Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Ar kūlas dedzināšanu saistīti dažādi mīti, piemēram, ka pēc tam zeme ir auglīgāka vai ka tādējādi tiek likvidētas visas ērces

Nacionālais netikums

Kad Latvijā parādās ziņas par pirmo kūlas ugunsgrēku, ir skaidrs – pavasaris vairs nav aiz kalniem, jo tā pirmie mēneši ir intensīvākais pērnās zāles dedzināšanas laiks. Kūlas ugunsgrēki Latvijā diemžēl kļuvuši par tradīciju, kas ne tikai kaitē dabai un rada papildu darbu ugunsdzēsējiem, bet ik gadu noposta ēkas un aiznes sev līdzi pat cilvēku dzīvību.

Top komentāri

naivulis
n
Gribi izlasīt visu rakstu, samaksā 1,49 euro!
sorge
s
Uguns robeža iezīmē jauna gadalaika iestāšanos. Vecās zāles dedzināšana ir sena latviešu (un ne tikai latviešu) tradīcija, pavasara svētki. Attīrīšanās no ziemas paliekām un kaitēkļiem un daudziem viena no jaukākajām bērnības atmiņām. Demagogi te bieži nonāk pretrunās, apgalvojot ka ērcēm tas nekaiš. Tā nav taisnība - ērču populācija tiešām samazinās iznīcinot pērno, garo zāli. Pavisam kas cits ir izraisītie negadījumi, kas rodas bezatbildības un nepiesardzīgas rīkošanās ar uguni rezultātā, protams ka par tādiem ir jānosoda. Zāle jādedzina pret vēju, mazās platībās, kuras var kontrolēt un iepriekš nodrošinoties ar dzēšanas aprīkojumu. Taču apkarojot šo tradīciju mēs riskējam kļūt pārāk eiro-korekti, jo patiesībā arī Jāņos tad vajadzētu ļaut kurt ugunskurus tikai iepriekš norādītās, pašvaldības vietās, uz betona vai kādas cietas pamatnes un pret nepakļāvīgajiem kurināt fanātisku naidu.
Keramzīts
K
Tas nav netikoms, bet gan nepieciešamība. Ja lauks nav novakts, liek lielu naudas sodu,bet lielākā daļā Latvija nav ar ko novākt. Ko darīt <gudrie> deputātiņi?????
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Aktuāli

Gada ballē asaras

Autors un datums nav zināms, bet jau gadu desmitiem vieglatlētika literāri ir ietērpta sporta karalienes tērpā, savukārt futbolam uzlikts karaļa kronis. Popularitātes laukā Pasaules kauss futbolā no...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā

SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons

Pasaule

Vairāk Pasaule

Politika

Vairāk Politika

Tēma

Vairāk Tēma

In memoriam

Vairāk In memoriam

Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag

SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes