki, attaisnojums? Attaisnoties mēs visi mākam. Tur jau ir tā lieta, ka falšie attaisnojumi ir tie, kas mēģina novirzīt no sāpēm tad, kad tiek atgādināta būtība - sāls trāpījusi pa pušumu. Gan jau arī Eipuram ir attaisnojums savai ārienei (nemāku neko par to spriest, jo neesmu viņu dzīvē redzējis). Perfekcionisms un mīlestības trūkums patiešām iet roku rokā. Visticamāk, mīlestības trūka bērnībā un lai to toreiz "nopirktu" no vecākiem, vajadzēja būt ļoti kārtīgai meitenei (vai puikam). Nospiedums "ja nebūšu kārtīgs, -a, mani nemīlēs", tiek paņemts kā uzvedības modelis uz turpmāko dzīvi. Protams, Tu vari kliegt, bļaut. Un ne jau es te kāds Eipura sargātājs un ķisena palicējs. Uzskatu gan, ka esi pietiekoši gudra, lai saprastu, kurš ceļš ir efektīvāks - "par" vai "pret". Mana pieredze rāda, ka "par" ir tas, kas visu noliek savās vietās. "Pret" rada revolūcijas, kuras jo vairāk ko maina, jo vairāk viss paliek pa vecam.
 • 5
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
Atkal nepiekrītu, Tev Jokalemene. Ja par kaut ko esi , tad esi par to pēc pilnas programmas. Un ja vajadzētu, tad arī ar kulaku kādam iesistu , lai kā tas arī izskatītos un lai ko tas arī praktiksi varētu nozīmēt man pašai, vai manai rokai. Un par esejas vēl neuzrakstīšanu man ir brīnišķīgs attaisnojums - es gaidu īsto iedvesmu. Ir lietas, kuras nevajag sasteigt. Un tas nu ir tik mīļš pušumiņš, ka tur nav ne ko slēpt, ne ko liegties. Svaigs gaiss ir labākais dziedinātājs. Par Eipura aizskaršanu, zini, piedod - nekā nebūs. Es neklusēju, aktīvi iesaistos, var teikt - saucu cik skaļi vien spēju. Tu vari tik noskatīties un pamest matracīti zem krītošā Eipura. Dari, kas Tev darāms. Jā, pret sevi esmu diezgan prasīga. Man ir kolēģe, kura ir vēl prasīgāka pret sevi. Un tad es kādā rakstā par psiholoģiju izlasīju,ka tas esot tāpēc,ka cilvēkam pietrūkst mīlestības un tāpēc tas cilvēks cenšās pēc perfektuma. Var jau būt, ka tāpēc. Bet tādas tieksmes atzīstu par labām.
 • 7
 • 2
JoKaLeMeNe
J
Jau tuvāk!!! "Būtība tomēr paliek - nosodi slikto, nepareizo, prasi atbildību." Ja Tu to prasi no citiem, vai prasi arī sev? Kur ir Tava atbildība par neuzrakstīto eseju? Un, galu galā, kad būs eseja?? Tagad paskaties, lūdzu, no "helikoptera skatu punkta"! Viena šāda eseja Kļavja labā izdarītu daudz vairāk laba nekā Tava gānīšanās še par Eipuru. Tuklāt, ja Tava eseja būtu "par lietu", lielā mērā Tu Eipuru padarītu visnotaļ nožēlojamu (ja, protams, viņš no Tevis pieminētā kaut ko par Kļavi ir sacījis; to nezinu). Laika, ko Tu pavadi tusējot šeit, pietiktu desmit esejām. Vārdu un teikumu arī! Viena no atslēgām - lielajā vairumā gadījumu rīcība "par" ir daudz efektīgāka nekā rīcība "pret". Šajā Tavā gadījumā - par Kļavi, nevis pret Eipuru. Bet veids, kādā Tu kasies ar Eipuru, zināmā mērā nožēlojamu padara Tevi pašu. Nu, saki, vai ir saprātīgi eksponēt savus "pušumus"? Tā ir tāda tirgus bābu padarīšana. Vēl ļaunāk - tirgus veceņu :)))
 • 6
 • 0
Skaisle
S
Senais, nu uzraksti vēl kaut ko tādu mīļu un mierīgu - tieši man. Ļoti patika:))
 • 12
 • 1
Senais
S
Jūs jau esiet izcila, kaut vai tāpēc, ka vienīgais eksemplārs. Par misiju neraizējaties, jo nav zināms kas kuram paredzēts. Rakstnieks raksta, bet, iespējams, ka viņa galvenā misija, kā dēļ vispār nācis šai pasaulē, ir kaut kas pavisam cits. Piemēram, būt īstā brīdī īstā vietā un ieraudzīt kaut ko, lai pēcāk kādam citam, kam vajadzīgs un paredzēts, pastāstītu. Patiesībā jebkura darbība, kaut vai dzirdēšana kā skolotāja lamājas, var būt galvenais.
