Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +4 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants
Līdz saprotam, ka robežas un to drošību jau nenosaka augsti žogi un visjaunākā tehnika. Tie vienmēr būs cilvēki. Viņu siltums.

Sāpes nevar salīdzināt

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Edge
E
<vēsturnieks ======================================================= Alkatība Latvijas vēsturniekus iegāza? Var jau "cēla" mērķa labā savākt vēlamos faktus, bet pārējos "nepamanīt", taču "īlenu maisā nenoslēpt". Akadēmiķis, zinātņu vēsturnieks Jānis Stradiņš:"....runāsim atklāti, represēto skaits nekad nav pārsniedzis 15%. Atlikušie 85% jau netika represēti un dzīvoja normāli." Trūkst Trešo tēva dēlu un Antiņu (29.03.2013.)
Pravietisnejaukais
P
Bet kā tas viss izskatās no augšas?
vēsturnieks
v
Vēsture ir FAKTU interpretācija. Vēsturnieks ir soģis, kas izlemj, vai tā vai cita ziņa no pagātnes ir fakts vai cilvēka fantāzijas radīts pārpratums un viņš nav vairāk subjektīvs kā tiesas tiesnesis, kas žonglē likumus. Vēsturnieki raksta par to, ko pieprasa un apmaksā kā jebkuru meistara darbu. Gribat brīnumus par velti - radiet paši. Mēs neesam arī subjektīvāki kā dabzinātnieki, kuri nespēj izskaidrot, kas ir 96 procenti matērijas un enerģijas.
Juhans
J
Vēsture ir interpretācija. Ir cilvēki, kuri dēļ Sibūrijas guva jaunu pieredzi, apprecējās, izšķīrās, apprecējās vēlreiz, viņiem dzima bērni un viņi nebūt neatbrauca atpakaļ, bet palika Sibīrijā, jo iemīļoja šo skarbo zemi. Kāpēc neraksta par šiem, kuri izsūtīšanas rezultātā ieguva savu otro, vai pat pirmo, resp., pareizējo Dzimtenei?
Edge
E
<Hūgo Vācietis no barikādēm ========================================================= Brīvību var iegūt homo sapiens, bet ne radījumi, kas izpārdot Latvijas uzņēmumu un zemi:" Neskaitāmi nekustamie īpašumi un uzņēmumi tiek pārdoti Krievijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem (..) ..... ir rūgti noraudzīties uz to, kā Jūrmalā tiek izpārdoti īpašumi. Īpašs sarūgtinājums ir uzzinot, ka māju un zemi, kas savulaik piederēja pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitām Annai Justīnei Čakstei-Rollinsai un Katrīnai Čakstei-Vilsonei, iegādājusies Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāres Nataļjas Timakovas ģimene." Sociālantropoloģe [D.Beitnere-LaGalla]: Izpārdot savu zemi ir netālredzīgi (LA, 16.11.2015.)
Hūgo Vācietis no barikādēm
H
BARIKĀDĒS MĒS LŪDZĀM DIEVAM BRĪVĪBU LATVIJAI ! BRĪVĪBU DABŪJĀM ! BET, PĀRĒJJAIS TAK ATKARĀJAS NO MUMS PAŠIEM ! VAI NĒ ?
Edge
E
"...Tie vienmēr būs cilvēki. Viņu siltums." ======================================================== Tuvojas leģendāro Barikāžu 25.gadadienas svinības, kad pie ugunskuriem sildīsies oligarhi, kampēji, eirokrāti un "reņģēdāji" ?
mjaa
m
kaada salkana murkskeesana
33221113
3
Nūģe. Tu tikai neizpaud Latvijas noslēpumu ;)
deb
d
Nepareizi.Vēsture ir hronika.
Edge
E
"Viena no pirmajām lietām, ko iemāca jaunajiem vēstures studentiem, ir tas, ka tā ir subjektīva zinātne." ========================================================== Tā nav zinātniska pieeja, bet gan ideoloģiska nostādne. Likumsakarīgi, ka 25 gadus ideoloģizētā Latvijas vēstures nozare ir novesta ir bankrotam.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Vai lidot būs dārgāk?(19)

Eiropas Komisijas iecere aplikt ar jūtamu nodokli aviācijas degvielu raisījusi asus strīdus. Skeptiķi norāda, ka tas vis nenozīmēs izmešu samazināšanu atmosfērā, bet gan tikai aviobiļešu sa...

Ļoti īpašas 5 h un 56 min

Pilnām mutēm ēst dubļus un krist tā, ka liekas – paliksi bez zobiem –, tomēr piecelties un mīt tālāk; pārdzīvot pirmo panikas lēkmi mūžā un mācīties pieņemt, ka dzīvei ir savi plāni. Kamdēļ tas viss?...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata