Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Vēsturnieks Toms Ķikuts par izstādi Latvijas gadsimts, latviešu izdzīvošanas noslēpumu un nacionālu valstu modi

Valsts ir kaut kas vairāk

Apmeklētāju bija vairāk nekā Muzeju naktī – ne bez gandarījuma pirmās dienas interesi par 4. maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās atklāto Latvijas muzeju kopizstādi Latvijas gadsimts raksturo viens no izstādes veidotājiem, Nacionālā vēstures muzeja Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas vadītājs Dr. hist. Toms Ķikuts.

Top komentāri

Edge
E
Valsts bez sava spēcīga mīta (ideoloģijas) - tā ir nīkuļošana vēstures grāvmalē. Pie darba, vēsturnieki, filosofi u.c. radošie! Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas runa Saeimas 2011. gada 4. maija svinīgajā sēdē: ".... viens gan ir skaidrs - tā būs traģēdija, ja vistuvākajā laikā nespēsim definēt jaunu Latvijas ideju, tādu Latviju, kas iederēsies un spēs pastāvēt modernā Eiropā, tādu, kas dos spēku un brīvību tautas garam, tādu, kas garantēs patvērumu un aizsardzību grūtā brīdī. Tādu, kas iedvesmos dzīvei, darbam un mīlestībai."
Kāda ideja?
K
Vai idejas bija tādas: 1) iznīcināt ražošanu - rūpniecību un nomākt lauksaimniecību, 2) lai acilvekiem nebūtu darba un viņi būtu sspiesti emigrēt, 3) lai latviesu tauta iznīktu un lai Latvijas valstij būtu pielikts punkts? Ja tā nav, tad sakiet man, kapēc p;irmie divi punti tika un tiek īstenoti perfekti? Un vai mūus mmēdiju ideologi - streips, liniņš, tomsons u. c. pilnībā apzinājās, ko dara?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Cik partijas vai partiju apvienības, tavuprāt, tiks nākamajā Saeimā?

Kopā nobalsojuši: 385

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Ar skatu uz Ameriku(8)

Pieci jauni Latvijas džeza talanti pirms trim gadiem uzsāka studijas slavenās džeza mūzikas izglītības mekās Bostonā un Ņujorkā. Trim no viņiem izdevies izcīnīties līdz pēdējam kursam. Savu karj...

Mūsdienu autoritārisms ungāru gaumē(13)

eptembra sākumā Eiropas Parlaments (EP) oficiāli atbalstīja sankciju procedūras ierosināšanu pret Ungāriju par Eiropas Savienības (ES) pamatvērtību pārkāpumiem. Tas notika atbilstoši ES līguma 7. pant...


Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes