Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

31. augusts, 2022

Ekonomikas ministrija: Neraugoties uz grūtībām, ekonomikā saglabājas izaugsme

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, šā gada otrajā ceturksnī ekonomika pieauga par 3%, salīdzinot ar 2021.gada otro ceturksni, tomēr galvenie faktori, kas šogad negatīvi ietekmē izaugsmes tempu, ir lielā ģeopolitiskā nenoteiktība, straujais energoresursu cenu kāpums un izejmateriālu piegāžu ķēžu traucējumi Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā (EM).

Iznākusi Indras Čeksteres grāmata 100 vainagi Latvijai

Augusta nogalē klajā nākusi etnogrāfes Indras Čeksteres grāmata 100 vainagi Latvijai. Bagātīgi ilustrētās grāmatas sākumdaļā vispusīgi aprakstītas dažādas jāņuzāles, pušķošanās un vainaga vīšanas tradīcijas cauri dažādiem laikiem, bet tās apjomīgākajā daļā apkopoti vidzemnieku, zemgaliešu, latgaliešu un kurzemnieku stāsti par vainagu vīšanas un vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijām viņu dzimtās un mājās.

Notiks pirmais dzejas slams latgaliski Rogovkys dzejis voga

Sestdien, 10. septembrī, Rēzeknes novada Rogovkā notiks pirmais dzejas slams – dzejnieku sacensība – latgaliski Rogovkys dzejis voga, kurā piedalīsies latgaliski rakstoši dzejas autori. Pasākumu vadīs Kozmens, bet notikumu papildinās arī dziesminieka Vinsenta Kūkoja un grupas Borowa Mc muzikālās uzstāšanās.

Slovākijā atkāpjas ekonomikas ministrs

Slovākijas ekonomikas ministrs un liberālās partijas "Brīvība un solidaritāte" (SaS) līderis Rihards Suliks trešdien iesniedzis demisijas rakstu un brīdinājis, ka arī citi partijas biedri varētu pamest amatus valdībā.

Indigo aicina uz debijas albuma prezentācijas koncertu Noasā

Reperis indigo, kura debijas albuma Maldīgs iespaids singli Klīstošais holandietis un Dīvaina brīvības forma jau izskanējuši radio viļņos, aicina uz koncertu 7. septembrī plkst. 20.00 mākslas centrā Noass, informēja grupas pārstāve Dace Bargā.

Indriksone: turpmāk visiem elektroenerģijas lietotājiem OIK rēķina ailītēs būs nulle

Ministru kabineta š.g. 30. augusta sēdē tika izskatīts Ekonomikas ministrijas sagatavotais Konceptuālais ziņojums “Kompleksi pasākumi obligātā iepirkuma komponentes problemātikas risināšanai un elektroenerģijas tirgus attīstībai”, un valdība konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvājumu no 2022. gada 1. septembra līdz 2025. gada 31. decembrim elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (turpmāk – OIK) vidējo likmi noteikt 0 eiro/MWh, obligātā iepirkuma atbalsta izmaksas sedzot no AS “Latvenergo” dividenžu ieņēmumiem. Vienlaikus valdība uzdeva Ekonomikas ministrijai izstrādāt grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, piedāvājot risinājumu, kura ietvaros obligātā iepirkuma izmaksas gan līdz 2025. gadam, gan turpmāk netiks segtas no Latvijas elektroenerģijas galalietotājiem.

Latvijas Kara muzeja direktora amatam izraudzīta Kristīne Skrīvere

Aizsardzības ministrija Latvijas Kara muzeja direktores amatam atklātā konkursā izraudzījusies līdzšinējo Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāju, Latvijas Muzeju biedrības valdes locekli Kristīni Skrīveri, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Opozīcijas deputāts: Valdībai jāsamazina nodokļi pārtikai un degvielai

Lai atbalstītu iedzīvotājus cenu pieauguma apstākļos, valdībai būtu jāsamazina pievienotās vērtības nodoklis (PVN) svarīgākajiem pārtikas produktiem, kā arī vismaz viens no nodokļiem degvielai, aģentūrai LETA sacīja Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Liepājas Simfoniskais orķestris 142. koncertsezonu sāks jauna galvenā diriģenta vadībā

Sestdien, 17. septembrī, pulksten 18 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars ar košu viesmākslinieku trio piedalīšanos (ērģelniece Iveta Apkalna, flautiste Dita Krenberga, pianists Reinis Zariņš) Liepājas Simfoniskais orķestris atklās 142. koncertsezonu, kas Baltijā senākā simfoniskā orķestra dzīvē iezīmēs jaunu posmu – galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja amatā stāsies daudzpusīgais mūziķis Guntis Kuzma.

