Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

20. jūlijs

Pilnmēness, putni un piektais gadalaiks © DIENA

Baudot siltās vasaras naktis, vokālā grupa Putni kopā ar kolēģiem instrumentālistiem radījusi jaunu, debess spīdekļu iedvesmotu programmu Pilnmēness, kurā skanēs XX un XXI gadsimta mūzikas darbi.

FOTO: Atklātas Biķernieku trases 55 gadu jubilejas sacensības

Sestdien, 17. jūlijā, Biķerniekos, trases 55 gadu jubilejas svinību noskaņās, tika aizvadītas autošosejas sacensības Rīgas Motormuzeja kauss 2021. Uz starta stājās vēsturiskās Volgu, VAZ un formulu klases. Pasākumu kuplināja arī populārās ABC Race klases dalībnieki, vēsta Ceļu satiksmes drošības direkcija.

Likvidēs vēsturisko naftas piesārņojumu Ventspilī

Jūlijā Ventspils brīvostas pārvalde sākusi pēdējo gadu vērienīgākā vides attīrīšanas projekta īstenošanu Ventspilī. Trīs gadu laikā paredzēts no vēsturiskā naftas produktu piesārņojuma attīrīt bijušo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu kompleksa Ūdeka teritoriju un naftas maģistrālo cauruļvadu trases teritoriju, tā pārtraucot arī piesārņojuma tālāku izplatīšanos. Projekta kopējā vērtība ir vairāk nekā 5 miljoni eiro, informē Ventspils brīvostas pārvalde.

Aizdomīgu naudu var konfiscēt, par noziegumu nerunājot © DIENA(10)

Finanšu izlūkošanas dienestam (FID) ir nepieciešams finanšu līdzekļus aizturēt, pēc tam policija, veicot izmeklēšanu, konstatē, ka līdzekļi, visticamāk, ir noziedzīgi iegūti un tādēļ arestējami. Tā ekskluzīvā intervijā žurnālam Dienas Bizness stāsta FID priekšniece Ilze Znotiņa.

FOTO: Latvijas čempionāts MTB Olimpiskajā krosā Siguldā

Lieliskos laika apstākļos Siguldā aizvadīts VeloExpress Latvijas un Lietuvas čempionāts MTB Olimpiskajā krosā. Sacensības norisinājās tehniski ļoti sarežģītā un fiziski smagā trasē. Vīru elitē uzvarēja Mārtiņš Blūms, bet dāmām ātrākā izrādījās lietuviete Katarzina Sosna no Lietuvas.

FIS sacensībās un LČ rollerslēpošanā uzvaras Bendikai, Kaparkalējam un Misem

Pagājušajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos notikušajās FIS sacensībās un Latvijas čempionātā rollerslēpošanā pieaugušajiem abas dienas – gan klasikā, gan brīvajā stilā – sieviešu konkurencē pārliecinošas uzvaras svinēja Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika, bet vīriešiem abos startos pirmais spraigā cīņā bija vies no vadošajiem mūsu junioru distanču slēpotājiem Lauris Kaparkalējs, otrajā dienā pirmo vietu dalot ar Latvijas biatlona izlases dalībnieku Edgaru Misi, informē Latvijas Slēpošanas federācijas pārstāvis Ivars Bācis.

Rīgas ostas saimnieciskā darbība norit, netraucējot ūdensputnu ligzdošanu

Rīgas ostā tiek veikta gadskārtējā putnu ligzdošanas vietu apsekošana un ligzdojošo ūdensputnu uzskaite, kas īstenota, lai novērtētu to skaita izmaiņas, kā arī kontrolētu ostas darbības ietekmi uz ūdensputnu ligzdošanas biotopiem. Kā ierasts, ligzdojošo ūdensputnu monitorings tiek veikts sadarbībā ar Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta ornitologiem.

Mālera mūzika ir manā sapņu repertuārā © DIENA

No 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē klātienē norisināsies septītais Jūrmalas festivāls. Viens no festivāla saviļņojošākajiem notikumiem būs izcilā komponista Gustava Mālera monumentālā opusa Dziesma par zemi atskaņojums 29. jūlijā plkst. 20. Izcilā skaņdarba solisti būs pasaulslavenais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko un starptautiski atzītais latviešu mecosoprāns, Frankfurtes operas soliste Zanda Švēde. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies tā galvenais diriģents Andris Poga.

Jaks turpinās karjeru KHL klubā Soči

Latvijas hokeja izlases aizsargs Jānis Jaks nākamsezon spēlēs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandā Soči, pirmdien ziņots kluba tīmekļa vietnē.

Ar sapni par medaļu © DIENA

Tokijas olimpiskajās spēlēs sev kā mērķi esmu nolicis medaļas izcīnīšanu – zinu, ka pastāv maza iespējamība, tomēr tas ir sasniedzams un darīšu visu, kas manos spēkos. Tā kā soļošanas sacensības notiks nevis Tokijā, bet 1000 kilometru attālajā Saporo, visticamāk, nesanāks olimpiskajā ciematā nofotografēties ar Lebronu Džeimsu.

Karstums nebija postošs © DIENA

Šogad, neraugoties uz lielo karstumu, pārtikas raža solās būt visai laba, Dienai teic aptaujātie lauksaimnieki, kas norāda, ka gandrīz lielāka "kaitniece" par svelmaino vasaru bijusi ļoti aukstā ziema. Vislielākās bažas vairākiem zemniekiem rada nevis klimatiskie apstākļi, bet daudzie kaitēkļi un darbaroku trūkums.

Svētki notiks, bet ar ierobežojumiem © DIENA

Jau pagājušajā gadā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki notika Covid-19 ierobežojumu ēnā, kad apmeklētāju skaits nedrīkstēja pārsniegt 3000. Šogad, ņemot vērā valstī pastāvošos ierobežojumus, svētku apmeklējuma formula ir mainīta – noteicošais būs Covid-19 sertifikāts, kas apliecinās, ka persona ir vīrusu pārslimojusi, vakcinēta pret Covid-19 vai saņēmusi negatīvu testa rezultātu. Dodoties uz svētkiem Aglonā, šim sertifikātam jābūt līdzi kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Svešvalodas kursa metamorfozes © DIENA

Aptuveni 90% vidusskolēnu izteikuši vēlmi no 2022. gada 1. septembra 12. klasē apgūt padziļināto svešvalodu kursu, un vairākums Latvijas skolu uz šo vēlmi ir atsaukušās, iekļaujot šo mācību priekšmetu savos izvēļu grozos. Svešvalodu skolotāji, iepazīstoties ar projekta Skola 2030 izstrādāto programmas paraugu, ir neizpratnē par "vienvirziena kursu", kurš fokusējas uz noteiktām kompetencēm un prasmēm, aizmirstot vai pametot novārtā citas. Viņuprāt, jaunie akcenti vairāk uzrunās filoloģiski orientētus skolēnus, tāpēc programma būtu vairāk piemērota fakultatīvajām nodarbībām.

Cēsu Mākslas festivāla kino programma būs veltīta XX gadsimta 60. gadiem

23. jūlijā ar režisora Rolanda Kalniņa filmu Četri balti krekli tiks atklāta Cēsu Mākslas festivāla kino programma, ko veidojusi kinoteorētiķe Dita Rietuma. Šogad tā veltīta XX gadsimta 60. gadiem, atspoguļojot spilgtu ēru Latvijas un pasaules kino vēsturē. Filmu skates notiks Vidzemes koncertzālē Cēsis

Beizoss gatavs pirmajam suborbitālajam lidojumam © DIENA

Pasaules bagātākais cilvēks Džefs Beizoss kopā ar trim ceļabiedriem šodien plāno doties suborbitālā lidojumā, kas būs mazliet ilgāks par desmit minūtēm. Miljardiera 2000. gadā dibinātajai kompānijai Blue Origin un tās izstrādātajai daudzkārt izmantojamajai nesējraķetei New Shepard, kas kapsulu ar ceļotājiem nogādās 106 kilometru augstumā virs Zemes, šī būs debija kosmiskā tūrisma jomā.

Zema alga, lēna vakcinācija © DIENA(7)

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra interneta vietnē ievietotā karte, kurā atainots pret Covid-19 vakcinēto, 18 gadu vecumu sasniegušo eiropiešu īpatsvars, atgādina karti, kas ataino Eiropas Savienības (ES) Statistikas biroja Eurostat datus par minimālās algas lielumu ES dalībvalstīs, respektīvi, kur zema alga, tur lēna vakcinācija. Zemāka minimālā alga ir Bulgārijā – 332 eiro, augstākā Luksemburgā – 2022 eiro. Jūlija vidū Bulgārijā vienu vakcīnu bija saņēmuši 17,6% no visiem pieaugušajiem iedzīvotājiem, bet vakcināciju noslēguši 15,8%. Turpretī Luksemburgā vienu vakcīnu bija saņēmuši 73,9%, bet vakcināciju noslēguši 54,5% pieaugušo.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8