Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

8. jūlijs

Šodienas bulciņas © DIENA

Globalizācijas tendences rāda, ka bez latviešu mākslas nevarēs iztikt tikai tautasbrāļi – bet varbūt varēs, ja radoša darba diskreditācija turpināsies

Teju par 50% pieaudzis Perevoščikova atalgojums SPKC(9)

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktora Jurija Perevoščikova atalgojums SPKC pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2019.gadu, audzis par 49%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Uzspīdēja un aizgāja © DIENA

Sakarsušo gaisu šonedēļ satricināja pēkšņa sēru vēsts – mūžībā aizgājis hokejists Matīss Kivlenieks. Atbrauca un pavilka – šos vārdus vēl tik nesen, maija beigās, likām virsrakstā zem viņa bildes uz žurnāla vāka. Vēl viena mūsu sporta zvaigzne, kas tik vien paspēja kā iemirdzēties. Netaisnīgi, pāragri – tie, lai arī patiesi, ir tikai vārdi, kuri neko vairs nemaina. Tāpēc atliek vien vēl un vēlreiz paust līdzjūtību jaunā sportista ģimenei, tuviniekiem, draugiem un visiem, kas viņu pazina, un vēl un vēlreiz atcerēties.

Latvija noslīdējusi līdz 12.vietai Eiropā pēc Covid-19 izplatības(1)

Vairākās Eiropas valstīs sākoties jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz 12.vietai starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm pēc Covid-19 izplatības līmeņa, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Daugavpils, Jūrmala, Liepāja un Valmiera iekļūst konkursa 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta Latvijā nākamajā kārtā

Šodien noslēgusies konkursa par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 nosaukumu Latvijā pirmā kārta, pēc kuras tālāk tiek virzītas Daugavpils, Jūrmala, Liepāja un Valmiera. Konkursam pieteikto pilsētu piedāvājumus Latvijā trīs dienu laikā tiešsaistē vērtēja neatkarīgu ekspertu grupa, ko veidoja Eiropas Parlamenta, Eiropas Savienības Padomes, Eiropas Komisijas un Eiropas Reģionu komitejas atlasīti eksperti, kā arī divi nacionālie eksperti, kurus izvirzīja Nacionālā kultūras padome un Kultūras ministrija, informēja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Blue Jackets: Kivlenieks vienmēr lika cilvēkiem smieties un allaž smaidīja

Aizsaulē aizgājušais Matīss Kivlenieks vienmēr bijis pieejams sarunai, lika apkārtējiem smieties un pats allaž staigāja ar smaidu uz lūpām, trešdien notikušajā preses konferencē atklāja Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Kolumbusas Blue Jackets Hokeja operāciju prezidents Džons Deividsons.

Pozitīva spītēšana – izaicinoša un liriska © DIENA

"Es izdomāju šo projektu," par muzikāli poētisko dumpi Par spīti, kas būs skatāms no 9. jūlija uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra Lielās skatuves, saka aktrise Veronika Plotņikova. Iestudējuma režisors ir Sergejs Golomazovs.

(Ne-)Gribētās dzīres © DIENA

Sporta notikumiem piesātinātajā vasarā pie durvīm klauvē nākamais forums – Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks jau 23. jūlijā. Ap tām joprojām ir daudz jautājumu, taču šaubu, ka spēles notiks, vairs nav. Vai tās ir dzīres mēra laikā?

Patēriņa cenas jūnijā Latvijā gada laikā pieaugušas par 2,7%

Patēriņa cenas šogad jūnijā salīdzinājumā ar maiju Latvijā pieaugušas par 0,3%, bet gada laikā - šogad jūnijā salīdzinājumā ar 2020.gada jūniju - patēriņa cenas palielinājušās par 2,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ražošanas konveijeri kāpina darba tempu © DIENA

Turpinot augt globālajam pieprasījumam un vismaz šobrīd mazinoties Covid-19 pandēmijas izraisītajai ekonomiskajai krīzei, aizvien patīkamāki skaitļi ir redzami Latvijas ražojošā sektora statistikas ailēs. Arī nesen publicētie dati par rūpniecības produkcijas izlaidi šā gada maijā nav nekāds izņēmums. Tā turpinoties, apjoma pieaugumu visai drīz varēsim dēvēt arī par ražošanas "trekno gadskārtu".

