Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Piektdiena, 1. marts
Ilgvars, Ivars

Labais vienmēr uzvar ļauno

Zane Vikmane

Ja kaut kas mūsdienu pasaulē spēj konkurēt ar «pokemoniem» un «beibleidiem», tie, visticamāk, ir iemīļotās pasaku autores un ilustratores Margaritas Stārastes sirsnīgie rūķi un laumiņas. Par to ir pārliecināts režisors Māris Koristins, kura muzikālais iestudējums bērniem Kas notiek Dižmežā? nupat Latvijas Leļļu teātrī piedzīvoja pirmizrādi.

Ideja par M. Stārastes darba Kas notiek Dižmežā? iestudēšanu izrādes režisoram radās 2014. gada sākumā, kad tika atzīmēta M. Stārastes simtā dzimšanas diena. Tā ir vēlme godināt rakstnieces piemiņu un apliecināt viņas pasakām piemītošo nemainīgo vērtību: vienkāršos, sirsnīgos sižetus, kā arī pamatuzstādījumu - labais vienmēr uzvar ļauno. «Kamēr vien Latvijā dzims bērni, tikmēr arī no jauna tiks izdotas Margaritas Stārastes pasakas, un tās tiks lasītas un skatītas. Tā pasaule ir īpaša,» pārliecināts ir režisors. Iestudējot izrādi, M. Koristinam gribējies, lai tā būtu sirsnīga un «dvēselīga» - īpaši tagad, kad visapkārt ir tik daudz ļaunuma.

Izrāde domāta teātra jaunākajiem skatītājiem - bērniem no trīs gadu vecuma, tāpēc ņemts vērā no vecākiem bieži dzirdētais lūgums veidot klasisku leļļu izrādi, kurā uz skatuves redzamas tikai lelles. «Paskatoties Margaritas Stārastes zīmējumus, katra pēdējā zālīte uzrunā. Tikai vajag ieskatīties. Ir jābūt pilnīgi nejūtīgam, lai šī pasaule neaizrautu,» saka M. Koristins. Režisors uzskata, ka pārāk bieži aizraujamies ar visu, kas nāk no ārvalstīm, nenovērtējot pašmāju vērtības.

Izrādes vizuālais risinājums balstās uz M. Stārastes ilustrācijām - nekļūdīgi atpazīstamajiem zīmējumiem, ko izrādes veidolā palīdzējusi pārvērst māksliniece Anita Znutiņa-Šēve. Teātra darbnīcās leļļu meistari iestudējumam radījuši ap 30 trostu leļļu. To balsīs būs iespējams atpazīt Leļļu teātra aktierus Danu Lāci, Santu Didžu, Daci Vītolu, Silviju Biteri, Anriju Sirmo, Artūru Putniņu, Miķeli Žideļūnu un Pēteri Galviņu. Izrādes muzikālo pavadījumu komponējis Silvestrs Zemgals, kura mūzika līdz šim bijusi dzirdama Leļļu teātra izrādēs Pavasara atmoda un Brēmenes muzikanti.

Līdz pat 7. aprīlim Leļļu teātrī izrāžu norises dienās apskatāma arī Margaritai Stārastei veltīta izstāde Mūžs kā pasakā - Margaritas Stārastes pasaule. Izstādes pamatā ir Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolotājas Vēsmas Sūnas privātkolekcija - rakstnieces oriģinālzīmējumi, dažādi grāmatu izdevumi un piemiņas priekšmeti. Izstādes kuratore ir Latvijas Leļļu teātra māksliniece A. Znutiņa-Šēve.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Navaļnija bēres tiek plānotas piektdien Maskavā

Ieslodzījuma vietā mirušā Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki paziņojuši, ka atvadu ceremonija plānota piektdien, 1. martā, Dievmātes ikonas Remdē manas bēdas baznīc...

Latvijas Jātnieku federācija

Daļa Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) biedru neapmierināti ar LJF vadību un briedina tās nomaiņu. Nemieru kontekstā tiek piesaukta saistība ar Austrumu kaimiņiem.
Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus


Melu tvertne

Vairāk Melu tvertne


Vēlēšanas2018

Vairāk Vēlēšanas2018


Hokejs2018

Vairāk Hokejs2018


Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018


Publikāciju iegāde

Vairāk Publikāciju iegāde


Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena
Citi

Vairāk Citi


Latvijā

Vairāk Latvijā


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Pasaulē

Vairāk PasaulēVelo Diena

Vairāk Velo DienaDienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Viedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Skolas Diena

Vairāk Skolas DienaValodas Policija

Vairāk Valodas PolicijaCiti

Vairāk CitiSestDiena

Vairāk SestDiena


KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrāUzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas DienaLatvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk DzīvesstilsŠodien Laikrakstā

Vairāk Šodien LaikrakstāVide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms
Izklaide

Vairāk IzklaideKas notiek?

Vairāk Kas notiek?