Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

21. jūlijs

Rīgā sāks Brasas tilta demontāžu

Šonedēļ sākti sagatavošanās darbi Brasas tilta demontāžai Duntes ielas pusē, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par trīs personu slepkavības mēģinājumu sevišķi pastiprinošos apstākļos(1)

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas aizvadītajā nedēļā, 16. jūlijā, kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par šī gada 16. martā Ķeguma novadā, Rembates pagastā izdarītu noziegumu – trīs personu slepkavības mēģinājumu pastiprinošos apstākļos, apdraudot citu personu dzīvības, pielietojot šaujamieroci. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka noziegums izdarīts atriebības motīvu vadīts, vainīgai personai atrodoties alkohola reibuma stāvoklī.

Aptur solu novākšanu Vērmanes dārzā(1)

Solu novākšana Vērmanes dārza estrādē ir apturēta, un par tālāko rīcību lems deputāti ārkārtas komitejas sēdē, šodien sociālajos tīklos pauda Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis (PP).

Eksperimenti un radošie meklējumi © DIENA

Kopš 9. jūlija Daugavpils cietoksnī ir karsti. Tiešā un pārnestā nozīmē. Jau devīto reizi Daugavpils cietoksni ieņem keramiķi. Protams, Covid-19 pandēmijas laika noteikumi ieviesuši korekcijas. Dalībnieku skaits un sastāvs līdz pēdējam mainījies, tomēr mākslinieki no septiņām valstīm apvienojušies radošā frontē.

Netflix plāno ielauzties spēļu biznesā

Filmu un seriālu straumēšanas platfoma Netflix nopietni plāno paplašināt darbību interaktīvo spēļu jomā, atsaucoties uz kompānijas 2021.gada otrā ceturkšņa atskaiti, informē tehnoloģiju resurss TechCrunch.

Augusta beigās pirmizrādi piedzīvos komēdija Tizlenes

Režisores Martas Elīnas Martinsones pilnmetrāžas jauniešu filma Tizlenes stāsta par trīs draudzeņu – Sarmītes, Svetas un Katrīnas – piedzīvojumiem 2000. gada priekšvakarā. Trijotne nolēmusi mainīt savu klases "tizleņu" statusu un pabeigt 9. klasi "stilīgo statusā". Latvijas kinoteātros filma nonāks 27. augustā, informēja producents Guntis Trekteris.

Atkalsatikšanās uzplaiksnījums © DIENA

Beidzot, 23. un 24. jūlijā, Latvijas Nacionālajā teātrī notiks pasaulslavenā latviešu mecosoprāna Elīnas Garančas un komponista Raimonda Paula koncerts Ja Tevis nebūtu…, ar kuru bija paredzēts svinēt maestro 85. jubileju šā gada janvārī. Šis būs abu mākslinieku otrs lielais kopdarbs pēc pirmā – Baltās paslēpes, kam Raimonds Pauls komponēja vairākas jaunas dziesmas ar Vizmas Belševicas dzeju.

2021. gada pirmajā pusgadā Purvīša balvai 2023 nominēti Meļņikovas, Salmaņa, Epneres, Māliņas un Kalna darbi

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam, jaunā Purvīša balvas 2023 ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2023. gada jūnijā, ir nominējusi Darju Meļņikovu pa izstādi The Anticipation (Gaidas), Krišu Salmani par izstādi Konstrukcija, Sarmīti Māliņu un Kristapu Kalnu par izstādi Tūlīt, kā arī Ievu Epneri par izstādi Cirks zem kupola, īpaši izceļot videodarbu Šarlote, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Nataļja Sujunšalijeva.

Tele2 piedāvā jaunu apdrošināšanas pakalpojumu – SOS palīdzību uz ceļa

Mobilo sakaru operators Tele2 turpina paplašināt savu darbību apdrošināšanas tirgū un kā atsevišķu pakalpojumu ieviesis automašīnas tehniskās palīdzības apdrošināšanu jeb SOS palīdzību uz ceļa. Tele2 ir pirmais Baltijas valstīs, kas piedāvā šādu pakalpojumu, un tā izveidē ir investēti aptuveni 100 000 eiro. Šī apdrošināšana noderēs ikvienam automašīnas īpašniekam, jo dažādu automašīnas ķibeļu gadījumā varēs saņemt diennakts tehnisko palīdzību jebkurā vietā Baltijā.

Maxima brīdina par tirgotāja vārdā izveidotu viltus loteriju

Maxima Latvija informē, ka ir fiksēti vairāki gadījumi, kuros iedzīvotājiem Facebook apmeklējuma laikā parādās aicinājums piedalīties loterijā un pēc Facebook apmeklējuma interneta pārlūkprogrammas un Windows operētājsistēmas ziņojumu panelī parādās aicinājums saņemt it kā Maxima vārdā laimētu balvu.

Adrenalīna mednieks © DIENA

Pēc diviem olimpiskajiem zeltiem Latvijas BMX riteņbraukšanā šobrīd iestājies neliels kritums, tomēr daudzi jaunie sportisti sev uzstādījuši mērķi atgriezt mūsu komandu pasaules augstākajā līmenī. Viens no viņiem ir 13 gadu vecais olimpieša Edžus Treimaņa audzēknis Kristers Apels no Carnikavas, kurš jau kļuvis par divkārtēju Eiropas čempionu savā vecumā un ticis pie vairākām pasaules čempionāta godalgām. Tālāk stāsta pats jaunais sportists!

Pakistānā apturēta lietotnes TikTok darbība

Pakistānas telekomunikāciju uzraudzības valsts struktūra trešdien pavēstīja, ka nepilna gada laikā jau trešo reizi tiek apturēta lietotnes TikTok darbība, lēmumu skaidrojot ar amorālu un piedauzīgu saturu šajā platformā.

Virtuālajos skaņas mākoņos © DIENA

Vakar AB dambī tika atklāts mākslinieka Andra Indāna veidotais papildinātās realitātes skaņdarbs, instalācija Sirēnu sala, kas šo vietu ir pārvērtusi par neredzamu un skaņas piepildītu koncertzāli. Tās radīšanā izmantotas lokatīvo mediju tehnoloģijas, kuras pirmo reizi tika definētas 2003. gadā vienā no jauno mediju kultūras centra RIXC organizētajiem pasākumiem. "Mēs varam pozicionēt sevi realitātē caur GPS un arī virtuālus objektus – šajā gadījumā tā ir skaņa," ieskicē autors un piebilst, ka ar šo tehnoloģiju izmantošanu vairāku gadu garumā nodarbojas mākslinieks Gints Gabrāns savos papildinātās realitātes projektos.

Aktuāls trenera jautājums © DIENA

Ar vai bez Hārtlija – divus iespējamos scenārijus sākusi izskatīt Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde. Nedaudz vairāk par mēnesi palicis līdz pirmsolimpiskajam kvalifikācijas turnīram Rīgā, bet pastāv variants, ka Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs uz turnīra pirmo spēli netiek atlaists.

Taisni no Parīzes uz Tokiju © DIENA

Pirmie no Latvijas olimpiešiem Tokijā startēs šosejas riteņbraucēji Toms Skujiņš un Krists Neilands. Cerības uz augstu vietu pastāv, tomēr, lai to sasniegtu, būs jāsakrīt visām kārtīm un nepieciešama liela sauja veiksmes. Pēc Latvijas laika grupas brauciens sāksies sestdienas agrā rītā – pulksten 5.00.

FOTO: Ar stāvovācijām noslēgusies festivāla Rīga Jūrmala atklāšanas nedēļas nogale

Pagājušajā nedēļā, no 16. līdz 18. jūlijam, ar vairāk nekā 3500 skatītājiem un stāvovācijām piecos festivāla koncertos Dzintaru koncertzālē un Lielajā ģildē, tika atklāts klasiskās mūzikas festivāls Rīga Jūrmala. Festivāls ir viens no pirmajiem pasaules klasiskās mūzikas notikumiem pēdējā gada laikā, kurš nodrošinājis iespēju skatītājiem baudīt koncertus 100% kapacitātē, drošos apstākļos un bez maskām, uzņemot tik lielu skatītāju skaitu.

