Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Noder vecmāmiņas pūra lāde

Balvu Valsts ģimnāzija

Kristīne Antonova

Jau vairākus gadus mūsu skolā runā par formas tērpu ieviešanu. Tas nav slikti, bet uzskatu, ka skolēniem jājūtas ērti. Ne visi to varēs formas tērpos. Skolai jāģērbjas tā, kā katram patīk. Vienīgi mulsina treniņbikses, tās labāk atstāt mājās. Arī svētkos skolā būtu jāģērbjas svinīgāk. Šobrīd pie mums var manīt tā saucamos hipsterus, viņi veido savu stila un modes grupu. Par laimi, manā skolā zīmoli un trendi nav lielā cieņā. Drīzāk valda sakarība - jo interesantāk ģērbsies, jo interesantāks šķitīsi apkārtējiem. Tikai mazliet kaitina, ka lielākā daļa valkā to, kas konkrētajā sezonā nopērkams veikalos. Tā kā Balvos apģērbu veikalu ir pavisam maz, nav brīnums, ka, nopērkot zābakus, uz ielas ieraugi tādus pašus vēl kādiem 10 cilvēkiem. Tādēļ lielākā daļa iepērkas Rīgā vai humpalās, kur var atrast kolosālas lietas. Es, aizejot uz lietoto apģērbu veikalu, paļaujos tikai uz personīgo patīk/nepatīk. Lielveikalos Rīgā, lai arī krietni plašākā klāstā, arī atrodamas sezonas drēbes, bet tajās tērpjas lielākā daļa ļaužu masas. Un tas ir tik garlaicīgi! Manuprāt, īstā mode ir paša pārveidotas, lietoto apģērbu veikalos atrastas vai no vecmāmiņu pūra lādes izvilktas lietas, ko jaunietis pratis oriģināli sakombinēt.

Vilhelms Meisters

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Šķiet, skolēni kļūst patstāvīgāk domājoši un prātīgāki. Pamatskolā svarīgi bija izskatīties tāpat kā pārējiem, vidusskolā vērojami veiksmīgi mēģinājumi būt oriģināliem un atšķirties. Ļoti interesanta tendence ir subkultultūru izzušana skolās. Aizvien mazāk skolēnu vizuālajā tēlā var sazīmēt patiku pret konkrētiem mūzikas žanriem, kamēr pirms pāris gadiem nebūtu grūti norādīt uz emo vai reperiem. Iepriecinoša ir vintage apģērbu nākšana modē - tā vietā, lai iegādātos zīmolu apģērbus lielveikalā, daļa jauniešu apmeklē vintage veikalus Open Air Vintage Fest, kuros oriģināli apģērbi atrodami vienā eksemplārā. Tāpat prieks redzēt Latvijā radītu zīmolu attīstību - jauniešu vidē populāri ir, piemēram, dizaina biroja Asketic radītie Rīgas krekli un repera Ozola apģērbu līnija BE. Šī ir visai brīva niša, kur radoši izpausties uzņēmējiem - es labprātāk iegādājos Latvijā dizainētu kreklu nekā bezpersonisku T-kreklu no Zara.

Nedomāju, ka maka biezums ir priekšnoteikums, lai spētu iegādāties labu apģērbu. Iepirkties ir jāmāk. Man zīmola ādas kurpes no britu internetveikala Asos ar visu piegādi izmaksā lētāk nekā nekvalitatīvi apavi Rīgas apģērbu veikalos. Iesaku šo Lielbritānijas internetveikalu - piegāde bez maksas, bet izvēle, kvalitāte un cenas - lieliski.

Madara Krišjāne

Rojas vidusskola

Apģērbs atspoguļo dzīvesveidu. Mūsu skolā dominējošākie ir klasiskais, sportiskais, arī romantiskais stils. Meitenēm ļoti iecienītas ir pašu veidotas rotiņas. Skolā nav jaušama izteikta piederība sociālajiem slāņiem. Ne visi uzskata, ka jāpalepojas ar brendiem, domāju, tas atkarīgs no audzinātības pakāpes. Manuprāt, skolā jāvalkā apģērbi košās un gaišās krāsās, varbūt tas spētu uzmundrināt čīkstošos jauniešus. Un jau ierasto tēlu iespējams atdzīvināt, papildinot to ar interesantiem knifiņiem. Dzīvojam radoši!

Pagaidām tā ir draiskuļošanās

Šeila
modes māksliniece
Mana mamma jaunības laikos mēģināja tikpat enerģiski izpausties kā mana meita tagad un es savulaik. Paspēlēties ar savu ārējo izskatu ir jautri, tā ir draiskuļošanās, kā spēle ar rotaļlietām. Vidusskolā tā vēl nav mode, tas ir tas, kas notiek skolā. Elki nosaka ārējo stilu, un tas ir tirgus. Protams, arī skolā ir personības, kas spēj gana stipri tam visam stāvēt pretī. Par modi var sākt runāt, kad cilvēks kļūst neatkarīgs, jo izaudzis cilvēks, personība reti seko diktātam.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

No diviem nēģu maluzvejniekiem piedzīs 51 880 eiro(10)

Pagājušajā nedēļā Kurzemes rajona tiesa Kuldīgā par nelikumīgu nēģu zvejošanu Ventas rumbā diviem vīriešiem piesprieda valstij samaksāt 51 880 eiro, aģentūru LETA informēja Kurzemes rajona tie...


Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus


Melu tvertne

Vairāk Melu tvertneHokejs2018

Vairāk Hokejs2018


Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena
Citi

Vairāk Citi


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Latvijā

Vairāk LatvijāVelo Diena

Vairāk Velo Diena


Pasaulē

Vairāk PasaulēDienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Skolas Diena

Vairāk Skolas DienaViedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija
Sirdsmāsiņas

Vairāk Sirdsmāsiņas


Citi

Vairāk Citi


KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrāUzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena
Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena


Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk DzīvesstilsŠodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā


Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms
Izklaide

Vairāk Izklaide


Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?