Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

6. jūlijs

Trupa Kvadrifrons izrādē Rīgas ļerpatas hronika aicina atgriezties Vecrīgā

14. jūlijā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas Kvadrifrons izrāde – slepeni pātari Vecrīgā septiņu pieturu garumā Rīgas ļerpatas hronika jeb dažas lāgas melšas par siksnas auklu, kas no pēdīgiem ļaudīm nākuse un caur latviešiem pašiem ar greizām acīm tāļāk pa pasauli pie gaismas vesta, ka tā latviešu starpā ātri piejemas

Pirmais karognesējs. Saruna ar olimpieti Raimondu Bergmani © DIENA(1)

Vasaras olimpisko spēļu apritē pēc neatkarības atjaunošanas Latvija atgriezās 1992. gada 25. jūlijā, kā pirmajam Barselonas stadionā iesoļojot mūsu valsts karogu nesošajam svarcēlājam Raimondam Bergmanim. Vien divus gadus iepriekš viņa dzīvība karājās mata galā pēc saduršanas, un arī pēc tam atraktīvās personības dzīve bijusi spilgta. Šogad Bergmanis pieņēmis jaunu izaicinājumu un kļuvis par Latvijas Šaušanas federācijas prezidentu.

Lapzemē reģistrēti 33,6 grādi pēc Celsija

Lapzemē, Somijas galējos ziemeļos, reģistrēti 33,6 grādi pēc Celsija, kas ir augstākā gaisa temperatūra, kāda šajā reģionā reģistrēta pēdējo vairāk nekā simts gadu laikā.

Labāko āderes © DIENA

Līdzīgi kā iepriekšējos deviņus gadus, arī šovasar izveidots darba devēju ieteiktāko skolu un studiju tops, kura mērķis ir veicināt pamatskolu, vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu absolventu tālākās izglītības un karjeras pārdomātu izvēli, ņemot vērā darba devēju viedokli.

Jāvērtē gan cenu, gan programmu © DIENA

Plānojot ceļojumu, izvēlies uzticamu tūrisma aģentūru! Šādu ieteikumu cilvēkiem, kuri šovasar Covid-19 pandēmijas apstākļos vēlas ceļot, sniedz Ārlietu ministrija un skaidro: "Labākais padomdevējs ceļojuma plānošanā ir tūrisma aģentūras. Nozares profesionāļi pārzina situāciju ārvalstīs, palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un zinās, kā rīkoties saslimšanas vai karantīnas gadījumā." Jāatgādina, ka Ārlietu ministrija sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, kā arī citām iestādēm un organizācijām jau jūnijā aizsāka informatīvo kampaņu Ceļo apdomīgi.

Liepājas vasara ar teātra mūziku © DIENA

Režisoram Herbertam Laukšteinam dungojamo vasaras dziesmu ir daudz – katram noskaņojumam, situācijai un laikapstākļiem atbilstoša, jo Liepājas teātrī nupat kā tapušas divas jaunas koncertprogrammas: Laternu stundā, kas pie publikas dosies no 7. līdz 11. jūlijam, un Akāciju palags, ko varēs baudīt no 27. jūlija līdz 1. augustam. Laukšteins iedziedas: "Karambolīno...", un gribas viņam uzreiz piebalsot.

Uz e-veikalu. Uz iepirkšanās centru © DIENA

Līdz ar klātienes tirdzniecības ierobežojumu mazināšanu pierimusi attālinātās iepirkšanās izaugsme, kas maijā gada griezumā bija tikai 6%, bet martā – pat 47%. To uzsver Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vecākā eksperte Vita Skuja.

Izravēju dārzu, un tagad man ir vairāk spēka © DIENA

"Es jutos tik laimīga, ka mūsu orķestris sāka skanēt jau trešajā dienā!" starptautiski atzītā Latvijas vijolniece Elīna Bukša izsaucās atelpā starp meistarklašu vadīšanu Jūrmalas Mūzikas vidusskolas zālē. Tieši ar Elīnas Bukšas solokoncertu pagājušā gada novembrī Hermaņa Brauna fonds slēdza koncertzāli Artissimo uz pandēmijas lieguma laiku, bet tikko, aizvadītajā svētdienā, atklāja jauno festivāla Artissimo sezonu Dubultu baznīcā, kurā HBF rīko koncertus jau 15 gadu. Tikai šoreiz Elīna Bukša muzicēja nevis viena, bet kopā ar pašas vadītās meistarklasēs izveidotu un sagatavotu jauniešu orķestri.

Pļaviņš/Točs Tokijā grupā spēlēs ar pasaules čempioniem

Tokijas olimpisko spēļu sacensību pludmales volejbolā grupu izlozē Maskavā Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs pretī saņēma pasaules čempionus, kuri pārstāv Krievijas Volejbola federāciju (VFV), bet Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka - pastarītes no Kenijas.

Latvijas "īpašā" krīzes nodokļu politika © DIENA

Latvija, iespējams, ir vienīgā valsts Eiropā, kura, no šā gada 1. jūlija ieviešot minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu apmēru, palielinājusi nodokļu izmaksas Covid-19 pandēmijas apstākļos, savukārt citās valstīs tautsaimniecības atveseļošanas paātrināšanai uz laiku samazina pievienotās vērtības nodokļa likmes.

