Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

7. jūlijs

Nogalināts Haiti prezidents Žovenels Moizs

Naktī uz trešdien savās mājās noslepkavots Haiti prezidents Žovenels Moizs, paziņojis premjera pienākumu izpildītājs Klods Žozefs.

LVM Latvijas pierobežā atrod īpaši reta un aizsargājama auga platības

AS Latvijas valsts meži (LVM) vides eksperte, pārbaudot vismaz 30 gadus vecus datus, Latvijas - Lietuvas pierobežā konstatējusi vērienīgu ļoti retās un īpaši aizsargājamās augu sugas lielās zvaigznītes (Astrantia major) atradni, liecina LVM publiskotā informācija.

Bez misijas apziņas. Intervija ar rakstnieci Kristīni Želvi © DIENA

"Ja raksti romānu, vari nodarboties ar jautājumiem, uz kuriem īstenībā atbildes nav," – rakstniece Kristīne Želve, pabeigusi savu Grosvaldiānu, uzsver, ka priekšplānā viņai ir bijušas mākslinieciskās ambīcijas – "huligānēšanās" ar valodu un stilu

Latvija atteikusi Baltkrievijai izdot opozīcijas politiķi Cepkalo(3)

Latvijas Ģenerālprokuratūra atteikusi Baltkrievijai izdot baltkrievu opozīcijas politiķi Valēriju Cepkalo. Prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe aģentūrai LETA teica, ka šāds lēmums pieņemts 28.jūnijā. Par atteikuma iemesliem plašākus komentārus prokuratūrā patlaban nesniedza.

VIDEO: Valsts policija ar dronu vakar Rīgā fiksējusi 37 agresīvos braucējus(1)

Otrdien, 6. jūlijā, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas Rīgā, Salu tilta apkārtnē veica pastiprinātu kontroli. Tās laikā policisti izmantoja bezpilota lidaparāta jeb drona palīdzību, lai pārbaudītu un kontrolētu agresīvos transportlīdzekļu vadītājus.

Rūjas upē konstatētas beigtas zivis; VVD atklāj vides piesārņošanu ar šķidrmēsliem

Valsts vides dienests (VVD) jūnija beigās Rūjas upē, tagadējā Valmieras novada Naukšēnu pagastā, konstatējis 26 beigtas zivis, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Vārpiņa. Veicot tūlītēju pārbaudi tuvākajā apkārtnē, vides inspektori konstatēja vides piesārņošanu ar škidrmēsliem no SIA Naukšēni piederošās govju fermas Lejasbolles ferma.

Olimpiešu mantinieki © DIENA

Kārlis Lasmanis un Ieva Maļuka vēl bija pārāk mazi, lai bērnībā paši izbaudītu kā savus olimpiskos sapņus piepilda viņu vecāki, tomēr nu jau jaunie sportisti pošas viņu pēdās un gatavojas savai olimpiskajai debijai Tokijas spēlēs. Sportiskās tradīcijas ģimenēs nereti bijis viens no Latvijas atlētu panākumu stūrakmeņiem, tēva vai mātes piemērs un padoms, brāļa vai māsas atbalsta plecs vai konkurences dzinulis - tas viss palīdzējis mūsu atlētiem tiekties vēl ātrāk, augstāk un spēcīgāk.

Eksporta neskaidrā nākotne © DIENA

Jūnija nogalē Eiropadome, t. i., Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāji, apstiprināja jaunas sankcijas pret Baltkrieviju. Atbilstīgi šim lēmumam, sākot ar jūliju, ES valstīm ir aizliegta daļas kālija minerālmēslojuma un naftas produktu – divu galveno Baltkrievijas eksportpreču – iegāde un transportēšana caur ES teritoriju.

Ārvalstu filmu uzņemšanas līdzfinansēšanai Latvijā šogad piešķir papildu 481 089 eiro(1)

2021. gadā strauji augusi ārvalstu filmu veidotāju interese par filmēšanas iespējām Latvijā un Latvijas valsts atbalstu šim mērķim – pašmāju filmu veidotāju profesionalitāte un veiksmīgā darbība arī Covid-19 drošības pasākumu laikā ir bijis priekšnoteikums šīs intereses pieaugumam. Tādēļ valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 6. jūlijā lēma piešķirt papildu 481 089 eiro četru ārvalstu filmu izveides pabeigšanai, informē KM

Divi Latvijas kopražojumi saņem fonda Eurimages atbalstu

Starptautisko kopražojumu fonds Eurimages izziņojis šā gada otrās sesijas rezultātus, un 49 atbalstīto filmu projektu vidū ir arī divi kopražojumi, kas top sadarbībā ar Latvijas studiju White Picture, kuru vada producente Alise Ģelze

Daiņa Dukura virsvadībā veido Siguldas Skeletona akadēmiju

Lai nodrošinātu skeletona sporta pamatu apguvi un trenētu jauno sportistu paaudzi, Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar treneri Daini Dukuri un skeletona entuziastiem veido Skeletona akadēmiju, kurā treniņu procesu aizsākuši jau 13 audzēkņi. Nākamajā nedēļā notiks kārtējā jauno sportistu atlase, informē Siguldas novada pašvaldība.

14 gadu cietumsods Lukašenko sāncensim © DIENA(2)

Baltkrievijas Augstākā tiesa piespriedusi 14 gadu cietumsodu un 46 miljonu rubļu naudassodu opozicionāram baņķierim Viktoram Babariko, kurš pirms vairāk nekā gada tika aizturēts, kad devās reģistrēt savu kandidatūru Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, vēsta Deutsche Welle. Spriedums nav pārsūdzams apelācijas kārtībā.

Varēs pieprasīt vakcinēties © DIENA(3)

Veselības aprūpe, sociālās aprūpes centri, izglītība, dažādi valsts un pašvaldību sniegtie pakalpojumi klātienē – tās ir nozares, kurās strādājošajiem vakcinācija pret Covid-19 tiks noteikta par obligātu, lai pildītu darba pienākumus (kādu laiku to varēs aizstāt pārslimošanas fakts).

Melnbaltais otrais aukstais karš © DIENA(1)

Nupat žurnāls Foreign Affairs publicēja Džona Hopkinsa universitātes Starptautisko studiju skolas profesora Hela Brenda rakstu Baidena uzlecošā doktrīna (The Emerging Biden Doctrine) ar apakšvirsrakstu Demokrātija, autokrātija un mūsu laika izšķirošā kauja.

Trūkst nākotnes scenāriju © DIENA(1)

Nākotnē var būt dažādi attīstības scenāriji. Šobrīd mums ir tikai iebaidīšanas scenārijs. Mēs gribētu redzēt konkrētu risinājumu gan pozitīvam attīstības scenārijam, gan negatīvai attīstībai.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8