Rīgā +20 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Neplānoti izcīna punktu

Preslijs, kā vārtsargu Elvi Merzļikinu stundu pirms pasaules čempionāta pirmās spēles draudzīgi nosauca Latvijas hokeja izlases trenera asistents Kārlis Zirnis, lika dancot favorītiem zviedriem aktīvāk, nekā tie plānojuši. Pēc agri gūtajiem pirmajiem vārtiem vieni no turnīra favorītiem zviedri varbūt jau bija domājuši veikli un klasiski izvalsēt līdz panākumam, taču pasaules čempionātu debitants Merzļikins tika galā ar 42 no 44 metieniem un lika «triju kroņu» komandai kustināt kājas straujāk arī papildlaikā, kurā skandināvi izrāva uzvaru ar 2:1.

«Latvija deva mums vairāk pretspara, nekā to gaidījām. Uzskatu, ka Latvija nospēlēja tiešām ļoti labi, tāpēc esmu priecīgs, ka vispār uzvarējām,» pēcspēles preses konferencē Zviedrijas galvenais treneris Pērs Mortss nelēja gaužas asaras par zaudēto punktu čempionāta atklāšanas mačā. Viņš gan norādīja, ka skandināviem bija desmit pasaules čempionātu debitantu, no kuriem viens vispār nebija nekad pielaikojis dzeltenzilo kreklu.

Latvijas izlase pēc ātri zaudētajiem vārtiem pirmajā periodā ar skaitliskā vairākuma iespējām atguva iniciatīvu un pārliecību, taču trešajā periodā nekas neliecināja, ka sarkanbaltsarkanie spētu atspēlēties, jo ripa pārsvarā uzturējās Merzļikina vārtu tuvumā. Arī paši zviedri nejutās droši, to apliecināja acīmredzama konflikta meklēšana ar Miķeli Rēdlihu, cenšoties Latvijas uzbrucēju izprovocēt uz divām soda minūtēm, tomēr pieredzējušais latvietis uz provokācijām neatbildēja.

Toties Miķelis atbildēja ar rezultatīvu piespēli Kristapa Sotnieka vārtu guvumā, atdzīvinot pirmajā mačā vēl mazā skaitā ieradušos Latvijas līdzjutējus. «Šādu variantu vairākumā mēģinājām vairākkārt, bet tik labā metiena pozīcijā netiku ne reizi pat treniņos,» pēc spēles atzina Sotnieks.

Neskatoties uz izcīnīto punktu, pēc mača latviešu nometnē nekādas eiforijas nebija, jo zaudēts papildlaika pēdējā minūtē, kad pēc Gunta Galviņa zaudētās ripas savā zonā zviedri realizēja izgājienu divi pret vienu vārtsargu. Gints Meija trešā perioda izskaņā identisku iespēju neizmantoja. «Ne tik daudz Galviņa vaina tā bija. Tur bija otrs aizsargs [Freibergs]. Piesedzošais aizsargs tādā situācijā nedrīkst aizmukt uz priekšu. Taču vainīgos nemeklējam - visu izrunājām ģērbtuvēs un jau aizmirsām. Visi ir baigie malači, taču mums jāiet tālāk, no spēles uz spēli,» sacīja Beresņevs.

Viņu apmierinājis Latvijas izlases sniegums, vienīgās pretenzijas bija pret spēli skaitliskajā vairākumā. «Jā, guvām vienīgos vārtus vairākumā, taču lielākoties nespējām nostāties zonā. Iegājām tajā un tūlīt pat izgājām.»