Ekseteras Universitātes speciālisti pirmo reizi nofilmējuši savvaļas šimpanzes, kas dalās ar sarūgušiem augļiem un kolektīvi apreibinās. No dzīvnieku uzvedības var noprast, ka karuselis galvā uzlabo viņu noskaņojumu un padara draudzīgākus. Tas labvēlīgi ietekmē šimpanžu sociālo saikni.
Līdzīgs pozitīvais efekts pēc alkohola uzņemšanas mērenā daudzumā novērots arī cilvēkos. Arī vairums Homo sapiens apreibināšanās rezultātā kļūst atvērtāki un draudzīgāki. "Mēs zinām, ka cilvēkiem alkohola lietošana veicina dopamīna un endorf īnu izdalīšanos, kā arī laimes un relaksācijas sajūtu," žurnālā Current Biology skaidro pētījuma autore Anna Boulenda, "mēs arī zinām, ka kopīga alkohola lietošana, tostarp izmantojot tādas tradīcijas kā mielasts, palīdz veidot un stiprināt sociālās saites. Tagad mēs arī zinām, ka savvaļas šimpanzes ēd un dalās ar etanolu saturošiem augļiem. Jautājums: vai tie gūst līdzīgu labumu?"
Zinātnieki pamanīja dzīrojošās šimpanzes Rietumāfrikas valsts Gvinejas Bisavas Nacionālajā parkā. Tajā uzstādītās kameras fiksēja desmit atsevišķu gadījumu, kad dzīvnieki dalījās ar sarūgušiem maizes koka augļiem. Alkohola saturs tajos gan bija zems, taču zinātnieki norāda, ka šimpanžu organismam ar to pietiek, lai apreibinātos.