Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +18 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Latvijas lepnuma stāsts: Īsti vīri sapņus nezaudē

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Andris
A
Papildinot domu par krietniem Latvijas vīriem, tad vēlētos precizēt, ka pazīstu divus Jāņus Blūmus. Abu vīru priekšā mums katram vajadzētu noliekt galvu. Darbi stāsta par cilvēku un viņiem abiem tādu netrūkst.
Andris
A
Jāni Blūmu pazīstu personīgi, esmu ar interesi klausījies viņa dzīves stāstā. Viņš nekad nav bijis visu varu kalps, kā viens otrs uzdrīkstas uzrakstīt, bet Latvijas patriots gan ! Jāni, lai Tev un taviem mīļajiem turas veselība, tiksimies Lēnās 03.03.2014.
vova
v
Lachausim. Japānus gan interesē. Viņi vēl tagad augsti vērtē gadsimtiem senas tradīcījas un māca savu jaunatni. Varbūt tāpēc, lachausi, mēs esam tur kur mēs esam, bet japāni arī pēc atombombardēšanas ir augsti attīstīta valsts! Tev nav par vēlu vēl pamācīties no citiem.
lachausis
l
Šaubos vai ķīniešiem tie katra veca onkas memuāri interesēs, atgādina trollīša mumina papučus, memuāri lol
no abām pusēm
n
Jānim Blūmam drīz būs 90 gadi. 1) Jānis Blūms ir viens no līdzautoriem piemineklim Oskaram Kalpakam un viņa vadītajiem Latvijas brīvības cīnītājiem veltītais akmens pilsētas skvērā. Otrs - komunistiskā genocīda upuru piemiņas vieta dzelzceļa stacijā, no kuras 1941. un 1949. gadā izsūtīja tūkstošiem nevainīgu cilvēku no Skrundas un tuvākās apkārtnes. Pirms vairāk nekā 15 gadiem šeit tika atvests vagons, kādos toreiz izveda cilvēkus uz Sibīriju. J. Blūma nopelns ir tajā ierīkotā ekspozīcija, kas stāsta par tautas sāpju ceļu. 2) Jānis Blūms izaudzinājis dēlu, ir 5 mazbērni un 6 mazmazbērni. Viņa nelielajā dzīvoklī Skrundā istabas vienu sienu aizsedz plaukti ar vēsturiskām grāmatām un literatūras klasiķu darbiem, bet pie otras piekārtas daudzas senas un šo laiku fotogrāfijas, kas liecina, ka dēls, tēvs, vectētiņš un vecvectētiņš Jānis vienā personā ļoti lepojas ar saviem vecākiem, dēliem, mazbērniem un mazmazbērniem. Lūk, cik BAGĀTS un LABIEM darbiem piepildīts mūžs s ir Jānim Blūmam. Bet kādus labus darbus mēs katrs atstāsim aiz sevis?
Dr.xy
D
Tautai,kura nezin savu vesturi,un netur ciena savas tautas un Valsts varonus,kuri atdeva savas dzivibas par savas tautas un Valsts Brivibu un Neatkaribu,nav nakotnes. P.S. Ar to es nedomaju,ka visa latviesu tauta neciena savus varonus un nezin savu vesturi.
<3
&
Man arī bija prieks lasīt. Un piekrītu, ka mums jaunajiem no šādiem cilvēkiem ir daudz ko mācīties. Paldies!
ritdienis
r
Pasakiet tam <vecam z'enam no Skrundas<ka divasu kulman vagoni bija deicits"'un uz Sibiriju veda viensau dzelzce'la vagonos,ja t'a god'igi.
Mārīte
M
Jānis Blūms tiešām ir Skrundas novada lepnums.
še-tev
š
Nujā...
re
r
pie jebkuras varas, kungs bija uzticams kalps;)
Jānis.
J
Pēteri, runāt tā nav jauki, bet pašam valodiņa arī kā riktīgam zemnieka puikam. Gribi lai ciena tad ej pāri un cieni citus. Bet šeit parādiji ka pats nēesi cieņas vērts/!
  • 3
  • 7
Pēteris Blūms
P
Re, viens izlej citiem aiz muguras samazgas un domā, ka pašam dvēsele nesmird. Vai jūs manu tēvu kaut reizi esiet saticis, redzējis, dzirdējis, uzrunājis? Ja nē, tad muti ciet! Ja ir ko teikt, tad runā atklāti. Varbūt vēlaties tikties? Parunāsim. Jāņa Blūma dēls Pēteris Blūms, arhitekts
  • 14
  • 2
:)
:
Kas viņu pieteica Latvijas lepnumam?
...
.
Tur ir rakstīts Inta Kampara...
  • 1
  • 0
Fg-42
F
Paldies ,ka JŪS ESIET.....
CEPUR NOST
C
LAI DIEVS DOD......
Ezis
E
.... vairāk tādus cilvēkus.
  • 10
  • 1
ess
e
J. Blūms ir patiešām fantastisks cilvēks! Ar savu mieru, inteliģenci, laipnību, lepnumu par savu zemi, savu Skrundu un tās cilvēkiem....leģenda, no kura mums jaunajiem mācīties un mācīties!

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli2017. gada stāsti

Vairāk 2017. gada stāsti


2016. gada stāsti

Vairāk 2016. gada stāsti


2015. gada stāsti

Vairāk 2015. gada stāsti


2014. gada stāsti

Vairāk 2014. gada stāsti


2013. gada stāsti

Vairāk 2013. gada stāsti


2012. gada stāsti

Vairāk 2012. gada stāsti


2011. gada stāsti

Vairāk 2011. gada stāsti


Jaunumi

Vairāk Jaunumi