Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ko gaidīt no vizītes pie dietologa

Tie, kas pie dietologa atnāk aiz gara laika, ātri arī pazūd, jo pretēji tiem, kuri atnāk tāpēc, ka labus rezultātus guvuši viņu paziņas, nav rēķinājušies, ka pašiem būs jādara daudz, stāsta dietologs un Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs Andis Brēmanis. Viņš norāda, ka svara nomešana ar apņemšanos sākt jaunu skaistu dzīvi ir tikai viens no jautājumiem, ko risina dietologs.

Ar veselīgiem ēšanas paradumiem var koriģēt arī ar holesterīnu, asinsspiedienu, cukura diabētu saistītas veselības problēmas. Tomēr kļūdaini būtu iedomāties, ka viss būs salikts vēlamajos rāmjos jau pēc dažām nedēļām.

Cik vizīšu nepieciešams, ir grūti pateikt, jo divu vienādu gadījumu neesot, saka A. Brēmanis. Ar svara mazināšanu ir kā ar svešvalodu mācīšanos - viens iemācās pats no brošūrām, cits iet uz kursiem. Arī katram diētas ārstam ir atšķirīga pieeja, taču, lai izveidotos un nostiprinātos veselīgas ēšanas iemaņas, svara nomešanas procesā dietologa virsvadību vajadzētu 2-3,5 mēnešu garumā. «Jo tā nav kampaņa, bet visa dzīvesveida maiņa,» A. Brēmanis uzsver. Jārēķinās, ka pirmajā nedēļā var pazust pat 4-5 kg, pēc tam process kļūst lēnāks, taču tiek lēsts, ka mēnesī tiek zaudēti vidēji ap 3-4 kg svara. «Ja ārsts «spiež» uz kilogramu skaitu, tad rezultāts būs straujāks, bet nevar zināt, cik noturīgs. Izžmiegt organismu nav labs piegājiens,» dietologs komentē.

Pirmā vizīte ir apjomīgāka, ilgst stundu vai divas, un tajā tiek izrunāti pacienta iepriekšējie «piedzīvojumi» ar svara regulēšanu, viņa veselības stāvoklis un galvenie principi, kas turpmāk būs jāievieš un jāievēro ēdienkartē. Vizītes laikā var nosvērties, izmērīt ķermeņa tauku daudzumu u.c. parametrus, tomēr A. Brēmanis teic, ka mērījumi ar moderniem aparātiem lielākoties noder tikai informatīvam ieskatam, taču nemainīs to, kas pacientam būs jādara. Pavisam noteikti vairs nevarēs ēst visu, kas pagadās, bet speciāla kalendāra iekārtošana, kurā tiek fiksēta ikdienas ēdienkarte un svara izmaiņas, atkarīga no konkrētā ārsta ieskatiem un tievētāja pašdisciplīnas.

Dietologs Andis Brēmanis

Ar dažām nedēļām nepietiks
Pirmā vizīte - Ls 20-30, nākamās - Ls 5-15

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Neizdodas glābt Rīgas kanālā slīkstošu cilvēku

Rīgas centrā aizvadītajā naktī kanālā noslīcis cilvēks. Slīkstošā glābšanā iesaistījušies divi cilvēki, viens no kuriem pats pēc tam bija jāglābj, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un ...

Hokejs2018

Vairāk Hokejs2018

Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018

Jaunumi

Vairāk Jaunumi

Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena

Citi

Vairāk Citi

Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne

Latvijā

Vairāk Latvijā

Velo Diena

Vairāk Velo Diena

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Dienas Starts

Vairāk Dienas Starts

Skolas Diena

Vairāk Skolas Diena

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija

Sirdsmāsiņas

Vairāk Sirdsmāsiņas

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrā

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena

Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Šodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide

Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?