Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Vairākas partijas neplāno nosaukt potenciālos ministrus © DIENA(42)

Ministru kandidātu nominēšana ir veids, kā pirms vēlēšanām pievērst uzmanību, dodot iespēju balsotājiem salīdzināt partiju pretendentus uz amatiem valdībā. Taču vairāki politiskie spēki neplāno nosaukt ministru kandidātus, atsaucoties uz neskaidro pēcvēlēšanu situāciju – tikai pēc 6. oktobra varēšot redzēt, kuras partijas veidos valdību un kā koalīcija sadalīs amatus. Šī vienošanās noteikšot, kuru cilvēku konkrētajā postenī partijai vispareizāk būtu izvirzīt.


Dienas komentārs

Vairāk Komentāri


CITI VIEDOKĻI


RUNĀ VĒLĒTĀJI

Ir ko teikt par kādu partiju, politiķi, vai vēlēšanām kopumā? Varbūt tev ir aizdomas par kādu priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumu? Padalies!
Ņem vērā, ka viedoklis publiski neparādīsies uzreiz, bet gan pēc tam, kad portāla Diena.lv redakcija būs apstiprinājusi tā atbilstību portāla lietošanas noteikumu 8. punktam un tā apakšpunktiem.

Lai iesniegtu savu viedokli, lūdzu, autorizējies.

Diena jautā

Vai tavu izvēli vēlēšanās vēl kaut kas var mainīt?

Kopā nobalsojuši: 1484


13. Saeimas vēlēšanas

Reizi četros gados, oktobra pirmajā sestdienā, Latvijā norisinās kārtējās parlamenta jeb Saeimas vēlēšanas. Tajās var piedalīties visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. 13. Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 2018. gada 6. oktobrī.

Saeimas vēlēšanu kārtība noteikta Satversmē, Saeimas vēlēšanu likumā, kā arī vairākos citos tiesību aktos. Saeimas vēlēšanu sarīkošanā ir iesaistītas trīs līmeņu vēlēšanu komisijas – Centrālā vēlēšanu komisija, 119 republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas, kā arī vairāk nekā tūkstotis vēlēšanu iecirkņu komisiju Latvijā un ārvalstīs.

Saeimas vēlēšanas Latvijā norisinās piecos vēlēšanu apgabalos - Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Saeimas vēlēšanas tiek organizētas arī ārvalstīs, un vēlētāji, kuri savu dzīvesvietu deklarējuši ārvalstīs, tiek iekļauti Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitā.

Saeimas vēlēšanas notiek vienu dienu, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem ir atvērti no plkst.7 līdz 20, un ikviens vēlētājs neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.

Saeimas vēlēšanās nav iespējams nobalsot iepriekš, bet ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji var izmantot iespēju balsot pa pastu.

Tā kā Latvijā pastāv proporcionālā vēlēšanu sistēma, tad no katra vēlēšanu apgabala parlamentā tiek ievēlēts noteikts skaits deputātu, kas kopā veido 100.

Katrai partijai vai partiju apvienībai, kuras kandidātu saraksts ir ticis reģistrēts vēlēšanām, lai iegūtu pārstāvniecību Saeimā, jāsavāc vismaz 5 procenti no visu vēlēšanās nodoto balsu kopskaita.

Avots: cvk.lv