Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

16. jūlijs

Šajā sētas pusē © DIENA(1)

Pēc vientulības ziemas esmu gatavs apskaut un sabučot visus paziņas. Pēc sertifikāta uzrādīšanas, protams

Sestdien tveice mazināsies

Sestdien Latvijā nedaudz mazināsies tveice, vietām gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Konsultē vetārsts: Par peldēm, kaijām un ogām © DIENA

Garspalvaina suņa peldināšana karstajās vasaras dienās ir veldzējoša, bet cik bieži drīkst peldināt, lai spalva arī pagūtu izžūt? Vai divas trīs reizes, piemēram, Bernes ganu sunim nav par daudz, ja spalva pa nakti neizžūst, vai neveidosies kādi ādas iekaisumi – vaicā saimnieki.

Pēc ilgas cīņas ar traumām © DIENA

Pieci gadi kopš Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm man bijuši traumām bagāti, bet šobrīd nopietnu veselības problēmu vairs nav un ceru Tokijā pārspēt savu personīgo rekordu. Kas zina, iespējams, startēšu līdz pat 2024. gada olimpiādei Parīzē, bet šobrīd lēmumu vēl neesmu pieņēmis.

Romas imperatora Augusta triki © DIENA(18)

Romas Senāts 27. g. pr. Kr. konsulam Oktaviānam piešķīra titulus princeps (viscienījamākais senators) un Augusts (svētīgais, augstais, cēlais), un no šī brīža līdz pat savai nāvei 14. g. pēc Kr. viņš bija pirmais pilsonis Romā, kurš faktiski vienpersoniski valdīja pār impēriju, tāpēc viņu sauc par pirmo Romas imperatoru. Augustu mēdz dēvēt arī par pirmo propagandas lielmeistaru pasaules vēsturē, jo viņš izmantoja dažādus manipulatīvus paņēmienus savas varas stiprināšanai un tautas simpātiju iekarošanai. Ar propagandas palīdzību Augusts leģitimizēja princepa varu un attaisnoja savu rīcību, vienlaikus radot iespaidu par Romas republikas atjaunošanu. Imperatoram bija svarīgi parādīt, ka tieši viņš pārtrauca pilsoņu karus un ir dievu sūtīts, lai impērijai nestu mieru un labklājību. Ar propagandas palīdzību Augusts mudināja romiešus atgriezties pie senām vērtībām – patriotisma, pieticības, tikumības un drosmes, kā arī atjaunot reliģijas lomu romiešu vērtību sistēmā. Viņa propaganda bija meistarīgi izplānota, labi strukturēta un iedarbīga. Šajā materiālā vairāk tikai par dažiem Augusta izmantotajiem propagandas līdzekļiem.

FOTO: VID Latgalē atklāj marihuānas audzētavu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu Latvijas Republikas teritorijā, narkotisko vielu nelikumīgu izgatavošanu un glabāšanu, kā arī narkotisko vielu saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu.

FOTO: Bauskas kultūras centrā skanēs Antonio Sartorio operas Orfejs uzvedums

Jau šajā nedēļas nogalē, 17. Jūlijā, plkst. 18.30 Bauskas kultūras centrā Senās mūzikas festivālā Vivat Curlandia! tiks uzvesta itāļu baroka komponista Antonio Sartorio komiskā opera Orfejs (1672) vēsturiskajā sveču apgaismojumā. To atskaņos Neatkarīgais baroka operteātris Collegium Musicum Riga diriģenta Māra Kupča vadībā, informēja festivāla producente Laura Šarova.

Iztur Skopjes svelmi © DIENA

Liepāja pārliecinoši uzvar, Valmiera neizmanto iespējas UEFA Konferences līgas kvalifikācijas mačos.

Perevoščikovs: Covid-19 delta varianta dēļ šogad līdzīgās situācijās inficēto skaits varētu būt daudz lielāks(5)

Covid-19 izraisošā vīrusa delta varianta plašās izplatības dēļ šogad, piedzīvojot līdzīgas situācijas un apstākļus kā pērn, saslimušo skaits varētu būt daudz lielāks, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Četrās darbadienās pret Covid-19 sapotē mazāk nekā pavasarī vienā dienā

Šīs nedēļas pirmajās četrās darbadienās potes pret Covid-19 Latvijā ir saņēmuši aptuveni 21 500 cilvēku, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati. Aktīvākajā potēšanās laikā maijā un jūnija sākumā šādu cilvēku skaitu dažkārt mēdza sapotēt vienas dienas laikā, piemēram, 28.maijā, kad uzstādīts vienā dienā vakcinēto skaita rekords, potes saņēma 24 560 cilvēki.

Lietus izraisītajos plūdos desmitiem upuru Vācijā © DIENA(1)

Ļoti spēcīgu lietusgāžu izraisīti plūdi kļuvuši par cēloni desmitiem cilvēku bojāejai Vācijas rietumos. Par vairākiem plūdu upuriem ziņojušas arī Beļģijas varasiestādes, savukārt Nīderlandē, Luksemburgā un Francijas austrumos lietavas paralizējušas satiksmi.

Pērkona negaiss šodien lokāli izraisīs ļoti stipru lietu un vēju

Piektdien vietām Latvijā gaidāms pērkona negaiss ar stipru lietu un vēju, prognozē sinoptiķi. Naktī uz piektdienu daudzviet valstī - īpaši Vidzemē un Zemgalē - gaisa temperatūra saglabājās virs +20 grādiem, tātad nakts bija tropiska, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Restorānu nozare pieprasa skaidrību © DIENA(8)

Par epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, valsts atbalstu uzņēmējiem un sociālo iemaksu "reformu" Rolanda Pētersona saruna ar Latvijas Restorānu biedrības prezidentu Jāni Jenzi.

ASV karaspēks pamet Afganistānu © DIENA

Kopš maija sākuma, kad Afganistānā tika uzsākts ASV un cita ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējais posms, talibu nemiernieki ieņēmuši ceturto daļu Afganistānas rajonu un iekļuvuši arī vairāku provinču galvaspilsētās.

Angelas Merkeles pēdējā misija © DIENA(4)

Vakar savā pēdējā oficiālajā vizītē ASV Vācijas kancleres statusā ieradās Angela Merkele, kuru gaida grūts, taču ne neīstenojams uzdevums. No vienas puses, Merkelei nāksies demonstrēt transatlantisko vienotību starp ASV un Vāciju kā apvienotās Eiropas vadošo valsti, bet, no otras, – demonstrēt Berlīnes un Briseles neatkarību, kā arī to, ka Eiropas svarīgākās galvaspilsētas vairāk negrasās bez ierunām sekot ASV uzstādījumiem.

Atbalsts būtu jāturpina © DIENA(2)

Patlaban aktuālas ir diskusijas par to, kādi turpmāk būs atbalsta mehānismi tiem uzņēmumiem, kurus ietekmē Covid-19 pandēmija, un šo uzņēmumu darbiniekiem

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8