RFS prezentē savu akadēmiju un telpu futbola komandu

Īsi pēc vēsturiskā sasnieguma, pirmo reizi iekļūstot UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīrā, Latvijas čempionvienība futbolā RFS preses konferencē prezentējusi savu jaunatnes akadēmiju un telpu futbola komandu.

Uz skolu – ar zināšanām par higiēnu

Klāt septembris, kad bērni vai nu pirmo reizi dodas uz skolu, vai atgriežas klasē pēc vasaras brīvlaika. Klases, kurās viņi mācīsies, rotaļāsies, dalīsies ar ēdienu, padarīs skolu par izcilu vietu, kur apmainīties arī ar baktērijām un vīrusiem. Tādēļ ir ļoti svarīgi iemācīt bērniem parūpēties par higiēnu, saka „Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone, vienlaikus atgādinot par sabalansēta uztura un vitamīnu svarīgo lomu skolēna aktīvai ikdienai.

Drošības dienests: Lēmumu par dabasgāzes termināļa projekta atbalstu valdība pieņēma, balstoties tās rīcībā esošajā informācijā

Valsts drošības dienests (VDD) atbilstoši savai kompetencei sniedza valdībai vērtējumu par abiem sašķidrinātās dabasgāzes termināļa projektiem, tomēr lēmumu, kuru projektu atbalstīt, pieņēma valdība, balstoties tās rīcībā esošajā informācijā, tajā skaitā specdienestu sniegtajos vērtējumos, aģentūrai LETA atzina dienestā.

Pētījums: Virtuālās realitātes tehnoloģiju pielietošanai kultūras tūrismā ir liels potenciāls

Pētot virtuālās realitātes tehnoloģiju pielietojumu kultūras tūrismā, tika secināts, ka tūristus ļoti motivē galamērķa kultūras aspekts un viņi patērē kultūru kā galveno brīvdienu sastāvdaļu, tāpēc virtuālās realitātes pielietojums kultūras tūrismā ir īpaši svarīgs, lai apmierinātu visa vecuma tūristus un piedāvātu dažāda veida tūrisma pieredzi, sniedzot dažādas interaktīvas iespējas, kā arī sniedz iespēju katram atrast sev tīkamo no bagātīgā kultūras klāsta.

Latvijas IKP pirmajā pusgadā pieaudzis par 4,7%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā pusgadā pieaudzis par 4,7%, salīdzinot ar 2021.gada attiecīgo periodu, tostarp otrajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, IKP audzis par 3% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ukrainas armijas ģenerālštābs ziņo par sīvām kaujām Donbasā

Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs savā ikdienas rīta kopsavilkumā par situāciju frontē neko neatklāj par Ukrainas armijas uzbrukuma operāciju pie Hersonas, taču ziņo par sīvām kaujām Donbasā un Krievijas armijas nolūkiem atsākt ofensīvu Zaporižjes apgabalā.

Latvenergo koncerna ieņēmumi pirmajā pusgadā pieauga par 66,2%

AS Latvenergo koncerns šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 744,582 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 66,2% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, savukārt grupas peļņa pieauga 2,5 reizes - līdz 141,905 miljoniem eiro, liecina Latvenergo sniegtā informācija biržai Nasdaq Riga.

Kura partija viszaļākā? © DIENA

Latvijas dabas aizsardzības un vides organizācijas Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Pasaules Dabas fonds, biedrība Zaļā brīvība un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija, kas apvienojušās iniciatīvā Zaļais barometrs, izvērtējušas politisko partiju 4000 zīmju programmas 14. Saeimas vēlēšanām un rīcībpolitiku pēdējo četru gadu laikā.

Riga IFF atgriežas neordinārais Baltijas mūzikas video konkurss

Devītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) izziņo pirmo no gaidāmajiem konkursiem – 21. oktobrī klātienes seansā k/t “Splendid Palace” ar mūziķiem un klipu veidotājiem noritēs Baltic Music Video konkursa skate, kas arī uzskatāms par vienu no neordinārākajiem un atbrīvotākajiem festivāla notikumiem.

Izdzīvo tie, kuri pielāgojas © DIENA

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome 27. jūlijā lēma paaugstināt visas trīs galvenās ECB procentu likmes par 0,5%. Tiek prognozēts, ka sešu mēnešu Euribor likme būs vismaz 1,6% līdz 2023. gada beigām.

Kalendārs

Augusts, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11