Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

13. jūlijs

Vilku medību sezonā būs atļauts nomedīt 280 plēsējus

Ceturtdien, 15.jūlijā, Latvijā sāksies vilku medību sezona, kurā Valsts meža dienests (VMD) noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.

IZM 2023.gadā plāno pilnībā pārņemt sporta budžeta līdzekļu pārvaldību

Ja gada laikā sadrumstalotība nevalstisko sporta organizāciju apvienību līmenī nebūs novērsta, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no 2023.gada 1.janvāra pilnībā pārņems valsts sporta budžeta līdzekļu un citu sporta pārvaldības funkciju izpildi, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Covid-19 pacientu ārstēšanu nodrošinās tikai lielākajās slimnīcās

Ņemot vērā saslimstības ar Covid-19, kā arī hospitalizēto Covid-19 pacientu un stacionāros esošo Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, šodien Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē nolemts Covid-19 pacientu stacionāro ārstēšanu nodrošināt tikai lielākajās Latvijas slimnīcās.

Kino vasara franču gaumē © DIENA

Atzīmējot Francijas valsts nacionālos svētkus – Bastīlijas ieņemšanas dienu, 14. jūlijā visā pasaulē notiek Starptautiskais franču kino festivāls. Tā laikā vairāk nekā trīsdesmit valstīs tiek izrādītas jaunākās Francijā veidotās filmas. Festivāla mērķis ir svinēt kino atgriešanos uz lielajiem ekrāniem, kas šogad simboliski sakrīt ar Kannu kinofestivālu, kas Francijas Rivjēras krastā norisinās no 6. līdz 17. jūlijam.

Zvaigzne pošas uz Siguldu © DIENA

Pandēmijas dēļ jau otro vasaru nenotiek Siguldas Opermūzikas svētki, taču biedrība Siguldas Opermūzikas svētki aicina apmeklēt vasaras opermūzikas koncertus Siguldā 8. augustā. Vispirms plkst. 14 koncertā pils dārzā dziedās tenors Andris Lapiņš, bass Edgars Ošleja, jaunais soprāns Jana Lute, pie klavierēm – Inguna Puriņa. Savukārt koncerts Ceļojums opermūzikas pasaulē, kas notiks Siguldas pilsdrupu estrādē plkst. 18, piedāvā iespēju pirmoreiz Latvijā klausīties pasaules operskatuves lielzvaigzni, bulgāru soprānu Krasimiru Stojanovu.

FOTO: Atsavina 20 kg marihuānas, tūkstošiem eiro skaidrā naudā un divas automašīnas

Šī gada 1. jūlijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas amatpersonas Rīgas reģionā aizturēja divus vīriešus par narkotisko vielu realizāciju lielos apmēros. Kopumā vairākās kratīšanās izņemti aptuveni 20 kilogrami marihuānas, skaidras naudas līdzekļi 22 000 eiro apmērā, kā arī atsavinātas divas automašīnas. Abiem aizturētajiem vīriešiem 3. jūlijā tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Latvijā atklāti 53 Covid-19 gadījumi; divi slimnieki miruši

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 53 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un reģistrēti divi ar šo slimību saistīti nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Dzīves un profesijas veids – digitālais nomads © DIENA

Attīstoties attālinātajam darbam, arvien vairāk biroju darbinieku pārtop par tā dēvētajiem digitālajiem nomadiem – iepako mugursomā datoru, krosenes un dodas uz laukiem strādāt pie jasmīnkrūma vai iekāpj lidmašīnā un aizlido dzīvot un strādāt uz kādu valsti, kur digitālajiem nomadiem tiek nodrošinātas īpašas programmas, speciālas naktsmītnes, joga un citas tematiskās nodarbes. Alkstot pēc šūpuļtīkla, kotedžas ar salmu jumtu un krāšņa kokteiļa baudīšanas sambas ritmos, sākumā gan jāizbrien birokrātijas brikšņi un jāpadomā, kā finansēt savu jauno dzīvesveidu.

Portālā filmas.lv – aktrise Akvelīna Līvmane

Aktrise Akvelīna Līvmane 13. jūlijā svin apaļu jubileju, tāpēc Nacionālā Kino centra (NKC) portālā filmas.lv no šīs dienas skatāma jauna kolekcija – sešas spēlfilmas ar viņas piedalīšanos, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Mūzika saulrietā pie četrām upēm © DIENA

Saulkrastos šovasar izskanēs četri dažāda rakstura koncerti pie četrām Saulkrastu upēm. Atšķirīgi, gluži kā upes – Pēterupe, Inčupe, Aģe un Ķīšupe –, katrs ar savu raksturu, straujumu un skaņas plūdumu, taču ar vienu kopzīmi – izskanam saulrietā un pie upes ietekas jūrā. Visi koncerti sāksies plkst. 20.30.

Blue Jackets izveido fondu Kivlenieka piemiņai

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas Blue Jackets izveidojusi fondu mūžībā aizgājušā latviešu vārtsarga Matīsa Kivlenieka piemiņai, informē klubs.

Kubā pēkšņas demonstrācijas pret komunistiem © DIENA(1)

Gadu desmitiem ilgi nepieredzētas demonstrācijas pret komunistisko režīmu notikušas Kubā, kur ļaudis protestē pret brīvības ierobežošanu, cenu pieaugumu, preču deficītu un valdības nespēju cīnīties pret Covid-19 pandēmiju.

Vienu velojoslu upurēs © DIENA(5)

Pēc vakardienas balsojuma Rīgas domes (RD) Satiksmes un transporta lietu komitejā cits pēc cita vārdu ņēma pozīcijā esošie deputāti, lielākoties no Progresīvo/Par! (P/P) frakcijas, lai skaidrotu, kāpēc balsojuši pretēji tam, ko solījuši saviem vēlētājiem. Taču skaidrs ir viens – jautājumā par Čaka ielas turpmāko satiksmes organizāciju ir panākts zināms kompromiss, uzsverot, ka tas ir pagaidu risinājums, kamēr notiks vairāki iecerētie remonti, piemēram, Valmieras ielā.

Futbols dzīvo Romā © DIENA

Pārliecinošu sniegumu no turnīra pirmās līdz pēdējai minūtei demonstrēja Itālijas futbolisti, kas otro reizi vēsturē triumfēja Eiropas čempionātā, sarūgtinot Vemblija stadionā Anglijas valstsvienību.

Pirmdien pret Covid-19 vakcinēti 4672 cilvēki

Šonedēļ vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā ir sākusies vēl gausāk nekā pirms nedēļas, kad vakcinēšanas temps bija zemākais kopš aprīļa otrās puses, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Naktī Ainažos nolijusi mēneša nokrišņu norma

Naktī uz otrdienu ilgstošs pērkona negaiss Ainažiem atnesa 54 milimetrus nokrišņu, kas aptuveni atbilst mēneša normai, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.
Reklāmraksts

SUP dēļi – kas tie tādi?

Vasaras karstumā piemērotākā atpūtas vieta ir ūdens tilpņu tuvumā. Sauļošanās un veldzējošas peldes palīdzēs atpūsties, tomēr tie, kuriem laiskošanās nešķiet interesanta, var uz ūdens atpūsties arī aktīvi. Ir daudz dažādu iespēju, kā padarīt laiku, ko pavadām pie un uz ūdens, interesantāku un aktīvāku. Pēdējo gadu laikā aizvien populārāka aktivitāte ir “supošana” jeb SUP dēļi (no angļu valodas – standup paddleboarding).

Vēlētāji Moldovā pauž atbalstu Eiropas ceļam © DIENA

Moldovas prezidentei Maijai Sandu, kura vēlas ciešāku sadarbību ar Eiropas Savienību, pavērušās lieliskas izredzes realizēt savu programmu pēc tam, kad parlamenta ārkārtas vēlēšanās uzvaru izcīnījusi viņas savulaik dibinātā partija Rīcība un solidaritāte (PAS). Tā ieguvusi 52,8% balsu, kas nozīmē – valdību partija var izveidot arī bez sabiedrotajiem. Tiesa, konstitucionālā vairākuma nodrošināšanai PAS deputātu mandātu nepietiek.

Ir plāna projekts. Kas tālāk? © DIENA(3)

Finanšu ministrija 9. jūlijā paziņoja, ka "Ēnu ekonomikas ierobežošanas plāna 2021.–2022. gadam projekts ir iesniegts Ministru prezidentam izskatīšanai Ēnu ekonomikas apkarošanas padomē. Jaunajā plānā primārais ir ministriju dialogs ar nozaru organizācijām". Arī Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) īpaši uzsvēris, ka "reālākais veids, kā dot triecienu ēnu ekonomikai, ir dialogs ar nozaru asociācijām".

Apēstās salmonellas – mānīgais klusums no PVD © DIENA

Pirms vairāk nekā pusotra gada bija pēdējā reize, kad Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Latvijas sabiedrību sadzirdami brīdināja par Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugos konstatētu salmonellas baktēriju. Kamēr citviet Eiropā joprojām regulāri tiek ziņots par tur atklātu inficētu, cilvēku veselībai bīstamu Polijas izcelsmes gaļu, Latvijā valda klusums. Taču, kā atklāj Dienas pētījums, šis klusums ir mānīgs.

Kalendārs

Jūlijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8