Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

29. jūlijs

OratoriO aicina uz koncertu Niekkalbīša dienasgrāmata

Mūzikas un Drāmas telpā OratoriO 8. augustā ciklā Brīdis pēc vakariņām uz vienas skatuves satiksies aktrise Rēzija Kalniņa, komponists un pianists Toms Juhņēvičs un dziedātājs Juris Vizbulis koncertā Niekkalbīša dienasgrāmata.

Kā pildīt kabačus © DIENA

Jūlija beigās, kad, kā ik gadu, atkal populārākais jautājums ir – vai tev kabaci nevajag? –, nākas izdomāt neskaitāmas idejas, kā tos pagatavot tā, lai ir garšīgi un lai visi pašu izaudzētie, no laukiem atvestie, dāvanā saņemtie vai veikalā nopirktie tiek arī apēsti.

Točs: Vajadzēja vienreiz iedot pa tāfeli © DIENA(1)

Neskatoties uz neveiksmīgo sniegumu pirmajā setā, Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs sava pirmā Tokijas olimpisko spēļu mača gaitā neko savā stratēģijā nav mainījuši – vienkārši bija nepieciešams aizvadīt pāris labas epizodes, lai pretinieki sāktu satraukties. Piedāvājam pilnu Latvijas sportistu pēcspēles komentāru, kurā viņi stāsta arī par blakus dzīvojošo 3x3 izlases basketbolistu svinībām pēc olimpiskā zelta izcīnīšanas, nākamajiem pretiniekiem un spēļu formām, kas atsauc prātā Londonas olimpiskās spēles, kur Pļaviņš pārī ar Jāni Šmēdiņu izcīnīja olimpisko bronzu.
Reklāmraksts

Uzbekistāna — Centrālāzijas pārveides procesu iniciatore

Pateicoties Uzbekistānas atvērtajai, konstruktīvajai, pragmatiskajai un draudzīgajai reģionālajai politikai tagad Centrālāzijā ir vērojamas pozitīvas tendences, kas skar praktiski visas jomas — sākot ar politikas un ekonomikas līdz kultūras un humanitārajai.

3x3!!! © DIENA

Laikmetā, kad principā visu var uzreiz redzēt, dažreiz labāk noder iespējas neredzēt. Ne jau tikai tā sauktie nepatīkamie skati, par kuriem brīdina, ir tie, ko labāk neredzēt. Arī tad, kad tu it kā ļoti gribi redzēt, bet nezini, kā tavs skatāmais notikums beigsies, var pasaudzēt savus nervus, izmantojot kādu arhaiskāku informācijas nodošanas veidu. Kā noprotat, runa ir par cilvē­kiem, kam nav nervi kā striķi, un par sportu.

Ķeriet vasaru! © DIENA

Neviens mūzikas festivāls nevar norobežoties no tā, kas pasaulē notiek neatkarīgi no mūsu gribas. Piedzīvosim to, kas mums tagad tiek dots!

Džokoviča pretinieks olimpiskā tenisa turnīra pusfinālā būs Zverevs

Olimpiskā tenisa vienspēļu turnīra pusfinālā pēc uzvarām ceturtdien Tokijā tiksies pasaules ranga pirmā rakete serbs Novaks Džokovičs ar Vācijas pārstāvi Aleksandru Zverevu, kā arī Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas pārstāvis Karens Hačanovs un spānis Pavlo Karreno-Busta.

Igaunijā atjauno prasību par sejas masku valkāšanu sabiedriskajā transportā

Pieaugot jaunā koronavīrusa izplatīšanās riska līmenim, Igaunijas valdība nolēmusi no pirmdienas, 2.augusta, atjaunot prasību par obligātu sejas masku valkāšanu sabiedriskajā transportā, bet no 9.augusta noteikusi stingrākus ierobežojumus attiecībā uz pieļaujamo pasākumu dalībnieku skaitu.

Piektdiena būs vēsāka un vējaināka

Tuvākajā diennaktī Latvijā pastiprināsies vējš, kā arī pastāv lielāka lietus iespējamība, bet gaiss vairs nebūs tik karsts kā nedēļas sākumā, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Īsta festivāla sajūta Rīgas centrā © DIENA

"Īstu festivāla sajūtu neesam baudījuši vismaz pusotra gada, tāpēc esam šovasar uzdrošinājušies radīt tādu notikumu, kāda visvairāk ir pietrūcis – īstu festivālu, kurā satiekas cilvēki," aizrautīgi stāsta aģentūras Ideju institūts direktors Guntis Ērglis-Lācis.

Rīgā uzstāsies leģendārais DJ T no Berlīnes

Piektdien, 20. augustā Rīgā notiks elektroniskās deju mūzikas resursa The Room ikgadējais pasākums, kurā pirmo reizi Latvijā uzstāsies viena no Eiropas klubu kultūras nozīmīgākajām mūzikas figūrām – leģendārais DJ T (Thomas Koch) no Berlīnes.

Latvijas IKP otrajā ceturksnī provizoriski pieaudzis par 10,3%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem ātrā novērtējuma datiem, pieaudzis par 10,3%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Zeltītā sapulce pie Oskara un mukšana no lāča Tokijā © DIENA(1)

Latvijas 3 x 3 basketbola izlases spēlētāji un treneri ceļā pēc olimpiskās zelta godalgas kā vienu no lūzuma punktiem ne vienu reizi vien izcēla pie komandas fizioterapeita Oskara Urbanoviča sarīkoto sapulcīti, kurā visi kārtīgi izrunājušies, lai vēlāk laukumā ietu jau ar pavisam citu enerģiju un cīņassparu. Pēc apbalvošanas ceremonijas noķēru arī šīs sapulces vaininieku.

Laba peļņa arī Baltijā © DIENA(2)

Raugoties uz galvu reibinošo akciju cenu kāpumu iepriekš rietumvalstu tirgos, der atcerēties, ka labas peļņas iespējas var piedāvāt arī Baltijas valstu akciju tirgi. Nereti tirgus likviditāte šeit ir zemāka, tomēr daudzi uzņēmumi ir atpazīstamāki un priekšstats par to darbību var veidoties no vietējā informatīvajā telpā cirkulējošajām ziņām. Vēl būtisks faktors par labu ieguldījumiem Baltijas vērtspapīru tirgos ir saistīts ar faktu, ka Covid-19 krīzē šā reģiona ekonomikas cieta ievērojami mazāk nekā Rietumeiropā vai ASV. Līdz ar to var teikt, ka ieguldījumi tiek veikti uz veselīgāka finansiālā pamata.

Festivālā Baleta zvaigznes Jūrmalā uzstāsies Anna Laudere un Valērija Kuzmiča

21. starptautiskajā festivālā Baleta zvaigznes Jūrmalā, kas skatītājus priecēs jau šo svētdien, 1. augustā, plkst. 20 Dzintaru koncertzālē, gaidāma tikšanās ar divām izcilām Latvijas dejotājām – Hamburgas baleta teātra vadošo solisti Annu Lauderi un Gēteborgas dejas kompānijas dejotāju Valēriju Kuzmiču, informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Panākums, ko atcerēties © DIENA

Debijas spēlē gūtā sāpīgā pieredze noderēja olimpiskā turnīra turpinājumā – Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai pirmā uzvara Tokijā bija īpaši salda. Latvijas pludmales volejbolistes trīs setos pieveica vienas no turnīra galvenajām favorītēm brazīlietes Anu Patrisiju un Rebeku. "Tas nebija pārsteigums. Bijām gatavas šai cīņai un spēlējām ar simtprocentīgu pārliecību," Kravčenoka pēc spēles atgādināja, ka šajā līmenī katra komanda var uzvarēt ikvienu pretinieku.

Ātrāk reģistrēt varēs tikai nepilnu kursu © DIENA

Ja persona vakcinējusies ārvalstīs un Latvijā vēlas iegūt darbspējīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un saderīgu QR kodu, nereti iesnieguma izskatīšana Nacionālajā veselības dienestā (NVD) jāgaida līdz pat mēnesim. Ārzemēs veiktas vakcinācijas fakts tiek reģistrēts arī privātajās ārstniecības iestādēs, kur darbspējīgu sertifikātu un QR kodu iespējams saņemt daudz ātrāk. Kā atzīst no ASV ieceļojušie tautieši, to uzzinājuši nejauši, taču ir apmierināti, ka nav bijis ilgstoši jāgaida un pavērusies iespēja apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. Taču nesen ieviesti jauni noteikumi, un ātrāk reģistrēt varēs tikai nepilnu vakcinācijas kursu.

Facebook peļņa otrajā ceturksnī divkāršojusies

Sociālo tīklu uzņēmums Facebook otrajā ceturksnī strādājis ar 10,39 miljardu dolāru peļņu, kas bija apmēram divreiz lielāka nekā pagājušā gada aprīlī-jūnijā, liecina kompānijas pārskats.

Radošās personas paliek bez solītās stipendijas © DIENA(2)

Radošo personu nodarbinātības mērķprogrammā aptuveni 1000 cilvēku saņēma zaļo gaismu stipendijām radošā darba veikšanai. Kultūras ministrija (KM), kurai divām konkursa kārtām tika atvēlēti divi miljoni eiro, ar lepnumu skaidroja, ka šī programma "radošajiem" būs pieejamāka nekā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētās. Ja ar pirmo konkursa kārtu nebija aizķeršanās, tad otrā sagādāja nepatīkamu pārsteigumu. Izrādās, nauda, kam vajadzēja ienākt jūlija sākumā, kavējas no konkursa rīkotāja – Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) – neatkarīgu iemeslu dēļ. Iemesls – valdība ir vasaras atvaļinājumā, un lēmums par finansējuma piešķiršanu izkritis no tās darba kārtības.

