Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

4. jūlijs

Drošības spilvens savam mājdzīvniekam © DIENA

Pēdējos gados pieaugsi mājdzīvnieku īpašnieku interese par iespējām apdrošināt savu mīluļu veselības problēmas un nelaimes gadījumu risku. Kā liecina aa/s Balta (PZU grupa) statistika, gada laikā apdrošināšanas atlīdzība izmaksāta katram otrajam apdrošinātajam sunim un katram trešajam kaķim. Atlīdzība retāku šķirņu dzīvnieku īpašniekiem var sasniegt pat 1000 eiro.

Izprast dzīves galvenās vadlīnijas © DIENA

Ar Aivaru Zītaru interviju norunājam pie viņa mājās Imantā. Uzmanību piesaista kontrabass pārvalkā. Mūziķis paskaidro: "Joprojām šad tad pačibinu. Ar šo es sāku, sens simtgadīgs instruments, kas manā īpašumā nokļuva pirms 60 gadiem. Restaurēts Jura Jēkabsona mūzikas instrumentu darbnīcā, kapitāli pārbūvēts pie Heinriha Berga 30. gados Rīgā."

FOTO: Ķepaiņi meklē mājas © DIENA

Arī šonedēļ laikraksts Diena apkopojis ziņas par nelielu daļu no patversmēs mītošajiem dzīvniekiem. Apskati viņu attēlus - šiem dzīvnieciņiem kopā varam palīdzēt atrast īstas mājas un draudzīgus saimniekus!

Izdota grāmata par mākslinieku un arhitektu Sergeju Antonovu

Izdevniecība Neputns klajā laidusi monogrāfiju par Sergeju Antonovu (1884—1956), izcilo krievu arhitektu un mākslinieku Latvijā 20. gadsimta pirmajā pusē. Tās autori ir mākslas zinātniece Ludmila Pestova un Dr. arch Jānis Lejnieks. Māksliniece — Zane Ernštreite. Izdevums publicēts latviešu un krievu valodā, informēja izdevniecības pārstāve Dace Krecere-Vule.

Sasien savas šņores pats © DIENA

Kamēr lielie mūzikas festivāli gaida labāku nākotni, mazie uzmanīgi lien no savām migām laukā un aicina arī klausītājus pievienoties. SestDiena apkopojusi šovasar tuvumā tomēr notiekošos mūzikas festivālus.

Izbaudām vasaru © DIENA

Jūlijā izmantojam tomātus, papriku, zaļumus un citas veltes, kas izaugušas pašu dārzā.

Uzmanīgi ar uguni dabā! © DIENA

Visā Latvijā kopš aprīļa beigām ir noteikts meža ugunsnedrošais laikposms, paredzot virkni drošības nosacījumu, kas šajā laikā ir jāievēro gan meža īpašniekiem, gan ikvienam meža apmeklētājam. Iestājoties karstam laikam, jāuzvedas it īpaši uzmanīgi un atbildīgi, jo pieaug meža ugunsgrēku izcelšanās risks.

Kopā ar sikspārņiem un varžu kori © DIENA

Izcilā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna šovasar Latvijā piedalīsies trijos brīvdabas koncertos: 3. jūlijā viņas solokoncerts Baltā nakts mūzika skanēs Lūznavas muižā, 30. jūlija saullēktā Iveta muzicēs Dzintaru pludmalē, bet augustā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori Latvija uzstāsies Talsu Tiguļkalnā.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8