Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +20 °C
Smidzinošs lietus
Otrdiena, 27. jūlijs
Marta, Dita, Dite

19. maijs

Ar divām koncertsarunām atsākas Liepājas simfoniskā orķestra cikls Tuvāk

Ceturtdien, 20. maijā, plkst. 19 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles Lielais dzintars Liepājas simfoniskais orķestris piedāvā koncertinterviju ciklu Tuvāk, kur mūzikā un sarunās iepazīstina ar saviem mūziķiem. Šajā reizē tas būs koka pūšaminstrumentu kvintets Kurland Quintet, savukārt 17. jūnijā cikla fokusā būs arfiste Dārta Tisenkopfa, informēja orķestra pārstāvji.

Karginam un Krasovickim būs jāatmaksā valstij 124,3 miljoni eiro(2)

Bijušajiem Parex banka valdes locekļiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim nāksies atmaksāt SIA Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor (Possessor, iepriekš - Privatizācijas aģentūra) un kādreizējās Privatizācijas aģentūras meitassabiedrībai SIA Reap 124,3 miljonu eiro zaudējumus, izriet no Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta pieņemtā lēmuma.

NVD plāno sagatavot Digitālā zaļā sertifikāta nacionālo risinājumu līdz 1.jūnijam

Šobrīd plānots, ka nacionālā mēroga vakcinācijas fakta apliecināšanas risinājums būs sagatavots līdz 1.jūnijam, tādējādi sniedzot iespēju iedzīvotājiem Digitālā zaļā sertifikāta (DZS) tīmekļvietnē pieteikt, apskatīt un izmantot savus vakcinēšanās sertifikātus, pavēstīja Nacionālajā veselības dienests (NVD).

Smaržīgs krāšņums un novada svētki. Dobeles Ceriņu festivāls – šogad pusmēneša garumā © DIENA

Vai zinājāt, ka ceriņus kā košumkrūmus savulaik XVI gadsimtā Eiropā ieveda no Persijas un to nosaukums cēlies no persiešu valodas vārda "nilak" jeb "zilgans"? Un vai zinājāt, ka Latvijā šo skaisto ziedētāju audzēšanas vēsturei ir tikai aptuveni 200 gadu? Pie mums ceriņiem ir dažādi vārdi: Kurzemē ceriņš dēvēts par pliederi, Latgalē – par beseņu un besakūku, bet visā Latvijā laika gaitā mainījis dzimumu no cerīnes uz ceriņu. Latvijā ceriņi tiek audzēti kopš XIX gs. otrās puses, un Dobele ir viena no pirmajām vietām, kur aizsākās ceriņu šķirņu audzēšana. Arī patlaban Dobelē – dārznieka un selekcionāra Pētera Upīša iekoptajā Dārzkopības institūta Ceriņu dārzā – atrodas viena no lielākajām un bagātīgākajām ceriņu šķirņu kolekcijām Latvijā.

ES pamatprogrammai Erasmus+ piešķirti vairāk nekā 28 miljardi eiro

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien pieņēma Erasmus+, kas ir Eiropas Savienības (ES) pamatprogramma izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā 2021. līdz 2027.gadam, piešķirot tai vairāk nekā 28 miljardus eiro no dažādiem avotiem, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Krievijas likumdevēji atbalsta izstāšanos no Atvērto debesu līguma(1)

Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome trešdien atbalstījusi izstāšanos no Atvērto debesu līguma - starptautiskās vienošanās, kas ļauj veikt novērošanas lidojumus virs militārajiem objektiem. Izstāšanās vēl jāatbalsta parlamenta augšpalātai un Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Jaunnedēļ klātienes mācības varēs rīkot 33 pašvaldībās

No nākamās pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 33 pašvaldības, kas ir par divām pašvaldībām vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.

