Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -17 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 6. decembris
Niklāvs, Niks, Nikolajs, Nikola

2. jūlijs

Porsche pasaulē atsauc 43 000 Taycan elektroauto

Vācijas autobūves uzņēmuma Volkswagen struktūrvienība Porsche pasaulē atsauc 43 000 Taycan elektrisko automobiļu, ņemot vērā iespējamas problēmas ar piedziņas jaudas zudumu.

Tiesa patur apcietinājumā Saeimas deputātu Ādamsonu

Rīgas apgabaltiesa šodien lēmusi atstāt spēkā drošības līdzekli apcietinājumu Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam (S), kurš tiek vainots par spiegošanu Krievijas labā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Staķim aizliedz iebraukt Krievijā(12)

Krievija aizliegusi iebraukt tās teritorijā Rīgas mēram Mārtiņam Staķim (PP), paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova.

Festivāla Sansusī vasara sākas tagad © DIENA

Ikgadējais alternatīvās kamermūzikas brīvdabas festivāls Sansusī notiks no 13. līdz 15. augustam Aknīstē, taču šī festivāla vasara sākas jau tagad, un to var lakoniski izteikt skaitļu šifrā: 3–13–31–13

Sāk gatavoties streikam © DIENA(3)

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir sākusi gatavoties streikam saistībā ar jauno ārstniecības personu atalgojuma modeli, jo Veselības ministrija (VM) atteikusies nākamā gada budžeta līdzekļu pieprasījumā iekļaut darba samaksas pieaugumu jaunākajam medicīniskajam personālam (māsu palīgiem) un atbalsta jeb tehniskajam personālam, tajā pašā laikā plānojot darba samaksas pieaugumu ārstiem un māsām aptuveni 9% apmērā.

Ar ES digitālā Covid-19 sertifikāta sistēmas iedarbināšanu cer atvieglot ceļošanu © DIENA

No vakardienas – 1. jūlija – oficiāli sākusi darboties Eiropas Savienības un Šengenas zonas valstu digitālā Covid-19 sertifikātu sistēma, kas radīta, lai atvieglotu ceļošanu ES un Šengenas zonā, unificējot prasības, kuras cilvēkiem jāizpilda, lai saņemtu sertifikātu. Digitālā sertifikāta elektroniski parakstītais QR kods apliecina, ka persona ir vai nu vakcinēta pret Covid-19, vai saņēmusi negatīvu testa rezultātu, vai arī pārslimojusi Covid-19. No ES/Šengenas zonas valstīm pagaidām sertifikāta sistēmas darbībai nav pievienojusies vienīgi Īrija un Šveice, ceturtdien pavēstīja Eiropas Komisija. Tas darbojas pārējās 26 ES valstīs, kā arī Lihtenšteinā, Islandē un Norvēģijā.

Revanšēties neatļāva © DIENA

Krīzes brīžus Vimbldonas čempionāta otrajā kārtā veiksmīgi pārvarēja Latvijas vadošās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko, kuras sarežģītās triju setu cīņās sasniedza sezonas trešā Grand Slam trešo kārtu. Liepājniecei Sevastovai tas izdevās pirmo reizi karjerā, taču nākamās barjeras viņai būs krietni augstākas ar vairākām turnīra galvenajām favorītēm.

Dzīves restarts © DIENA

Eiropas kino sistēma bez festivāliem kā filmu novērtēšanas un publicitātes mehānisma ar senām tradīcijām nevar iztikt

Pasaules elitē ar ozola spēku © DIENA

Daudz neskaidrību par komandu spēku samēru un spēlētāju gatavību pēc pandēmijas saraustītajām sezonām vēl ir basketbola Pasaules kausa izcīņas U19 vecuma grupā priekšvakarā. "Augstāko rezultātu sasniegs komandas, kas spēs pielāgoties un atrast labākos risinājumus šajos apstākļos," uz vienu no sekmīga snieguma stūrakmeņiem norādīja Latvijas junioru izlases galvenais treneris Nikolajs Mazurs. Turnīra saimnieki priekšsacīkšu un astotdaļfināla kārtu aizvadīs Daugavpilī, taču uz izšķirošajām cīņām cer ierasties Rīgā.
Reklāmraksts

Bērnam droša smilšu kaste

Viena no mazu bērnu iemīļotām aktivitātēm ir spēlēšanās smilšu kastē. Šī nodarbe ir ne tikai patīkams brīvā laika pavadīšanas veids, bet arī attīstoša un bērnam ļoti vajadzīga. Tomēr, lai cik nekaitīga varētu šķist spēlēšanās smilšu kastē, vecākiem vajadzētu ņemt vērā, ka bērns var arī savainoties smilšu kastē. Tāpēc ir jāparūpējas par to, lai spēlēšanās smilšu kastē būtu pēc iespējas drošāka. Raksta turpinājumā atradīsiet vērtīgu informāciju, ko ieteicams ņemt vērā, lai spēlēšanās smilšu kastē būtu droša.
Reklāmraksts

Īss ceļvedis, kā izvēlēties televizoru

Nereti ir tā, ka jaunu elektropreču meklēšana un iegādāšanās sagādā zināmas grūtības. Mūsdienās tehnoloģijas attīstās ļoti straujiem soļiem, tāpēc cilvēkiem, kuri ikdienā nav saistīti ar tehnoloģijām, ir grūtības saprast kādu tas ierīci nepieciešams iegādāties. Protams, plašajā piedāvājuma klāstā var pavisam viegli apmaldīties, tomēr vajadzētu ņemt vērā dažādu profesionāļu ieteikumus, kas izvēles izdarīšanu padarīs daudz vienkāršāku. Tāpat, atrodoties elektropreču veikalā, droši var jautāt padomu pārdevējam, kas noteikti palīdzēs atrast vajadzīgo ierīci. Viena no ierīcēm, kuru var nebūt visai viegli izvēlēties, ir televizors. Raksta turpinājumā atrodams neliels ceļvedis par to, ko ņemt vērā, izvēloties šo ierīci.

Novadu līderi ieņem startu © DIENA

Vakar visās pašvaldībās, kurās šovasar notika vēlēšanas, atbilstoši likumam tika rīkotas pirmās domju sēdes jaunajā sastāvā un izraudzīti priekšsēdētāji un to vietnieki. Daudzviet deputāti tika arī līdz pastāvīgo komiteju apstiprināšanai un izraudzījās izpilddirektorus. Tādējādi uzsākts darbs jaunajās pašvaldībās, kādas tās izveidotas pēc administratīvi teritoriālās reformas (ATR).

Afgāņu valdība paliek aci pret aci ar talibiem © DIENA

Starptautiskie spēki, kas līdz šim Afganistānā piedalījušies NATO operācijā Resolute Support, atbalstot Afganistānas valdību un apmācot tās armiju, atstāj valsti, būtiski apsteidzot iepriekš noteikto grafiku – 11. septembri. Lai gan par ASV un viņu sabiedroto aiziešanu bija zināms jau sen, Afganistānas armija izrādījusies negatava islāmistu kustības Taliban ofensīvai, un talibu kontrolē nonākušas nozīmīgas teritorijas, pastāvot lielām bažām, ka jau vasarā Afganistānā varētu atsākties plašs pilsoņu karš.

Burbulis bez ekonomiskās izaugsmes © DIENA

Globālās ekonomikas attīstība XXI gadsimtā tiek pakļauta aizvien jauniem pārbaudījumiem. Gadsimta sākums sevi pieteica ar krīzi tehnoloģiskajā sektorā, kam sekoja pārkreditēšanās izraisīts finanšu tirgus sabrukums 2007.–2008. gadā, ar kura sekām pasaule nav tikusi galā vēl tagad. Šobrīd pasaules finanšu tirgi arī piedzīvo dažāda rakstura cenu burbuļus, kuri sevi īpaši piesaka izejvielu sektorā. Turklāt tirgus pārkaršana notiek brīdī, kad globālajai tautsaimniecībai nav izdevies atgūties no Covid-19 ekonomiskā šoka, kas radījis jaunu fenomenu – burbuļu veidošanos bez ekonomiskās izaugsmes.

Kabulas krišanu gaidot © DIENA(6)

Gaidāms, ka ASV karaspēks agrāk, nekā paredzēts, pametīs Afganistānas teritoriju. Sākotnēji bija plānots, ka tas notiks līdz 11. septembrim, bet šobrīd kā beigu termiņi tiek minēti jūlija vidus vai pat 4. jūlijs. Valstī paliks vien daži simti amerikāņu karavīru, kas apsargās ASV vēstniecību un Kabulas starptautisko lidostu.

Saredz neatbilstību Satversmei © DIENA(6)

Ar 1. jūliju, neraugoties uz vērienīgiem uzņēmēju organizāciju un dažādu nozaru asociāciju protestiem, ir stājušās spēkā būtiskas izmaiņas nodokļu likumdošanā, kuru kopumu dēvē par nodokļu reformu. Galvenie iebildumi ir tieši pret minimālo sociālo iemaksu ieviešanu, pret ko asi iestājušies arī sociālās jomas eksperti.

Zirnis joko - 02.07.2021. © DIENA(1)

Vēstures rekonstrukcijas klubam izdevās tik autentiski atdarināt XVIII gadsimtu, ka gandrīz visi kluba biedri nomira no mēra.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8