Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 28. oktobris
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Piena aitas pagai­dām pie mums pārstāv tikai viens ganām­pulks, taču tas ir tikai laika un aunu pietie­kamības jautājums, kad šīs aitas rotās kalnus un lejas aitas siera cienītājiem par prieku.

Labrīt!

Biju te nesen Eiropas dienvidgalā. Tur vēl turpinās alus un sauļošanās sezona, viss kā pie cilvēkiem, un vienīgo perverso ainu redzēju lielveikalā – kad tu no plus 20 grādiem un palmām ieej viņu Spices analogā un ieraugi baltām pūkām apkaisītu Ziemassvētku egli, patiešām kļūst jocīgi ap dūšu.

Labi, ka šie veikali ir pilni lēta vīna, kuros ātri var atrast patiesību un aizmirst, cik grādu ir ārā, jo pašam iekšā jau labi. Ko mēs varētu likt pretī dienvidnieku vēlmei svinēt sniegotus Ziemassvētkus? Sarīkot kādu saulgriežu pasā­kumu botāniskā vai zooloģiskā dārza Tropu mājā, kur, banānu lapām pieseguši sedza­mo, mēs dotos meklēt strauspapardes vai žirafpapardes ziedu?

Kas zīmējas uz zoodārza Tropu māju, tur šis numurs laikam neies cauri. It kā brīdis būtu piemērots, direktors Greiziņš paziņojis, ka ies pensijā, bet, lūk, Ingmārs Līdaka, kurš visu savu deputātēšanas laiku ar vienu kāju ir palicis zoodārzā, ir gatavs tur atgriezties. Un, kā viņš stāsta šajā SestDienas numurā, zoodārzs nav vieta, kur rīkot pasākumus, kas neatbilst dārza būtībai un atgādina cirku, nevis zoodārzu. Nāksies vien samierināties ar to, ka mēs pušķojam savus mājlopus Jāņu vakarā, un mērkaķim domātās kleitiņas vilkt pašiem. Līdaka, kā mēs zinām no dažas viņa uzstāšanās Saeimā, var būt arī strups un tiešs, ja kāds traucē kārtību.

Labā ziņa ir tā, ka Latvijā nāk arī klāt kāds pušķojams lopiņš. Piena aitas pagai­dām pie mums pārstāv tikai viens ganām­pulks, taču tas ir tikai laika un aunu pietie­kamības jautājums, kad šīs aitas rotās kalnus un lejas aitas siera cienītājiem par prieku. Aitas siers vismaz ir gabaliņš dienvidu, un arī aitas piena saldējumam neesot vilnas piegaršas. Ja Latvijas ziemā uzēd to, varbūt ikdiena vairs tik ļoti negaršo pēc pasaules malas.

Žurnāla SestDiena 24. – 30. novembra, numurā lasiet:

SestDienas SALONS. Trešo reizi uz zoodārzu. Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka gatavs atgriezties vietā, kur kļuva populārs, un ielūkojas Rīgas Zoodārza nākotnē.

LATVIJAI VAJAG. Aitas arī pienam.  Ilutas Straģes zemnieku saimniecībā Krišjāņi dzīvo pagaidām vienīgais piena aitu ganāmpulks Latvijā. Piena aitu audzētājiem pašlaik vissvarīgākais būtu mainīties ar auniem.

FOKUSĀ. Bez rūgtuma sirdī. Kādu reizēm pārņem balta skaudība par citu kolēģu lomām, bet rūgtumu, ka Spēlmaņu nakts balva aiziet gar degunu, gan neizjūt. Skaust amata brāļu panākumus nebūtu īsti pareizi. Sajūtās un pārdomās par teātra mākslas galveno pasākumu dalās Latvijas visvairāk titulētie aktieri.

PIEREDZE. Neapčubinātu neatdod. Jauno māmiņu domubiedru grupās, kā arī draugu un paziņu ievietotajās skaistajās jaundzimušo bildēs sociālajos tīklos jau kādu laiku nereti kopīgs ir viens elements – tik ļoti uzmanību piesaistošais burtiņš ar lampiņām jeb dizaina gaismas burts. Un izrādās, šī gaismas burtiņa dzimtene ir Latvija!

PASAULĒ. Čarlzs Mensons un viņa ģimene.  Šā gada 19. novembrī ASV 83 gadu vecumā miris viens no visā pasaulē zināmākajiem un arī pretrunīgākajiem slepkavām Čārlzs Milss Mensons.

BERZE. Koka princips.  LUX kino balva izgaismo Eiropas filmas kā sociālpolitisku sarunu arēnu.

TUVPLĀNĀ. Ēd, lūdzies, tulko. "Ģimene, māja, labs amats – ar to vien man nepietika," saka Inese Kausa, latviete, kas pirms sešiem gadiem pārcēlās uz Briseli, lai strādātu par tulci Eiropas Savienības Padomē, bet nu tur savā dzīvoklī pasniedz jogas nodarbības.

CEĻOJUMS. Marokas krāsainais kaleidoskops. Vai esi kādreiz pagaršojis tadžinu?! Kas tieši raksturo šo gardo, lēni pagatavoto sautējumu?! Vienas atbildes nav. Katra pavāra tadžina ir neatkārtojama, ar neskaitāmām dārzeņu, gaļas un garšvielu kombinācijām. Tieši tā es raksturotu pašu Maroku. Tik sulīgi daudzšķautņaina, kontrastaina un dažāda. Ikkatrs, kas paviesojies šajā viesmīlīgajā zemē, mājās atvedīs savu stāstu buķeti par šo Ziemeļāfrikas valsti.

Kā arī ŠONEDĒĻ, PRIEKŠĀ, AKTUĀLS VIEDOKLIS, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, NEDĒĻAS KULTŪRIZKLAIDES DEVA, KINO, ZIRNIS ĒD, SestDienas VAKARIŅAS, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, ANEKDOTES un SMALKĀS APRINDAS.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Tūkstošdaļa Latvijas sportam

Krāšņā Daugavas ielokā Rīgas pievārtē esošajos Valdlaučos jau ilgāku laiku aktīvi rosās būvniecības tehnika, veidojot iespaidīgu, 65 tūkstošus kvadrātmetru plašu sporta kompleksu. LNK Sporta parks ir ...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata