Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ko gaidīt no vizītes pie dietologa

Tie, kas pie dietologa atnāk aiz gara laika, ātri arī pazūd, jo pretēji tiem, kuri atnāk tāpēc, ka labus rezultātus guvuši viņu paziņas, nav rēķinājušies, ka pašiem būs jādara daudz, stāsta dietologs un Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs Andis Brēmanis. Viņš norāda, ka svara nomešana ar apņemšanos sākt jaunu skaistu dzīvi ir tikai viens no jautājumiem, ko risina dietologs.

Ar veselīgiem ēšanas paradumiem var koriģēt arī ar holesterīnu, asinsspiedienu, cukura diabētu saistītas veselības problēmas. Tomēr kļūdaini būtu iedomāties, ka viss būs salikts vēlamajos rāmjos jau pēc dažām nedēļām.

Cik vizīšu nepieciešams, ir grūti pateikt, jo divu vienādu gadījumu neesot, saka A. Brēmanis. Ar svara mazināšanu ir kā ar svešvalodu mācīšanos - viens iemācās pats no brošūrām, cits iet uz kursiem. Arī katram diētas ārstam ir atšķirīga pieeja, taču, lai izveidotos un nostiprinātos veselīgas ēšanas iemaņas, svara nomešanas procesā dietologa virsvadību vajadzētu 2-3,5 mēnešu garumā. «Jo tā nav kampaņa, bet visa dzīvesveida maiņa,» A. Brēmanis uzsver. Jārēķinās, ka pirmajā nedēļā var pazust pat 4-5 kg, pēc tam process kļūst lēnāks, taču tiek lēsts, ka mēnesī tiek zaudēti vidēji ap 3-4 kg svara. «Ja ārsts «spiež» uz kilogramu skaitu, tad rezultāts būs straujāks, bet nevar zināt, cik noturīgs. Izžmiegt organismu nav labs piegājiens,» dietologs komentē.

Pirmā vizīte ir apjomīgāka, ilgst stundu vai divas, un tajā tiek izrunāti pacienta iepriekšējie «piedzīvojumi» ar svara regulēšanu, viņa veselības stāvoklis un galvenie principi, kas turpmāk būs jāievieš un jāievēro ēdienkartē. Vizītes laikā var nosvērties, izmērīt ķermeņa tauku daudzumu u.c. parametrus, tomēr A. Brēmanis teic, ka mērījumi ar moderniem aparātiem lielākoties noder tikai informatīvam ieskatam, taču nemainīs to, kas pacientam būs jādara. Pavisam noteikti vairs nevarēs ēst visu, kas pagadās, bet speciāla kalendāra iekārtošana, kurā tiek fiksēta ikdienas ēdienkarte un svara izmaiņas, atkarīga no konkrētā ārsta ieskatiem un tievētāja pašdisciplīnas.

Dietologs Andis Brēmanis

Ar dažām nedēļām nepietiks
Pirmā vizīte - Ls 20-30, nākamās - Ls 5-15

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Melu tvertne

Vairāk Melu tvertneHokejs2018

Vairāk Hokejs2018


Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena
Citi

Vairāk Citi


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Latvijā

Vairāk LatvijāVelo Diena

Vairāk Velo Diena


Pasaulē

Vairāk PasaulēDienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Skolas Diena

Vairāk Skolas DienaViedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija
Sirdsmāsiņas

Vairāk Sirdsmāsiņas


Citi

Vairāk Citi


KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrāUzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja DienaIedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena


Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk DzīvesstilsŠodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā


Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms
Izklaide

Vairāk Izklaide


Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?