Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Vēsturnieks Toms Ķikuts par izstādi Latvijas gadsimts, latviešu izdzīvošanas noslēpumu un nacionālu valstu modi

Valsts ir kaut kas vairāk

Apmeklētāju bija vairāk nekā Muzeju naktī – ne bez gandarījuma pirmās dienas interesi par 4. maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās atklāto Latvijas muzeju kopizstādi Latvijas gadsimts raksturo viens no izstādes veidotājiem, Nacionālā vēstures muzeja Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas vadītājs Dr. hist. Toms Ķikuts.

Top komentāri

Edge
E
Valsts bez sava spēcīga mīta (ideoloģijas) - tā ir nīkuļošana vēstures grāvmalē. Pie darba, vēsturnieki, filosofi u.c. radošie! Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas runa Saeimas 2011. gada 4. maija svinīgajā sēdē: ".... viens gan ir skaidrs - tā būs traģēdija, ja vistuvākajā laikā nespēsim definēt jaunu Latvijas ideju, tādu Latviju, kas iederēsies un spēs pastāvēt modernā Eiropā, tādu, kas dos spēku un brīvību tautas garam, tādu, kas garantēs patvērumu un aizsardzību grūtā brīdī. Tādu, kas iedvesmos dzīvei, darbam un mīlestībai."
Kāda ideja?
K
Vai idejas bija tādas: 1) iznīcināt ražošanu - rūpniecību un nomākt lauksaimniecību, 2) lai acilvekiem nebūtu darba un viņi būtu sspiesti emigrēt, 3) lai latviesu tauta iznīktu un lai Latvijas valstij būtu pielikts punkts? Ja tā nav, tad sakiet man, kapēc p;irmie divi punti tika un tiek īstenoti perfekti? Un vai mūus mmēdiju ideologi - streips, liniņš, tomsons u. c. pilnībā apzinājās, ko dara?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Aktuāli

Mākslu un kailus ķermeņus visiem!(1)

Leģendu par mākslinieku bohēmu netrūkst nekur pasaulē, bet nu ideja par kopā sanākšanu, lai neformālos apstākļos trenētos skicēt modeļus, daudzviet atdzimusi jaunā veidolā – ne vienā vien valstī ...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā

SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons

Pasaule

Vairāk Pasaule

Politika

Vairāk Politika

Tēma

Vairāk Tēma

In memoriam

Vairāk In memoriam

Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag

SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes