Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mīts par nodevēju tautu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Tēlojot
T
radošo un varas attiecības tikai no kolaborantu un upuru pozīcijām atkal ir melots. Pieņemot amatus, intelligence kļuva par daļu no sitēmas, no padomju varas represīvā aparāta, par ideoloģisko ieroci.
komjacheika
k
Kadi bija kulturniki, tadi ar palika - lideji, nodeveji un iztapigi stukachi, pashlabuma mekletaji!
Vija Dzelme
Ja "Pieci pirksti" man patika un ar steigu pirku jauno grāmatu, tad nu sanāca liela vilšanās! Ja pirmajā grāmatā pasaule tika skatīta un vērtēta ar mazās Lauras acīm un prātu, tad otrajā tā vairs nav Laura- skolniece, kā to grib iestāstīt autore, bet Māra Zālīte.
Mīts
M
Mīts par komunistu pielūdzēju tautu.
kritiķis
k
"Māras bērnības vietām Slampē…." < < < < < < Man tā Bille likās īsta slampa. Nepatikās tā grāmata.
Jens Z piebilde/ turpinājums
J
No otras puses, protams, man protams, trūkst atmiņu par tādiem talantīgiem kultūras darbiniekiem, ko skaudīgie kolēģi un nelietīgais režīms bija pamanījušies nomaitāt pirms vēl es biju sācis iet skolā un ineteresēties par literatūru un mākslu.. Bērnu dienās mani šausmināja franču literatūras tulkotājas Maijas Silmales liktenis, pusaudža gados Klāva Elsberga aizdomīgais gals, pirms gada vēsturnieka Induļa Roņa nomaitāšana. Aiz tiem, kas šādus melnus darbus sastrādājuši, grāmatas nepaliek.
Jens Z
J
Mārai Zālītei varu piekrist vai nepiekrist par dažādiem viedokļiem, ko viņa paudusi pēdējā laikā, bet iedomību vai talanta trūkumu nu nekādi nevaru pārmest. Lai kādi arī nebūtu bijuši dzejnieces sakari ar ceku vai čeku, par ko man gan nav pārāk daudz ziņu, viņa tomēr pieder pie tiem rakstniecības un žurnālistikas darbiniekiem, kas Atmodas laikā savu iespēju robežās atbalstījuši latviskumu un tiekušies uz Eiropu. Kā nu viņa tos izjutusi, laikmeta garu un tautas sāpi atainojusi arī savās lugās. Atceros dzejnieci kā žurnāla Karogs redaktori deviņdesmito gadu sākumā, sarunu pēc izrādes 'Zemes nodoklis' pirms dažiem gadiem tā patālāk no Rīgas... Esmu redzējis tikai cilvēku. Ne kādu šausmīgu funkcionāri. Tāpat varu teikt, piem., arī par žurnālistu Voldemāru Hermani - politiskais komentētājs vai kas cits, pirmkārt atceros cilvēku, kas iespēju robežās Atmodas laikos centās padarīt brīvāku informācijas apmaiņu. Man tolaik bija ap 20 g. - pietiekami, lai saprastu, ka ne viss ir melns vai balts.
Nav
N
Nav labo un slikto čekistu!
  • 3
  • 1
..
.
Tavs viedoklis nav tāds, lai tu būtu līdere.
..
.
Jasaprot jau mums viņi ir. tada Zālīte.. cik viņa varēja tik pateica Lāčplēsī. Mums ir pasiem jāsaprot cik viņi daudz drikst runat cik nē. Vienigais stulbi bij sitas, ka vini atkal parvilinaja uz jaunu čekas projektu, melojot, ka briviba. Bet nu .... mums pašiem jāsaprot. cik ticēt cik sūtīt dillēs. Pakļautas tautas radošā inteliģence. Eiropā nav nevienas brīvas tautas ja nu kas.. visas tikai nokristitas.
  • 8
  • 1
Dina
D
Skaidrs, kāpēc inteliģence klusē un turpina slavēt varu pat tad, kad tautu aicina iznīcināt masu imigrācijā. Neviens, kurs nebij saistīts ar sistēmu, nevarēja būt publiski pazīstama persona. Ja tu neiesaistijies, paliki nezināms. Tā ka viņi sauks - ura uz prieksu līfz pat aizas malai. viņus nedrīkst klausities. tie ir visi sašņorēti savažoti cilvēki
...
.
Es teiksu, ka šī vara ir sākusi formēties jau no Eiropas iekarošanas laikiem krustakaros. Un mēs dzīvojam pakļautā stāvoklī. komunisms nav nekas atšķirīgs cits top elites ziņā kā piem. viduslaiki. tā elite nemainās un tagad viņa sāk labāk izgaismoties.
  • 4
  • 2
Juris
J
Ari Tu Māra!!!
Vai tad
V
Vai tad nezināji??
  • 2
  • 1
w
w
..ja nezālītes, neziedoņi un nepeteri nebūtu maisu saturs, tad tie jau sen būtu izkratīti....ulmaņi, freibergas, zatleri rūpējas ar visiem saviem politmafiozajiem resursiem lai tas nenotiktu, kamēr noziedznieki nebūs aprakti....vēl 30 gadus viņus marinēs???
Loģisks secinājums
L
Vērojot to kas pašlaik notiek var secināt, ka VISI radošie cilvēki (dzejnieki, rakstnieki, komponisti, gleznotāji u.t.t.), kuriem okupācijas laikā ļāva kļūt populāriem IR saistīti ar čeku. Un tieši tāpēc joprojām nav NEVIENAS publikācijas par čekas upuriem 70.tajos un 80.tajos gados.
Neslāvs
N
Šodienas nodevība no latviešu puses ir valsts pamešana. Negods nodevējiem !
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Kas ir skumji pie latviešiem, ir tas, ka viens latvietis jūtas pārāks un varenāks par otru tāpēc, ka ir cēlies no VAGARIEM. Bitītematos.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
otrkārt - Zālīšmārai, kura ir lepojusies ar saviem priekštečiem VAGARIEM - - - nu, es atvainojos, kas tad bija vagari, ja ne tie, kuri izdzina SAVĒJOS, pazemoja SAVĒJOS, nodeva SAVĒJOS, lai izpatiktu, izkalpotos svešas tautas lielkungiem? Ko? Tātad Mārai tas jau ir gēnos, par ko liecina mūžīgie uzbrukumi citiem, kā šoreiz "tumsā vaukšķošiem šakāļiem..." Te varētu analizēt un analizēt. Un varbūt, ka vajadzētu ar' .

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai uzticies Latvijas banku sistēmai?

Kopā nobalsojuši: 1117

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Kurš kuru noknāba(1)

Kluss solis, kas acīmredzot ilgi rūga, līdz izvērsās plašā rezonansē. Skaļas aizturēšanas un ažiotāža, kas, cerams, nenoklusīs tāpat vien. Tā divos teikumos varētu raksturot divus pēdējo nedēļu noti...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā

SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons

Pasaule

Vairāk Pasaule

Politika

Vairāk Politika

Tēma

Vairāk Tēma

In memoriam

Vairāk In memoriam

Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag

SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes