Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

12. jūlijs

Pagājušajā nedēļā atklāto Covid-19 gadījumu skaits saruka par 36,3%(1)

Pagājušā nedēļā fiksēts 36,3% jaunatklāto Covid-19 infekcijas gadījumu samazinājums pret iepriekšējo nedēļu, vidēji dienā atklājot 38 jaunus Covid-19 gadījumus salīdzinājumā ar aizpagājušo nedēļu, kad tika fiksēti 60 sasirgušie, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

No Mazās Mežotnes pils – uz Zalcburgas festivālu

22. jūlijā plkst. 20 Mazajā Mežotnes pilī notiks vijolnieka Gidona Krēmera, pianista Georgija Osokina un čellistes Ģiedres Dirvanauskaites koncerts. Tajā skanēs Ferručo Buzoni un Sergeja Rahmaņinova opusi. Dažas dienas vēlāk šo programmu dzirdēs arī Zalcburgas festivāla publika

Čaka ielā saglabās tikai vienu velojoslu(3)

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja šodien nolēma no 1.septembra mainīt satiksmes organizāciju Čaka ielā, saglabājot tikai vienu velojoslu.

Indijā zibeņošanā dzīvību zaudējuši 69 cilvēki

Indijai pāri traucoties musonu vētrām, zibeņošanā dzīvību zaudējuši vismaz 69 cilvēki, turklāt 11 negaisa upurus nāve pārsteigusi brīdī, kad viņi uzņēmuši pašbildes, pirmdien pavēstīja policija.

Olimpiskais īpašums © DIENA

Grūti kādu pārsteigt ar apgalvojumu, ka olimpisko spēļu finansiālā puse ir asimetriski par labu vienai no pasaules ietekmīgākajām "korporācijām". Šī "korporācija" juridiski noformēta kā "bezpeļņas organizācija" Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), kuras ieņēmumi mērāmi miljardos, un darbojas pēc līdzīga modeļa kā vairākums pasaules lielo sporta organizāciju. SOK rūpējas par ļoti plaša personu loka interesēm saistībā ar sportu, tāpēc organizācija var apgalvot, ka aizsargā savas finanšu un tiesiskās intereses pēc pasaulē plaši zināma modeļa stingri noteiktam mērķim. Šis modelis nav svešs vairākumam lielo starptautisko sporta organizāciju, tostarp neolimpiskajos sporta veidos.

Vēsture Dienā: Viesuļvētra Rīgā un lietusgāzes laukos 2001. gada vasarā © DIENA

Nevar prognozēt, kas būs noticis līdz šā raksta publicēšanas brīdim, bet tā tapšanas laikā, 9. jūlijā, vismaz Rīgā solītie zibeņi un pērkoni kā nenāk, tā nenāk, pat parasts lietiņš skopojas, kur nu vēl virpuļviesulis, kas sagrieztu debesi ar zemi un, kas zina, vēl Pārdaugavas uzvareklim pieķertos un aiznestu pa gaisu līdz Daugavai kā Lāčplēsis Melno… Tik ilgstošs karstums vasarā virs plus 30 grādiem pat ilgdzīvotājiem atmiņā nav saglabājies, taču negaisi gan nav likuši sevi gaidīt.

E-paraksts kļūst par ikdienas rīku. Esam "digitālā maka" priekšvakarā © DIENA

No amatpersonu, iestāžu un organizāciju vadītāju darba rīka e-paraksts nu kļūst par visdažādāko nodarbošanos, vecuma un dzimuma cilvēku ikdienas rīku, bet nereti pat pirmās nepieciešamības rīku, kas palīdz gan risināt sadzīviskas līgumu slēgšanas situācijas, gan piekļūt dažāda līmeņa e-pakalpojumiem, gan iestāties augstskolā vai dibināt uzņēmumu. Šobrīd arvien aktuālāka kļūst arī pārrobežu sadarbība, izmantojot drošus, uzticamus un ērtus risinājumus. Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs nodrošina nacionālā e-identitātes un droša elektroniskā paraksta rīku izsniegšanu. Saruna ar LVRTC valdes priekšsēdētāju Edmundu Beļski.

Gštādē bez paslēpēm © DIENA

Pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka pirms došanās uz Tokiju sasniedz pusfinālu.
Reklāmraksts

Gatavojamies apkures sezonai - kādu apkures katlu izvēlēties?

Lai arī šķiet, ka ziema vēl tālu par apkuri jāsāk domāt laicīgi. Apkure nav lēts prieks ne dzīvojot privātmājā, ne dzīvoklī, tāpēc jo rūpīgāk jāapsver, kādu apkures katlu iegādāties. Šobrīd, kad mēs esam Eiropas Savienības sastāvā, jārēķinās arī ar ES normatīviem. Malkas apkure ir atzīta par kaitīgu apkārtējai videi. Malkas degšanas rezultātā rodas CO2 un cieto putekļu daļiņas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir izstrādājusi plānu, kas paredz samazināt malkas izmantošanu apkurei.

Šonedēļ būvdarbi notiek 135 valsts ceļu posmos

Šonedēļ Latvijā būvdarbi notiek 135 valsts ceļu posmos, tāpēc autovadītājiem daudzviet jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, aģentūru LETA informēja Latvijas valsts ceļi.

No saullēkta līdz saulrietam. Visas zvaigznes septītajā Jūrmalas festivālā

No 27. līdz 31. jūlijam Dzintaru koncertzālē notiks septītais Jūrmalas festivāls, kura programmā ir iekļauti pieci koncerti. Tajos uzstāsies Maestro Raimonds Pauls, estrādes prīma Laima Vaikule, ērģelniece Iveta Apkalna, tenors Aleksandrs Antoņenko, akordeoniste Ksenija Sidorova un daudzi citi mākslinieki

Vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā - zemākais kopš aprīļa otrās puses

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā ir turpinājis samazināties un bijis zemākais kopš aprīļa otrās puses, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Frontex sola pastiprināt palīdzību Lietuvai © DIENA(5)

Eiropas Robežu un krasta apsardzības aģentūra Frontex paziņojusi, ka no šīs nedēļas nozīmīgi pastiprinās palīdzību Lietuvai novērst strauji augošo nelegālās migrācijas plūsmu uz tās robežas ar Baltkrieviju, vēsta Deutsche Welle.

Pirmdiena būs karsta, vietām īslaicīgi līs

Pirmdien plkst.5 gaisa temperatūra Latvijā bija no +13 grādiem Ventspils lidostā un +13,5 grādiem Ainažos līdz +20,3 grādiem Rīgas centrā un +21,5 grādiem Dagdā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien Latvijā gaidāma no +25..+28 grādiem Ziemeļkurzemē līdz +30..+33 grādiem valsts lielākajā daļā, prognozē sinoptiķi.

Mēs jums parādīsim! © DIENA

Veselības ministrija (VM) un valdība kārtējo reizi steigā lāpa nogulētos darbus un ielaistās problēmas risina uz sabiedrības rēķina. Atskāršot, ka skaļi deklarētais mērķis – 70% vakcinēto iedzīvotāju līdz septembrim – nav sasniedzams, valdība ir ķērusies pie metodēm, kuras pati iepriekš raksturoja kā totalitāras.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8