Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jāpadodas

Ģimenes varot būt laimīgas arī bez bērniem, apgalvo kāds feisbukā rakstītājs. Bet vai mežs var būt laimīgs bez sēnēm?

Kāpēc mūsdienās, kad daudz kas mainās tik ātri, ka daudzi pat nepamana šīs izmaiņas, sēnes šovasar kā neaug, tā neaug? Labi, ilgu laiku nelija vispār, un šī īpašība sēnei ir kopīga ar puķīti – sausumā neaug. Bet nu jau visu augusta pirmo dekādi līst kā no spaiņa. Vai ar to tev nepietiek?

Man saka: feisbukā sēnes ir. Tas gan, ja sēņu nav feisbukā, tad to patiešām nav nekur. Taču, ja sēnes ir feisbukā, tad mežā to nav, jo visas jau ir nolasītas. Jeb jūs esat redzējuši sēņu fotomedniekus, kuri nobildē baraviku un iet prom, to nenogriezuši? Jūs esat redzējuši suni, kura būdā var slēpt desu, ja negribat, lai to kāds apēd? Nu, ja suns to desu neēd, arī jums to nevajadzētu ēst.

Ai, patiesībā lieta ir vēl skumjāka. Pirms trim dienām vienā ceļmalas tirgotavā Kurzemē vienam tirgotājam uz galdiņa redzēju baravikas. Turklāt tas notika pēc tam, kad es tajā apvidū biju aizgājis uz vienu vietiņu, kurā citus gadus izdodas pa baravikai atrast pat tad, ja redzi, ka visapkārt viss ir sēņotāju nostaigāts un nograizīts, un sapratis, ka nekas te šobrīd neaug. Var jau būt, ka šīs ceļmalā redzētās baravikas kāds ir audzējis sa­vā zemē, regulāri laistot. Tad mana sirds būtu mierīgāka, jo griezt pašaudzētu sēni – tas ir gandrīz tas pats kā makšķerēšana akvārijā. Vajag, lai sākumā neredzi, kādas zivis dzīvo tajā ūdenī, kurā tu makšķerēsi, un kādas sēnes ir noslēpušās tajā mežā, kurā tu ej tās meklēt. Bet nu jau ir tik labi noslēpušās, ka es padodos.


Šīs SestDienas, 13. augusta – 19. augusta numurā lasiet:

SestDienas SALONS. Neskaidrības plīvurs pār Parīzi. Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs svarcelšanā Artūrs Plēsnieks (29) par savas iespējas izmantošanu īstajā brīdī, jo pirms gada medaļu nebūtu ieguvis, un reālajiem draudiem svarcelšanu izņemt no olimpisko spēļu programmas.

PASAULĒ. Vai vajadzīgs olimpiskais restarts. Lai arī ikvienam sportistam un kuplam skaitam līdzjutēju olimpiskās spēles ir un paliek četrgades galvenais notikums, arvien vairāk ekspertu pauž bažas par olimpiāžu nākotni. Gadu no gada iet mazumā gan vēlme rīkot šos pasākumus, gan skatītāju interese, un īpaši tas vērojams Rietumvalstīs.

VĒSTURE. Pierunātais prezidents. Kad Zemgales dvēsele vēl nebija zudusi Otrajā pasaules karā, šis novads Latvijas valstij deva ne tikai maizi, bet arī visus prezidentus. 12. augustā 150 gadu jubileja Latvijas otrajam Valsts prezidentam Gustavam Zemgalam.

TĒMA. Rezervēt vasaru. Tūrisms ir viena no tām nozarēm, kuru pandēmija ar visām no tās izrietošajām sekām būs mainījusi līdz nepazīšanai. Lai arī tūristu un vietējo ceļotāju kritums ir dramatisks, mazo naktsmītņu īpašnieki Latvijā sūdzēties nevar, drīzāk otrādi – šis ir pļaujas laiks, jo cilvēki teju raujas ārā no savām ierastajām četrām sienām.

VIDE. Sambo, džudo, karatē – bio savā miskastē. Jau kādu laiku arī Latvijas pilsētās ir pieejami atsevišķi konteineri bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem. Dalīta šo atkritumu vākšana visās Eiropas Savienības valstīs jāievieš jau tuvāko gadu laikā. Kāpēc tas ir svarīgi, un ar ko atšķiras šādi nodalītu atkritumu tālākais ceļš?

Kā arī ŠONEDĒĻ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, KULTŪRIZKLAIDES DEVA, SestDienas VAKARIŅAS, KINO, ZIRNIS ĒD, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, SMALKĀS APRINDAS un ANEKDOTES.

Top komentāri

Itamars Toledano
Kā saka Bībele, ja ģimene dzemdina bezdievību, tad labāk, ka tās nav. Mežs laimīgs kokiem, ne mušmirēm.
Neveiksmīgais sēņotājs
N
Tās bija mākslīgi audzētās mākslīgās bezgaršīgās baravikas. Vai tiešām pagalam Zirņa neizdevušās sēņošanas apraksts noteikti jāzin "Dienas" lasītājam?
xio
x
Vasarās parasti centos ik nedēļu pirkt un lasīt Sestdienu vai Ir (pirms tam tīmeklī iečekojot, kas būs). Jau pērn bija grūti, jo ļoti reti gadījās kas saistošs vai interesants, daudz vilšanos, daudz pa tukšo, vnk spams, tad šogad neesmu nopircis nevienu numuru, kaut noskaņots -- labvēlīgi. Pēdējais , ko atceros ar labpatiku, bija Lūsiņas intervija ar Dālderi. Bet viss šis "kādas ir jūsu bērnības atmiņas un kādi nākotnes plāni" spams -- lieks un kaitinošs. Tad jau vēlreiz Šveiku vai 12 krēslus pārlasīt.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Izrāviens ar ātrumu un jaudu(2)

Pilna mēroga kvantu dators spēs to, ko nespēj šodienas datori, un būs krietns attīstības lēciens zinātnē. Tiesa, līdz šādas iekārtas tapšanai un pilnvērtīgam lietojumam nāksies vēl pagaidīt aptuveni 1...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata