Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

24. jūlijs

Latvieši Tokijā cīnās godam: Skujiņam 22., Neilandam 33. vieta

Sestdien Toms Skujiņš izcīnīja ļoti respektablo 22. vietu, bet Krists Neilands bija 33. Tokijas Olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena sacensībās. Uzvaru 235 kilometru garajā distancē svinēja ekvadorietis Ričards Karapass, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Viskarstākā vasara © DIENA(3)

Ir lietas, ko mēs ieraugām un nevaram atredzēt. Pirms dažiem gadiem man atvērās acis uz ziemeļnieku, tādu kā mēs, attiecībām ar sauli. Mēs pēc tās skrienam un skrienam, bet satikuši burtiski uzreiz bēgam. Tā tas ir ziemās, kad pirmspandēmijas laikā vēl brīvi varējām aizbraukt uz dienvidiem. Pirmajās dienās sajūsmināti un puspliki esam saulē, tad ar apdegušu ādu slēpjamies ēnā. Tāpat ir arī tepat, Latvijā, – mēs mēnešiem ilgi vaidam un nīkstam pēc saules, bet, kad tā pa īstam ierodas, pietiek ar dažām dienām, lai vaidētu par nepanesamo karstumu, kultivētu mītu par mūsu, Latvijas, īpašo karstumu, kas ir daudz mitrāks un grūtāk paciešams nekā dienvidos, un šovasar arī attapāmies rindās pēc kondicioniera.

Pa Raiņa pēdām mūsdienu zirgā © DIENA(4)

Nākamsestdien, 31. jūlijā, Raiņa muzejs Jasmuiža, Preiļu novada tūrisma informācijas centrs un Aizkalnes Tautas nams aicina doties veloceļojumā Rainim pa pēdām, 25 kilometru garumā iepazīstot ar Raini saistītas kultūrvēsturiskās vietas. "Veloceļojums būs ne tikai aizraujošs un interesants brīvdabas pasākums, bet arī iespēja ceļot laikā un telpā, iepazīstot ar Raini un Jasmuižas apkārtni saistītās kultūrvēsturiskās vietas, objektus, leģendas, nostāstus un latgaliešu valodu," par gaidāmo velobraucienu teic Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece Solvita Kleinarte.

Lasmanis: Pēc atklāšanas ceremonijas gājienā gūtajām emocijām spēlēt bija ļoti viegli © DIENA

Latvijas 3 x 3 basketbolisti pēc pirmās uzvaras olimpiskajā turnīrā atklāja, ka treniņos bažas radījušais karstums un savdabīgā atmosfēra tribīnēs nav traucējusi. “Melotu, ja teiktu, ka mandrāžas nebija. Tās tomēr ir olimpiskās spēles. Mums visiem – pirmās. Tomēr bija baigais adrenalīns un visas blakus lietas aizmirsās,” gandarīts par sekmīgo turnīra sākumu bija viens no komandas līderiem Nauris Miezis.

Gardēžiem un dzīves baudītājiem © DIENA

Kaut arī lavandas audzēšana saistās ar romantiskām Provansas ainavām, kur violeti dūmakainie ziedu lauki sniedzas teju līdz horizontam, šo aromātisko augu itin veiksmīgi ir izdevies "pieradināt" arī Latvijā. Pēdējo gadu maigās ziemas un karstās, saulainās vasaras lavandu audzēšanai ir jo sevišķi pateicīgas, kaut arī augs atkarībā no šķirnes spēj izturēt pat -10 grādu un vēl zemākas temperatūras. Šķirņu lavandai ir daudz – Sējas novada Klīvēs saimniecībā Annas lavandas vien sastopamas 25 lavandu šķirnes.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8