Latvijā atklāti 46 Covid-19 gadījumi; trīs sasirgušie miruši

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 46 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par trīs ar šo slimību saistītiem nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Talibi brīdina neatstāt ārvalstu karavīrus Afganistānā, diplomātus neapdraudēšot © DIENA(1)

Vēl vairāk nekā tūkstotis Afganistānas bruņoto spēku karavīru agrā pirmdienas rītā pārbēguši pāri robežai ar Tadžikistānu pēc tam, kad islāmistu kustības Taliban kaujinieki straujas ofensīvas laikā ieņēmuši jaunus rajonus valsts ziemeļos, vēsta AFP. Talibu runasvīrs Suhails Šahīns intervijā BBC paziņojis, ka būs apdraudēti ārvalstu karavīri, to skaitā militārie līgumdarbinieki, kuri paliks Afganistānā pēc 11. septembra, kas ir noteikts kā termiņš ārvalstu spēku izvešanai. Tajā pašā laikā viņš uzsvēris, ka talibi neapdraudēs diplomātus, ārvalstu nevalstiskās organizācijas un civilos ārvalstniekus.

Mēru saglabā ar NA rokām © DIENA(3)

"Nekad nebiju plānojis strādāt par pilsētas domes priekšsēdētāju," Dienai sacīja vakar ievēlētais Ventspils mērs, ilggadējais domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš (Latvijai un Ventspilij), kurš vēl nesen publiski teica, ka nevēlētos šo amatu ieņemt. Mēra vietnieka krēslu saglabāja Guntis Blumbergs (Latvijai un Ventspilij). Pagaidām citu vietnieku domes priekšsēdim nebūšot, bet izpilddirektora amatā arī turpmāk būs kopš 2009. gada tajā strādājošais Aldis Ābele.

VADC aicina visu asinsgrupu donorus ziedot asinis

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina visu asinsgrupu donorus ziedot asinis, jo slimnīcām to kritiski trūkst, informēja VADC sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Kleinhofa.

Vidusjūras futbola derbijs © DIENA(3)

Izšķirošās cīņas sāksies Eiropas čempionātā (EČ) futbolā. Pusfinālā par pirmo ceļazīmi uz finālu Vidusjūras derbijā cīnīsies Spānija un Itālija.

Džefs Bezoss oficiāli atstāj Amazon vadītāja amatu

Interneta tirdzniecības uzņēmuma "Amazon" dibinātājs Džefs Bezoss pirmdien oficiāli atkāpās no uzņēmuma vadītāja amata, to nododot Endijam Džasijam, kurš ir "Amazon" meitasuzņēmuma "Amazon Web Services" vadītājs.

Ar bažām gaida augustu © DIENA(13)

Visā pasaulē ir sācis izplatīties Covid-19 infekcijas delta jeb Indijas vīrusa variants, kura dēļ notiek Covid-19 slimības uzliesmojumi Krievijā, Portugālē un Lielbritānijā. Izplatība notiek strauji, jo šis vīrusa paveids ir daudz lipīgāks par iepriekšējiem un īpaši izplatās vēl nevakcinēto, bet sociāli aktīvāko iedzīvotāju vidū.

Paguva sevi apliecināt © DIENA

Šokējoša ziņa, kurai nekādi negribējas ticēt. Latvijas hokeja vārtsargs Matīss Kivlenieks maija otrajā pusē pasaules čempionātā Rīgā sildīja līdzjutēju sirdis ar savu lielisko sniegumu spēlē pret Kanādu, bet pirmdien Amerikā viņa dzīvība aprāvās ASV Neatkarības dienas svinību laikā.

Uz skolu jebkurā gadījumā © DIENA

Viedokļi par to, vai līdz rudenim izdosies sasniegt 80% pedagogu vakcinācijas aptveri, kas varētu būt priekšnoteikums, lai varētu atsākt mācības klātienē, ir atšķirīgi. Pašlaik vakcinēti ir 54% pedagogu – 42% pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošo, 57% vispārējās izglītības iestāžu skolotāju un 74% augstskolu mācībspēku.

Floridā uzspridzina daļēji sabrukušo ēku © DIENA

Kontrolētu sprādzienu sērijā Floridas štata Sērfsaidā sagrauta 24. jūnija rītā daļēji sabrukušās ēkas (Champlain Tower South) atlikusī daļa. Eksperti uzskatīja to par pārāk nestabilu (jo vairāk tādēļ, ka pussalai tuvojas tropiskā vētra Elza) un glābējus apdraudošu. Jau pāris stundas pēc eksplozijas glābēji atsākuši darbu celtnes drupās, lai gan cerības atrast tajās kādu izdzīvojušo ir ļoti niecīgas. Līdz šim gruvešos atrastas 24 cilvēku mirstīgās atliekas. Vēl 121 cilvēks tiek uzskatīts par pazudušu bez vēsts, visticamāk, viņi visi papildinās upuru skaitu.

Mūsu politiskie hameleoni © DIENA(3)

Vēlēšanās, it īpaši Saeimas vēlēšanās atdodot balsi par kādu politisko spēku, vēlētāji gaida, ka šis politiskais spēks rīkosies atbilstoši tā tēlam un reputācijai. Tiem, kuri balsoja par Jauno Vienotību (JV), nevajadzētu brīnīties, ka tiek ieviesta minimālā valsts sociālās apdrošināšanas obligātā iemaksa (VSAOI), jo JV finanšu ministrs Jānis Reirs par šādu ideju runā jau gadiem. Tomēr, tā kā JV sevi dēvē par racionālu partiju, JV vēlētājs var justies vīlies par VSAOI izmaiņām izvēlēto brīdi – Covid-19 pandēmijas otro vasaru, kad daudzas nozares vēl nevar pilnvērtīgi strādāt, turklāt vakcinācijas tempa ziņā mūsu valsts nav Eiropas Savienības pirmrindniece, un nav zināms, vai rudenī atkal nenāksies ieviest daudzus ierobežojumus.

Zirnis joko - 06.07.2021. © DIENA(1)

Nez kāpēc par kāmīti mēdz runāt tikai pagātnes izteiksmē? Nekad nesaka "man ir kāmītis", vienmēr tikai "man bija kāmītis".

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8