Atstāj aiz borta literatūru © DIENA(1)

Valsts pētījumu programma (VPP) Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai paredz aptvert plašu pētījumu virzienu spektru – "valodas, vēstures, kultūras, latviešu un mazākumtautību identitātes, izglītības transformācijas iespēju izpēti, kā arī nepieciešamā cilvēkkapitāla paplašināšanu". No 2021. līdz 2024. gadam tai tiks atvēlēti kopumā 6,2 miljoni eiro. Humanitārās jomas zinātnieki pozitīvi vērtē šādu finansiālu ieguldījumu, taču iebilst pret to, ka programmas sagatavošanas posmā nav ņemti vērā zinātnieku sabiedrības viedokļi un priekšlikumi. It īpaši bažīgi ir literatūras pētniecības laukā strādājošie, jo šī sadaļa palikusi aiz svītras.

Mali pagaidu līderis izdzīvo atentāta mēģinājumā

Mali pagaidu līderis pulkvedis Asimi Goita otrdien izdzīvoja atentāta mēģinājumā, kas notika mošejā valsts galvaspilsētā Bamako un ir jauns trieciens stabilitātei šajā Āfrikas valsti, kas nepilna gada laikā pieredzējusi divus militāros apvērsumus.

Nepiespiest strādāt mazāk © DIENA

Šā gada septembrī Spānija izmēģinās brīvprātīgu pilotprojektu pārejai uz saīsināto – četru dienu – darba nedēļu. Eksperimentā, kas ilgs gadu, piekrituši piedalīties 200 uzņēmumu ar kopējo darbinieku skaitu 6000.

Plūdi, vēlēšanas un administratīvais resurss © DIENA(10)

Plūdi Vācijā, kuru upuru skaits tuvojas diviem simtiem cilvēku, bet tikai transporta infrastruktūrai nodarītie zaudējumi tiek lēsti vismaz divu miljardu eiro apmērā, šajā valstī gandrīz vienmēr tiek salīdzināti ar līdz šim lielākajiem, 2002. gada plūdiem, kad no krastiem izgāja Elbas upe. Paralēles starp abām dabas katastrofām tiek vilktas ne tikai nodarīto postījumu mērogu un paņemto cilvēku dzīvību dēļ, bet arī tāpēc, ka tās abas ir piedzīvotas priekšvēlēšanu gaisotnē.

Francijā tapis likums par veselības sertifikātiem © DIENA(1)

Francijas parlamenta apakšpalāta šodien steidzamības kārtībā sāks skatīt valdības sagatavoto likumprojektu, kas paredz no 1. augusta pastiprināt ierobežojumus tiem cilvēkiem, kuri nevarēs uzrādīt Covid-19 veselības sertifikātu. Pagājušās nedēļas nogalē Francijā notika plašas protesta demonstrācijas pret jauno kārtību, kuru dalībnieki to uzskata par savu brīvību ierobežojumu. Tomēr augstākā administratīvā tiesa jeb Valsts padome, kas konsultējusi valdību, atzinusi, ka likumprojekts principā ir korekts, raksta The Local.

Kāda ir zaļā kursa cena? © DIENA(6)

Runāt kārajiem Latvijas politiķiem pagājušajā nedēļā gluži vai garām paslīdējis ļoti nozīmīgs notikums – Eiropas Komisija (EK) apstiprināja likumdošanas pakotni t. s. ES Zaļā kursa mērķu sasniegšanai. Tas būtībā ir daudzu jaunu ierobežojošu normu kopums plašā nozaru spektrā, mērķēts uz to, lai līdz 2035. gadam samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas par 55% salīdzinājumā ar 1990. gadu. Lai arī par šo jautājumu vairākas dienas nepagurstoši vārījās gan Eiropas mediji, gan politiķi, pie mums par šo tēmu plašāki komentāri neizskanēja nedz no premjera, nedz no atbildīgo ministriju puses. Lai gan valdība vēl iepriekšējā nozares ministra Jura Pūces laikā atbalstīja skarbu vides pasākumu plānu, kas atspoguļojas arī plašākai publikai, šķiet, nedzirdētajā Latvijas stratēģijā klimatneitralitātes sasniegšanai.

Fikso ieņēmumu dienests © DIENA

Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa saka, ka aizdomu gadījumā dienestam esot nepieciešams aizturēt finanšu līdzekļus, lai pēc tam policija izmeklētu, vai tie nav noziedzīgi iegūti.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8