Motivācijas zudums © DIENA

Pēdējo startu Tokijas olimpiskajās spēlēs aizvadījuši šosejas riteņbraucēji. Individuālajā braucienā Latvijas vienīgais pārstāvis Toms Skujiņš sasniedza 30. rezultātu 39 dalībnieku konkurencē.

Piedāvā atgriezties sākumpunktā © DIENA(2)

Lai pildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumu Ozolnieku un Ilūkstes novada lietās, kas paver plašāku jautājumu par novadiem bez nacionālās vai reģionālās nozīmes attīstības centra, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina uz 2025. gada pašvaldību vēlēšanām piecas valstspilsētas – Liepāju, Ventspili, Rēzekni, Daugavpili un Jelgavu – apvienot ar apkārtējiem novadiem. Līdz tam jaunievēlētās pašvaldības turpinātu darbu esošajās robežās, taču paplašinātu sadarbību ne vien pašlaik noteiktajās jomās – izglītībā, civilajā aizsardzībā un atkritumu apsaimniekošanā –, bet arī pašvaldības mantas apsaimniekošanā, saimnieciskajos jautājumos, sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanā un bērnu tiesību aizsardzībā.

Sasniedz zvaigznes © DIENA(3)

"Sapņu komanda 2021" – atsaucoties uz filmu par pirmajiem Eiropas čempioniem klasiskajā basketbolā, nu jau tā nodēvēta 3 x 3 valstsvienība, kas kļuvusi par pirmo olimpisko čempioni šajā groza bumbas paveidā. Lieliskais četrinieks trešdien Tokijā vispirms pusfinālā ar 21:8 "aizslaucīja" Beļģijas izlasi un emociju, rakstura, sviedru un sāpju pilnā finālā ar 21:18 tika galā ar Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu. Jau dažas minūtes vēlāk kvartets Aomi sporta centrā kāra kaklā olimpiskās zelta godalgas – Latvijai pirmās kopš 2012. gada.
Reklāmraksts

Veļas mašīna ar žāvētāju – plusi un mīnusi

Vēl nesen tika uzskatīts, ka no elektroierīcēm mājās jābūt plītij, ledusskapim, veļas mašīnai un gludeklim. Tagad šo preču klāsts palielinās ik gadu un ne katrs spēj izsekot visiem jaunumiem, kas ienāk tirgū. Kaut vai veļas mašīna ar iebūvētu žāvētāju.

Kopā būšanas atbalss sarakstā © DIENA

Augstākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā no visiem konkursā pieteiktajiem darbiem – objektiem un procesiem – ir izvirzīti vienpadsmit nominantu, starp kuriem augusta beigās tiks noskaidroti paši labākie.

Ceturtdien vietām līs

Ceturtdien Latvijā joprojām būs vasarīgi silts, saule mīsies ar mākoņiem, kas vietām atnesīs īslaicīgu lietu, iespējams arī pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Vatikānā pie atbildības sauc naudas izšķērdētājus © DIENA(4)

Vatikānā sākusies mūslaiku vēsturē plašākā tiesas prāva, kas saistīta ar naudas izšķērdēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, krāpšanu, kukuļņemšanu, naudas izspiešanu, liecinieku ietekmēšanu un vēl virkni noziegumu. Starp desmit apsūdzētajiem ir arī kardināls Andželo Beču, kurš vēl pirms pāris gadiem ieņēma otru nozīmīgāko amatu Vatikāna Valsts sekretariātā jeb valdībā. Viņa saukšanu krimināltiesas, nevis kardinālu tiesas priekšā sankcionējis Romas pāvests Francisks, kurš liedzis Beču arī visas kardināla privilēģijas.

Politiķiem jārada stabilitāte © DIENA(1)

Pretrunīgi vērtētās izmaiņas nodokļu jomā, kas ieviestas no 1. jūlija un attiecas galvenokārt uz valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI), var izraisīt tālejošas sekas. Vispirms jau politiskā aspektā.

Kosmētika Dzintars ātri atgūst tirgu © DIENA(10)

Par kādreizējās Latvijas kosmētikas nozares ikonas Dzintars atdzimšanu, atjaunotā uzņēmuma piedāvājumu un nākotnes plāniem Rolanda Pētersona saruna ar H. A. Brieger ražošanas direktori Sņežanu Geijeri.

Babris un Pētersone paliek bez pusfināla BMX sacensībās

Latvijas BMX riteņbraucēji Helvijs Babris un Vineta Pētersone ceturtdien nespēja reāli iesaistīties cīņā par vietu Tokijas olimpisko spēļu pusfinālā, dalību prestižajās sacensībās noslēdzot pēc trim priekšsacīkšu braucieniem.

Alkohola patēriņš Latvijā © DIENA(2)

Latvijā ir augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju Eiropas Savienībā. Statistikas dati liecina, ka 40% Latvijas iedzīvotāju alkoholu lieto riskantā un pārmērīgā veidā.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8