Plāno stiprināt patērētāju tiesību aizsardzību tiešsaistes tirdzniecībā

Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi un nodevusi starpinstitūciju saskaņošanai grozījumus Negodīgas komercprakses aizlieguma likumā, kuru mērķis ir stiprināt patērētāju tiesību aizsardzību tiešsaistes tirdzniecībā, jo īpaši aizsardzību pret negodīgas komercprakses īstenotājiem.

Uzsvars likts uz izglītošanu © DIENA(1)

Ņemot vērā vakcinācijas pret Covid-19 gauso tempu, valdība līdztekus burkānam (priekšrocības vakcinētajiem, loterijas utt.) ir nolēmusi lietot arī pātagu – noteikt, ka būs nozares, kurās vakcinācija ir obligāta. Tas nozīmē, ka tajās strādājošajiem līdz 15. septembrim būs jāiegūst vakcinācijas sertifikāts.

Pazīstamā kriminālžurnālista sašaušana satricina Nīderlandi © DIENA

Satricinājumu Nīderlandē izraisījusi ļoti pazīstamā kriminālžurnālista Pētera R. de Vrīsa sašaušana uz ielas. Valsts augstākās amatpersonas un karaliskā ģimene notikušo nodēvējusi par šokējošu un neaptveramu, uzsverot žurnālista neremdināmo cīņu pret noziedzību un centienus panākt taisnīgumu, palīdzot policijai atrast vainīgos dažādos noziegumos, vēsta Deutsche Welle.

Atklāta Vējturu nama pirmā koncertsezona

Jūrkalnes dabas koncertzāles Vējturu nams pirmās koncertsezonas turpinājumā uzstāsies Aija Andrejeva, Jānis Aišpurs, Normunds Rutulis, Dzelzs vilks un Ivo Fomins, informēja organizatoru pārstāvis Uģis Dadzis.

Neatkāpsies no principiem © DIENA(19)

Arvien vairāk ir tādu ielu posmu, kuros galvaspilsētā lēnākas satiksmes nodrošināšanai, lai uzlabotu gājēju un riteņbraucēju drošību, tiek izveidotas jaunas saliņas un stabiņu rindas. Bieži vien šādi risinājumi izraisa aktīvu un dusmīgu reakciju, īpaši jau sociālajos tīklos. Tomēr, cik noprotams no Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Viļņa Ķirša (JV) teiktā Dienai, ar šādu situāciju rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir jāsamierinās. Tiesa, pašvaldība plāno sarunas gan ar operatīvajiem dienestiem, gan Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi (NKMP), kas iebilst pret stabiņiem dažās pilsētas ielās.

Piekāpjas fiziskam pārspēkam © DIENA

Ātrumā un atlētismā pretiniekiem ievērojami zaudēja Latvijas jaunie basketbolisti, bet precizitāti un apdomu, lai to kompensētu, bija laupījusi smagā atbildības nasta. Nikolaja Mazura vadītie juniori neizmantoja labvēlīgu situāciju, lai pirmo reizi vēsturē iekļūtu Pasaules U19 kausa izcīņas labāko astoņniekā. Pēc 44:57 zaudējuma Senegālai komanda Rīgā cīnīsies turnīrā par devīto vietu.

Paziņoti Jāņa Baltvilka balvas 2021 starptautiskie laureāti un nominācijas

Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) lēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskās laureātes 2021. gadā ir rakstniece Delfīne de Vigāna un tulkotāja Inta Šmite. Nosaukti arī balvas nominanti rakstniecībā, ilustrācijā un debijā, informēja Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas projekta vadītāja Silvija Tretjakova.

Motivācija var mainīties © DIENA(1)

Ministru kabinets nolēmis, ka vakcinēšanās pret Covid-19 būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15. septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu.

Izturēja spiedienu © DIENA

Spēcīgākā komanda ne vienmēr uzvar. Eiropas čempionāta (EČ) pusfinālā Spānijas futbolisti dominēja, tomēr radītās iespējas nespēja pārvērst vārtu guvumos. Itālija izturēja spiedienu 120 minūšu garumā (1:1) un ar 4:2 uzvarēja 11 metru soda sitienu sērijā, un nopelnīja ceļazīmi uz finālu.

Apcietināti Haiti prezidenta slepkavas(1)

Haiti prezidenta Žovenela Moiza slepkavas ir apcietināti, trešdien paziņoja valdības ministrs nepilnu diennakti pēc tam, kad prezidents tika noslepkavots savās mājās.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8