Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Čūskas nebūs, slimnīca būs

Grandiozie plāni par ložņājošas čūskas formā veidotu «nākotnes Stradiņa slimnīcu» ir krietni apjomos sarukuši, čūskas forma vairs nav plānota, taču jaunās slimnīcas ēkas projekts virzās uz priekšu. Otrdien slimnīcas pārstāvji kopā ar arhitektiem, klātesot veselības ministram Jurim Bārzdiņam (ZZS), prezentēja jaunās ēkas skici. Jau nākamā gada vasarā plānots sākt būvdarbus, ekspluatācijā ēka jānodod 2014. gada 31. decembrī.

Stradiņa slimnīcas jaunās ēkas skici izstrādā starptautiska arhitektu komanda - arhitektu biroju SIA Nams (Latvija), JKMM (Somija) un Oliver (Izraēla) pārstāvji. Šobrīd tapis skices uzmetums, kuru izstrādās līdz gada beigām. Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, šā gada janvārī Stradiņa slimnīca slēdza līgumu ar SIA Nams par A korpusa skiču projekta izstrādi par 1,6 miljoniem latu. Slimnīcas pārstāvji skaidro - skiču projektā iekļauts ne tikai slimnīcas ārējais veidols, bet arī ļoti detalizēti iekštelpu plānojumi.

SIA Nams arhitekts Māris Malahovskis stāsta: «Jaunās ēkas projektā esam ievērojuši atvērtības un pieejamības principus, jo uzsvars ir uz ambulatoro palīdzību.» Plānots, ka kopējā platība būs 60 000 kvadrātmetru. Ēkas piecus blokus savienos «galvenā iela». Blokos atradīsies visas veselības aprūpes un ar to saistītās nodaļas, izņemot kardioloģiju. Jaunā ēka ar pazemes tuneļiem tiks savienota ar slimnīcas vecajiem korpusiem. Arhitektu komanda arī nākusi klajā ar inovatīvu risinājumu - slimnīcā ierīkotiem «ārstējošiem dārziem» - apzaļumotas, gaišas telpas, kurām vajadzētu veicināt pacientu atveseļošanos.

Jaunās ēkas būve varētu izmaksāt 90-100 miljonus latu, informē slimnīca. Patlaban no ES līdzekļiem piesaistīti 20 miljoni latu, par kuriem paredzēta tehniskā projekta un skiču izstrāde, arī pagrabstāva izbūve. Pašlaik projekta pirmajai kārtai kopumā pieejami aptuveni 50 miljoni latu, par kuriem paredzēts līdz 2014. gada beigām uzcelt divus no pieciem ēkas blokiem. Slimnīcas attīstības projekta finansēšanai ņemts arī valsts galvots aizdevums 46,4 miljonu latu apmērā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

"Dieva pirksts" Rēzeknē(6)

Zaļā sinagoga Rēzeknē ir kļuvusi par Latvijas ebreju lūgšanu namu vēstnesi – restaurēta, atvērta visiem, viesmīlīga un atraktīva tā aicina pārkāpt slieksni un iedziļināties gan ebreju reliģijā un k...

Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus


Melu tvertne

Vairāk Melu tvertneHokejs2018

Vairāk Hokejs2018


Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena
Citi

Vairāk Citi


Latvijā

Vairāk Latvijā


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Pasaulē

Vairāk PasaulēVelo Diena

Vairāk Velo DienaDienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Viedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Skolas Diena

Vairāk Skolas DienaValodas Policija

Vairāk Valodas PolicijaCiti

Vairāk CitiSestDiena

Vairāk SestDiena


KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrāUzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena
Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena


Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk DzīvesstilsŠodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā


Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms
Izklaide

Vairāk Izklaide


Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?