Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

30. jūlijs

Sestdiena gaiss iesils līdz +26 grādiem

Lai arī nakts uz sestdienu daudzviet būs lietaina un vējaina, pret rīta pusi vējš pierims un debesis daudzviet skaidrosies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Gribam iet klātienes teātra ceļu © DIENA(1)

"Pirmkārt, gribu mūs visus apsveikt ar olimpisko medaļu! Esmu patiešām lepns, ka šie čaļi no nekā, ja tā drīkst teikt, ir tikuši līdz pašai, pašai augšai. Tas man liek daudz ko pārdomāt, ko var izdarīt ar milzīgu darbu un gribasspēku," – vakar, 29. jūlijā, Latvijas Nacionālā teātra 103. sezonas atklāšanas preses konferencē sacīja teātra direktors Jānis Vimba.

Turpina pieaugt Latvijā atklāto Covid-19 gadījumu skaits

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 82 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par divu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Vakcinācijas loterijā varēs laimēt 100 000 eiro(5)

Latvijā tiks rīkota Vakcinācijas loterija ar iespēju laimēt no 100 līdz pat 100 000 eiro. Pretendēt uz laimestiem varēs visi iedzīvotāji, kuri izlozes brīdī būs Latvijā vakcinēti pret Covid-19 vismaz ar vienu vakcīnas devu, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijā.

Vakcinācijas pret Covid-19 temps nemainīgi zems arī ceturtdien

Arī ceturtdien Latvijā vakcinācijas pret Covid-19 temps saglabājies nemainīgi zems, līdz ar to šīs nedēļas vidējais vienā dienā sapotēto cilvēku skaits patlaban ir 5430 jeb par 67 vairāk nekā pagājušajā nedēļā, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, balstoties uz Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem.

Par RIBOCA3 galveno kuratoru iecelts Renē Bloks

Par trešās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA3) māksliniecisko vadītāju iecelts vācu kurators Renē Bloks. Biennāle notiks no 2022. gada 15. jūlija līdz 2. oktobrim

Izlūkgājiens Parīzei © DIENA

Triju iepriekšējo olimpisko spēļu cerību disciplīnā BMX riteņbraukšanā paaudžu maiņa Latvijas komandā iesākās bez dalības pusfinālā. Prasīgajā Tokijas trasē Helvijam Babrim un Vinetai Pētersonei pietrūka cīņas epizožu, ko izmantot, lai apsteigtu objektīvi spēcīgākos konkurentus.

ASV infotehnoloģiju giganti pieprasīs darbiniekiem vakcinēšanos pret Covid-19 © DIENA(2)

ASV infotehnoloģiju giganti Google un Facebook pievienojušies uzņēmumiem, kuri paziņojuši, ka pieprasīs obligātu savu darbinieku vakcinēšanos pret Covid-19 pirms atgriešanās birojos. Savukārt ASV prezidents Džo Baidens paziņojis, ka vakcinēšanās būs obligāta visiem federālajiem darbiniekiem un federālo iestāžu līgumdarbiniekiem, pretējā gadījumā viņiem tiks pieprasīta regulāra testēšanās un dažādu ierobežojumu ievērošana. Par prasību atsevišķu jomu darbiniekiem vakcinēties paziņojušas arī citas valstis.

Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos(2)

Vasaras mēnešos vislielākā atsaucība, ieklausoties kardioloģijas speciālistu ieteikumos, un vēlme profilaktiski parūpēties par sirds un asinsvadu veselību vērojama Latvijas reģionos, īpaši Vidzemē un Latgalē, liecina Mēness aptiekas sirds un asinsvadu veselībai veltītā aicinājuma Lai tava sirds skan veselīgi! rezultāti.

Beidzot tiek laukumā © DIENA

"Apsolāt, ka mēs tiešām tur spēlēsim?" sev raksturīgajā manierē ar smaidu uz Starptautiskās Volejbola federācijas pārstāvja apsveikumu pēc uzvaras pār aizpērnajiem pasaules čempioniem un iekļūšanas olimpiskā turnīra izslēgšanas spēlēs atbildēja Latvijas pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš.

Kinoarhīvs tiek pie drošām telpām © DIENA(2)

Kopš 2018. gada ar Eiropas Savienības fonda atbalstu notiek apjomīga Latvijas kultūras mantojuma digitalizācija, atvēlot projektam kopumā 14 miljonu eiro. Tas devis iespēju pirmo reizi Latvijas vēsturē restaurēt arī ievērojamu skaitu kinodokumentu un filmu, kas glabājas Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā. Nule va/s Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) Skandu ielā 14 Rīgā nodevusi ekspluatācijā uz nitrocelulozes pamatnes tapušu filmu glabātavu.

Socioloģija neatkarības gadskārtas priekšvakarā © DIENA(7)

Ukrainā plašu rezonansi izsaukuši viena no šīs valsts vadošajiem socioloģiskajiem dienestiem Reiting veiktas aptaujas rezultāti, kas liecina – 41% valsts iedzīvotāju uzskata ukraiņus un krievus par "vēsturiski un kultūras ziņā" vienu tautu.

Spītējot zaļajam © DIENA(7)

Pagājušajā nedēļā portāls Delfi ziņoja, ka Valsts prezidents Egils Levits "no sudraba Lexus pārsēdies melnā BMW". Tas savā ziņā nav nekāds ārkārtējs notikums, ņemot vērā, ka līdzšinējais auto, ko izmantoja prezidenta pārvadāšanai, ticis lietots kopš 2016. gada, turklāt bija beidzies arī iepirkuma līguma termiņš par iepriekš izmantotā Lexus automobiļa pilna servisa ilgtermiņa nomu, un ir tikai loģiski, ka tika rīkots konkurss par jauna auto nomu.

Katrs vēlas dzīvot savu dzīvi © DIENA(6)

Pilsēta lai dzīvo savu dzīvi, bet apkārtnes novads – savu, Dienai teic gan Augšdaugavas, gan Jelgavas jauno novadu mēri, vērtējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu uz 2025. gada vēlēšanām apvienot valstspilsētas ar apkārtējiem novadiem, lai izpildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) lietās.

Lukašenko logu politika © DIENA

Baltkrievijā tiesa četriem Minskas iedzīvotājiem piespriedusi 13 līdz 28 diennakšu arestu, jo viņu dzīvokļu logos bija izliktas baltas papīra lapas, tādējādi "pārkāpjot masu pasākumu organizēšanas un rīkošanas noteikumus", vēsta Currenttime.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8