Maestro ar īpašu starojumu. LNSO sezonas noslēgumā atkal tiksies ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu © DIENA

Mums ir prieks kārtējo reizi sastapties ar leģendāro Krievijas maestro Vladimiru Fedosejevu, kuru ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) saista sirsnīga draudzība un kopīgi iegūta Lielā mūzikas balva, saka LNSO direktore Indra Lūkina. Atsaucoties orķestra ielūgumam, ievērojamais 88 gadus vecais maestro ir ieradies Rīgā, lai diriģētu LNSO sezonas noslēgumkoncertu.

Konkursā Hadrons 2021 uzvar jaunā dziesminiece Keitija Bārbale

Konkursa Hadrons 2021 fināla tiešraidē 18. maijā Latvijas Radio 1. studijā sacentās sešas jaunās Latvijas Universitātes (LU) studentu grupas. Sīvā konkurencē pirmo vietu ieguva LU Bioloģijas fakultāti pārstāvošā jaunā dziesminiece Keitija Bārbale, informēja konkursa rīkotāji.

Latvijas hokeja vēstnieks Zviedrijā. Intervija ar Rodrigo Ābolu © DIENA

Pēc nebūt ne vieglām sezonām Ziemeļamerikā savu īsto mājvietu atradis Latvijas hokejists Rodrigo Ābols, kurš aizvadījis jau trešo sezonu Orebro komandā Zviedrijas augstākajā līgā, kļūstot par tās vadošo snaiperi. Jaunais uzbrucējs ir šobrīd vienīgais mūsu valsts hokejists šajā čempionātā un atrodas ceļā uz savu priekšgājēju rekordu pārspēšanu. Hokeja pavasarī pēc play-off mačiem ierasti domas ir par izlasi, bet Ābolam lieli notikumi gaidāmi arī ārpus laukuma.

Uz soliņa finālā © DIENA

Esmu kļuvusi par pirmo Latvijas basketbolisti, kas sasniegusi Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) finālu basketbolā sievietēm, tomēr titula mačā ar Arizonas Wildcats komandu piekāpāmies Stenforda universitātei. Diemžēl sezonas laikā spēlēju ļoti maz, tāpēc uzreiz pēc finālturnīra pieņēmu lēmumu, ka šovasar mainīšu skolu.

FOTO: Sāk darboties pirmā Latvijas Pasta sūtījumu izsniegšanas telts

Lai paātrinātu sūtījumu izsniegšanu noslogotākajās pasta nodaļas, kur sūtījumu apjoms būtiski palielinājies, bet drošības prasību dēļ ir samazinātas klientu apkalpošanas iespējas klātienē, Latvijas Pasts pie atsevišķām nodaļām sāk izvietot speciālas sūtījumu izsniegšanas teltis. Pirmā telts sākusi darbu pie Rīgas 21.pasta nodaļas Ulbrokas ielā 7, un tajā var saņemt visa veida sūtījumus, izņemot pēcmaksas un muitojamus sūtījumus, kurus turpinās izsniegt pasta nodaļā. Par sūtījuma saņemšanu sūtījumu izsniegšanas teltī klientam tiks nosūtīta mobilā īsziņa.

FOTO: Cēsīs Ruckas parkā atklāta brīvdabas izstāde Apslēptie dārgumi(1)

No marta līdz maijam Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās divas mākslinieku rezidences, kurās piedalījās 13 mākslinieki no 10 dažādām valstīm. Viņu uzmanības lokā bija Cēsu vēsture un ikdiena, vides jautājumi, alternatīvi pārtikas avoti un citas saistītās tēmas, arī Ruckas muiža un parks. Mākslinieku radītie darbi šobrīd skatāmi brīvdabas izstādē Apslēptie dārgumi, kas Ruckas parkā būs apskatāma visu vasaru.

Kariņš iestājas par dziesmu svētku pārcelšanu uz nākamo gadu(5)

Attālinātie XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki e-formātā nav nekādi svētki, un bērniem nevajag atņemt šos svētkus, tāpēc būtu jāpieņem lēmums par to pārcelšanu uz nākamo gadu, kad tie varētu notikt klātienē, šorīt intervijā LTV raidījumam Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kalendārs

Maijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6