 • 13
 • 1
Skaisle Jātaļniece
S
Savulaik sev stingir solījos, uzliku par pienākumu uzrakstīt eseju par Kļavja romānu Piesmietais karavīrs. Kur aprādīt šī romāna ģenialitāti visos tā daudzajos aspketos. To neesmu izdarījusi un pat neesmu sākusi, un ja godīgi - slinka esmu pat iesākt rakstīt. Vēl Eipurs manī noteikti atgādina bieži dzirdēto - ja jau tik gudra esi, izdari labāk un pareizāk. Un arī to es domāju, ka varētu, bet tā kā nedaru - nerakstu, tad tomēr nevaru. Tie būtu tie pušumi, par kuriem es varētu domāt. Vēl - ja jaur reiz tik tālu esam - es baidītos un baidos jel kad kļūt tik vienaldzīga pret savu izskatu,kāds ir Eipurs. Te es nedrīkstu ne nosodīt, ne pārmest. Katrs var staigāt kā grib, bet tā ir. Es ļoti taupu naudu. Matus - cik un kur varu -sev griežu pati. Piemēram, šobrīd man uz pieres ir daudz īsāki kā es gribētu. Bet man šķiet bērns bija kaut ko trulu griezis ar manām matu šķērēm un kā robu iegriezu sev, tā nācās īsi nogriezt. Jā - tas noteikti ir. Ūdens ir visiem, ziepes var nopirkt pat bezdarbnieks un matus arī var katrs sev nogriezt. Iespējams,ka ir vēl kas, ko es neapjaušu. Nesen es biju dārzu svētkos, kur manā vērtējumā saimniece augstprātīgi un pat zemiski izturējās pret saviem no laukiem atbraukušajiem nabadzīgākiem un vienkāršākiem radiem. Un tad es sev teicu - nepārmet,neko nesaki, jo kas to zin - pēkšņi rīkosi tu lielus svētkus un iekodīs kāda iedomības muša un arī sāksi vāvuļot kā rītā tikko pamodusies vārna. Zini, bet tās visas ir detaļas. Un kļūdas ir visādas. Es jau būtu izcils cilvēks ja ne tās manas vājības, ne tie mani grēki. Būtība tomēr paliek - nosodi slikto, nepareizo, prasi atbildību. Nu neesi aita.
 • 9
 • 3
JoKaLeMeNe
J
Nerunāju par klusēšanu, piekrišanu, vai, vēļ ļaunāk, vienaldzību. Vārds "nosodīt" nes zināmu enerģētisku lādiņu. Mēgini, lūdzu, to sajust un sapratīsi, ko mēginu pateikt. Visa emocionālā brēkšana agri vai vēlu cilvēkam atspēlējas. Protams, vēl vairāk atspēlējas, ja gribas kliegt, bet kliedzamais tiek norīts, jo "tā jau nedrīkst", "tā nav smuki". Runa ir par darīšanu, par rīkošanos bez nosodījuma. Tev kaut kas nepatika Eipura rīcībā? OK! Izteici viedokli, varbūt izdarīji vēl kaut ko un, ja vajadzēs, pateiksi vai rīkosies arī turpmāk. Tajā pašā laikā tas, ka Tu stiep nabaga Eipuru teju vai katrā otrajā komentārā, liecina par emocionalu pavilkšanos. Patiesībā šāda pavilkšanās ir ļoti vērtīga no viena aspekta - ja Tu būtu pietiekoši gudra, Tu varētu mēģināt atrakt, ko tādu Eipurs Tevī uzrādījis, ko Tu sevī nepieņem. Kā jau sacīju - veselai ādai sāls netraucē, pušumiem gan! (bet tas nekādi netraucē sāli arī no veselās ādas purināt nost!) Neviens nav ideāls. Un neviens nav galīgais draņkis. Arī Eipurs nav tikai sliktais puika. Ir lietas, ar kurām viņš ir "paņēmis" mani un par ko es viņu cienu. Taču tas mani netraucē viņam pateikt (bez nosodījuma!), ka (P)prezidenta folkloras piesaukšana, uzbraucot Tev, bija klaji nevietā. Respektīvi, kāda sāls deva trāpīja kādā no viņa pušumiem. Lielā mērā tieši par to ir dzīve - ieraudzīt savus pušumus un to cēloņus. Kad tas tiek izdarīts, pušumi sadzīst. Tā ir transformācija un ceļš, lai izkāptu no "drēbēm". Bet ne jau man Tevi mācīt. Pati esi liela meitene, princesīt!
 • 3
 • 0
Skaisle Jātaļniece
S
Labrītiņ, Ja par seksu un dzīvi. Nesen kārtējo reizi skatījos Bertoluči Sapņotājus , jo brālis Teo lielā mērā ir mans vīrieša ideāls. Nedaudz perverss( bet ar to es tiktu galā),toties tāds kā man patīk. Tagad špīgelonlainā reklamē jau itāļu filmu - Lielais Skaistums. Ļoti patika tas filmas uzstādījums - par hedoniskas - it kā laimīgas dzīves jēgu. Mēs taču esam miera laikā dzimuši un auguši, miera laikā dzīvojam. Vajadzētu būt laimīgiem. Nu tik vien laimīgiem, ka laimīgāki nemaz nevar būt. Bet kāpēc tā nav? Es vakar iepirkos rimčikā un kasiere man saka -vai viena smaidīga seja arī, cik patīkami. Un tad es pavēros apkārt. Bet goda vārds, visi smuki ģērbti,visi kaut ko pērk, bet kur to visu sejās ir laimīgās dienas, laimīga noguruma un pateicības smaidi. Kaut vai tai kasierītei, kur tev uzsmaida. 23.07.2013 - In "La Grande Bellezza" stellt sich der alternde Playboy Jeb Gambardella die ganz großen Sinnfragen - und spaziert durch Rom. - Lielais Skaistums un Dzīves Jēgas - jautājumi.
JoKaLeMeNe
J
Āreče, nu, Skaisle! Tu uzrakstīji to, ko reiz pati noraidīji - ikdiena ir svētki. Svētki ir pilni ar prieku, laimes sajūtu un pārējām labām lietām. Lielais jautājums ir - uz ko tad mēs fokusējamies, uz "drebēm" vai tomēr uz to, kas iekšā? Ja uz" drēbēm", tad automātiski ir fail. "Drēbes" novalkājās, kļūst netīras, saplīst, galu galā, re, rodas jauni zīmoli. Tas nenozīmē, ka "drēbes" ir nevajadzīgas. Taču tās ir un paliek tikai drēbes. Savukārt, ja fokusēšanās notiek uz to, kas "iekšā", paveras pilnīgi cita pasaule. Lielākais paradokss - arī notikumi ap cilvēku saveidojas tā, ko sauc par brīnumiem. Dzīve iegūst citas krāsas, viss nemitīgi atjaunojas, vecuma vairs nav, johaidī, pat nāves laikam vairs nav!!! Protams, manas "drēbes" agri vai vēlu nosprāgs un par tām neviens neko vairs neatcerēsies, bet - tas jau nav viss!!! Stārķēni (3 gab.!), kas mūsu pagalma ligzdā, šodien beidzot sāk vicināt spārnus. Man jau šķiet, ka drusku aizsēdējušies vecāku maizē (lasi - vardēs!), bet daba zina labāk. Šodien lidos! Priekā! Lidojam arī mēs!
 • 2
 • 0
Senais
S
Es brīnos, ka cilvēki nenovērtē doto iespēju piedalīties pasākumā ko sauc par pasauli un dzīvi, vienā vārdā - esamībā. Kad es kādam īgnajam to smaidīdams saku, man atbild ar nepārprotamu žestu urbinot deniņus(atbildētājs savus, dziļdomīgi uz mani raugoties).
 • 12
 • 0
zvirbulēns
z
Paldies par normālu komentāru! Normāls komentārs. Nenormāls komentārs. Šitas normāls, jā, šitas?...šitas - nē, nē.nē! Normālais ar nenormālo komentu satikās, abi brīnījās un viens otram jautāja -kas tu tāds, muļķi? :) :) Paldies saku māmiņa Par to jauko valodiņu! :) :)
JoKaLeMeNe
J
"Man šis Eipura ieraksts ir jēls un vājš. Te ir tik daudz īsti lielu un būtisku tēmu ""apakšā", kurām politkorekti pārbraukts pa virsu." He, man kā muļķim ir vieglāk! Es tās lielās un būtiskās tēmas nezinu. Toties redzu dziļumu seklumā un par to priecājos. Kas nekait muļķim!
 • 0
 • 1
Skaisle
S
:D Kā lai pasaka. Mēģināšu. Kā sauc tā atsaucās. Es teiktu. Manā sapratnē blogeri ir tie, kuri uzskata, ka viņiem ir kādas domas, pārdomas, kāda informācija, kas ir pavēstāma citiem. Un vēl manā sapratnē blogeri ir tie, kuri uzņemās to darīt interesanti un aizraujoši. Lai tam būtu jēga. Tālākl manā sapratnē un izpratnē - KD blogos ļoti reti parādās kaut kas pa īstam ievērības cienīgs, bet komentētāji jau salasījušies, kā mušas zaptspodu saodušas, vai kā Āfrikā savām acīm redzēju - lauvas mielojās ar lielu kudu antilopi, bet apkārtējie koki pilni ar pacietīgiem grifiem, kuri gaida savu laiku. Nav jau tā, ka cilvēkus nekas neinteresē, interesē - jautājums ir. Kas tiek piedāvāts. Man šis Eipura ieraksts ir jēls un vājš. Te ir tik daudz īsti lielu un būtisku tēmu ""apakšā", kurām politkorekti pārbraukts pa virsu. Un tad, kā ievainotu vērsi mani aizkaitinājas tā vīzdegunīgā attieksme pret Kļavi. Tā mūsu kultūras dzīves šaurība,savstarpējā konkurence,nenovīdība utt., tā ir tāda - mani tracinoša. Man jau tagad skaidrs, ka tad kad iznāks Repšes solītie vēsturiskie romāni, tur ies vaļā literārā dīķa kaislības - pašu bariņa slavināšanās un lasītāju vilšanās. Latvju tekstos bija Ingas Ābeles kāda darba fragments - ar vēsturisku saturu - kā saka - par veciem laikiem. Un jau tajā mazajā gabaliņā bija tik daudz vēsturisku aplamību. Ka pirmajā mirklī satraucos - nu kas par cūcību. Pēc tam - nu kuru tas interesēs. Siltas apakšbikses un labs sekss tev ir? Ir, tad ko vēl citu dzīvē vari vēlēties. Baudi un aizmirsti par visu pārējo. Nu labi. Šoreiz es sev teikšu - nupat pietiek, Skaisle. Aizveries. Solīt nevaru, bet pacentīšos.
 • 9
 • 1
:D
:
Skazanul! Krutāks par citiem? Ka tik paņirgāties! Slimi!
 • 3
 • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja