Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Ar kūlas dedzināšanu saistīti dažādi mīti, piemēram, ka pēc tam zeme ir auglīgāka vai ka tādējādi tiek likvidētas visas ērces

Nacionālais netikums

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Tydalla
T
Tudallastānas komūnisti maina kažoku bet timumu ne.
Pravietisnejaukais
P
Par cik zāles dedzināšanas kaitīgumu sludina tie paši, kuri sludina teorijas par globālo sasilšanu cilvēka darbības dēļ... IR GRŪTI TICĒT. Bet var gan ticēt tam, ka visāda veida dedzināšana ievērojami piesārņo gaisu. Es vienmēr esmu brīnījies par to ar kādu intensitāti CILVĒKI SŪTA SAVUS ATKRITUMUS DEBESĪS.
sorge
s
Uguns robeža iezīmē jauna gadalaika iestāšanos. Vecās zāles dedzināšana ir sena latviešu (un ne tikai latviešu) tradīcija, pavasara svētki. Attīrīšanās no ziemas paliekām un kaitēkļiem un daudziem viena no jaukākajām bērnības atmiņām. Demagogi te bieži nonāk pretrunās, apgalvojot ka ērcēm tas nekaiš. Tā nav taisnība - ērču populācija tiešām samazinās iznīcinot pērno, garo zāli. Pavisam kas cits ir izraisītie negadījumi, kas rodas bezatbildības un nepiesardzīgas rīkošanās ar uguni rezultātā, protams ka par tādiem ir jānosoda. Zāle jādedzina pret vēju, mazās platībās, kuras var kontrolēt un iepriekš nodrošinoties ar dzēšanas aprīkojumu. Taču apkarojot šo tradīciju mēs riskējam kļūt pārāk eiro-korekti, jo patiesībā arī Jāņos tad vajadzētu ļaut kurt ugunskurus tikai iepriekš norādītās, pašvaldības vietās, uz betona vai kādas cietas pamatnes un pret nepakļāvīgajiem kurināt fanātisku naidu.
?
?
Neesmu eksperts,bet nesaprotu to, ka mežkopji sludina, cik veselīgi mežam noteiktās sutuācijās ir izdedzināšana, bet par zāli ir tik liela cepšanās ???
 • 4
 • 1
Tradīcija
T
Tava tradīcija ir musināt citus uz kaitniecisku un ļaunprātīgu dabas postīšanu.
 • 3
 • 8
naivulis
n
Gribi izlasīt visu rakstu, samaksā 1,49 euro!
TASS
T
Tas nav netikums, bet stulbums un noziegums! Bezsmadzeņu radījumu izklaide, izpostot dabu!
Sarma
S
Tomēr arī ērču būtu mazāk...Ja uguni pieskata,tad ta nav tik bīstama.
 • 1
 • 0
Ussa
U
Vaig rudenī visu appļaut,nevis visu atstāt kā ir. Norvēģijā oficiāli var dedzināt zāli, kaimiņi apvienojas ,izvelk ūdens šļaukas un uz priekšu. Bailīgākie izsauc un vienojas ar ugunsdzēsējiem.Protams ,tas viss notiek fjordos,Bergenas pusē.Tur ir vietas kur nopļaut neko nevar, bet kur var to dara 2-3 reizes,jo lopiņiem vajag ēst. Tāpat aitas visu nograuž. Bet Mums daži dīvanzemnieki dabū ES fondu naudu, kaut ko appļauj,bet kad dēļ ntos gadus nepļautas zāles dēļ izceļas ugunsgrēks,nodeg,meži,mājas tiek meklēti vainīgie.Kūlē mēdz degt arī pati par sevi-ja kas.
 • 3
 • 1
Keramzīts
K
Tas nav netikoms, bet gan nepieciešamība. Ja lauks nav novakts, liek lielu naudas sodu,bet lielākā daļā Latvija nav ar ko novākt. Ko darīt <gudrie> deputātiņi?????
Sarma
S
Lauku vasarā nopļauj,bet līdz rudenim tāpat veidojas kūla kaut tikai 10 cm gara,bet deg tāpat.
 • 1
 • 0
Vate
V
Beidz izplatīt demagoģiju, truliķi!
 • 4
 • 7

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 379

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Veselības aprūpe politisko cīņu priekšplānā

Iepriekšējās nedēļas nogalē Somijā par atkāpšanos paziņoja Centra partijas pārstāvja Juhas Sipiles vadītā valdība. Šāds solis sperts tikai mēnesi pirms šajā valstī gaidāmajām parlamenta jeb Eduskunt...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata